Skocz do zawartości

karta szczepien - pytanie za 100 punktow


ankam

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem w trakcie zalatwiania wizy imigracyjnej CR1 i na badania lekarskie oraz na rozmowe z konsulem musze przyniesc swoja karte szczepien... problem w tym, ze w mojej przychodni powiedziano mi, ze nie moga mi jej wydac, a jedynym wyjatkiem jest, gdy przepisuje sie do innej przychodni (jednak wtedy tez nie wydadza mi jej tylko dlatego, ze ja im powiedzialam, ze sie przenosze, ale musza byc jakies dwody tego)... gdy powiedzialam, ze jest mi to potrzebne gdyz staram sie o wize imigracyjna pani bardzo chectnie skserowala mi moja karte szczepien i lekarz opieczetowal, ze zgodne z oryginalem, a pani pielegniarka dodala, ze nic wiecej nie moze dla mnie zrobic w tej sprawie... jak taka kopia zostanie potraktowana przez konsula? czy ktos mial podobne problemy? jesli musze miec oryginal - moze mi ktos powiedziec jak go zdobyc? z gory dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mialas juz badania do wizy?jesli nie to ta karte szczepien(xero) przynosisz na badania i wtedy lekarz ja przeglada i wtedy podejmuje decyzje jakich szczepien Ci brakuje .

a jak chcesz sie dowiedziec czy mozesz miec swoja karte szczepien to dzwon do biura rzecznika praw pacjenta przy NFZ i tam Ci powiedza jakie masz prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enigma666 tak czasami jest ze w wielu przychodniach nie znaja lub tez nie chca znac przepisow i dlatego powinno sie dzwonic do NFZ aby powiedzieli Nasze prawa i potem juz inaczej rozmawiaj w przychodni :)

Druga tez sprawa ze xero potwierdzone traktuj sie jako orginal(sprawdzone na Zusie i wielu innych instytucjach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ANKAM, ja wlasnie wczoraj mialam robione szczepienia, zadzwonilam w miejsce gdzie trzeba sie zglosic na badania i powiedzialam im ze moja karta szczepien zostala zgubiona, oni na to zapytali mnie ile mam lat (21) i w moim przypadku szczepilam sie na blonnice i tezec oraz swinke , odre i rozyczke.

wiec ja proponuje zadzwonic w miejsce gdzie wybierasz sie na badania ogolne, zapytaj ich oczywiscie czy kopia im wystarczy, oraz zapytaj jakie szczepienia powinnas miec w Twoim wieku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...