Skocz do zawartości

Emigracja w przyszłości


Liberum veto

Rekomendowane odpowiedzi

Hym. Czyli jeśli myślę o wyjeździe do USA na stałe to lepiej jej studiować tam niż tutaj?

Mam na myśli Informatykę.

Po 1 nie mam pojęcia jak się zabrać do studiowania w USA. Nie wiem jakie są tam wymagania by zostać przyjętym.

Po 2 nie wyobrażam sobie studiowania w języku angielskim :P Co prawdą potrafię ten język, radzę sobie bardzo dobrze w szkole, oglądam dużo filmów.

Jednak studia informatyczne są bardzo trudne. Do tego doszedł by jeszcze język angielski (techniczny, dykcja i szybkość mowy wykładowcy, angielskie książki itp.)

Hym :/

Informatyka/Elektronika to jedne z najlatwiejszych studiow jesli chodzi i o studiowanie po angielsku bo i tak nikt nie tlumaczy nawet w polsce terminologii technicznej z angielskiego na polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie to miałem na myśli.

Tak wiem, jeżeli marzę o pracy informatyka w USA wiem że angielski muszę umieć prefekt oraz także język techniczny. To jest oczywiste.

Jednak tak jak ktoś napisał parę postów wyżej że wykształcenie zdobyte w Polsce nie obowiązuje w USA lub jest mniej ważne dlatego lepiej studiować jest w Ameryce.

Angielski znam ze szkoły, filmów, Internetu. Radzę sobie z nim całkiem dobrze. Myślę że nie jest to wystarczający poziom by zacząć studia po angielsku gdzie tłumaczone są fachowe i skomplikowane rzeczy, po polsku czasami trudno zrozumieć, do tego dochodzi kwestia przyzwyczajenia do dykcji i tempa mowy amerykanów.

Jeśli w czymś się mylę w swoim rozumowaniu to proszę o poprawę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, fakt, na poczatku bedzie trudno. Ale szybko sie przyzwyczaisz. Jestem pewna, ze poziom twojego angielskiego jest wyzszy of angielskiego przecietnego chinczyka ktory tu przyjezdza na studia. I oni nie tylko sobie radza, ale takze czesto przoduja wkrotcie po przyjezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...