Skocz do zawartości

CR1 mial juz ktos spotkanie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 451
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Również życze Wesołych Świąt , a co do czekania moja kolezanka czekała 2 lata temu jedynie 6 miesiecy. Jednak warto czekać ja się cieszę jak dziecko, mimo że te papierki zszargały mi nerwy. Ale trzymam kciuki za wszystkich.

Czy orientujecie się dlaczego oni to wszystko wydłużają i komplikują ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku w styczniu zmienily sie przepisy.Nie mozna bylo skladac juz petycji np w amerykanskiej ambasadzie w Polsce tylko obywatel usa w stanach musial zlozyc w podlegajacym do niego urzedzie.Wszystkie dokumenty ktore szly kiedys do amerykanskiej ambasady w Polsce sa wysylane teraz do stanow jak wiesz i oni wszystko tam sprawdzaja zatwierdzaja i ustalaja rozmowe.Pozniej w lipcu chyba podniesli stawki za skladanie takich takich petycji i ludzie na gwalt skladali zeby zdazyc przed podwyzka.Biura w stanach sa przepelnione takimi papierymi i stad to wszystko sie przedluza.Ciezko jest sama wiesz,ale jakos musimy wytrzymac.Niektorzy sa sami albo z dziecmi tylko a niektorzy maja takie szczescie jak ze maja przy sobie chociaz na krotka chwile druga polowe,gratuluje ci ze masz juz to wszystko za soba.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja nie wiem jak to z ta wiza jest, ale z tego co pisala w tym poscie wczesniej calamitka to oni w zeszle wakacje przeniesli wszystkich z k-3 na cr1, ale nie wiem, czy to tak jednorazowo czy o co chodzi, najlepiej skontaktuj sie z nia na privie i spytaj - moze ona wie cos wiecej jako osoba, ktora sie o k-3 starala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wizę K3 tez się czeka, wcale nie krótko. Jest to opcja, ale warto wziąć pod uwagę że są to dodatkowe koszta i dodatkowa papierkowa robota. Komuś może to pasować, inni wolą poczekać parę miesięcy dłużej i od razu dostać wizę imigracyjną, która już nie wymaga żadnych dodatkowych działań, prócz czekania w USA na plastikową GC.

Osobiście wolałabym poczekać, ale to tylko moje zdanie, nie ma opcji lepszych czy gorszych w tym wypadku, to osobista preferencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkalam wczoraj przy okazji badan lekarskich dziewczyne, ktora czeka na wize narzeczenska, a jej narzeczony zlozyl dla niej aplikacje w styczniu tego roku i rozmowe ma 23 kwietnia czyli cala sprawa zakonczy sie po uplywie 4 miesiecy - bardzo szybko

ja mam juz termin rozmowy i mam tylko pytanie co do jednej kwestii, ktora niecalkiem rozumiem... jest tam napisane, ze musze wziac ze soba wszystkie potrzebne papiery, ktorych nie dostarczylam do nvc - ok... ale jest napisane jeszcze m.in. o affidavit of support i last tax return - czy jesli moj maz to juz wyslal do nvc wczesniej to ja teraz musze to znowu przynosic do ambasady - on ma mi to wyslac jeszcze raz wypelnione czy jak, bo nie bardzo rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...