Skocz do zawartości

Zarobki na Florydzie


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! chcialbym sie dowiedziec ile mozna zarobic na Florydzie. Mieszkam obecnie w Anglii (mam 15 lat) Za niecale 3 lata koncze szkole i planuje wyjazd do USA bo jest to moje marzenie od zawsze. Jestem na kierunku travel & Tourism i po ukonczeniu collegu w UK dostane z tego dyplom i bede przystosowany do pracy zwizanej z turystyka. Dlatego chcialbym sie dowiedziec jakie pieniadze moge zarobic jako np: pracownik agencji turystycznej lub innych zawodach zwiazanych z turystyka. Biorac pod uwage, ze bylbym tam legalnie. A jezeli pojechalbym do USA na turystycznej czy mialbym szanse na dostanie jako takiej pracy w tym stanie? Z gory dziekuje za odpowiedz !! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak bedziesz juz konczyl szkole to wtedy poszukaj informacji poniewaz to co teraz ktos Ci napisze za 2 lata moze byc niektualne a po drugie wyjazd na turystycznej i tam pracowanie nie jest tak dobre jak kiedys.Moze wybierzesz sie tutaj z kims na wakacje i sam zobaczysz jak sie mieszka na Florydzie,do tego ucz sie hiszpanskiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, ze akurat zycie drogie, to nie powinno zrobic na nim wrazenia bo w UK jest o wiele drozej

nie da sie ukryc, bylem ostatnio w UK rozeznac sytuacje, drogo jest ale to tez zalezy od lokalizacji, jesli ktos przelicza zarobione pieniadze na zlotowki, niezaleznie od tego czy jest w UK czy w USA, to w wiekszosci wypadkow wyjdzie to samo a czasem z korzyscia dla UK, ale jesli juz wezmiemy pod uwage koszty zycia, to tutaj wygrywa USA, nawet jesli w gre wejdzie floryda, ktora jest droga ale zarobki sa proporcjonalnie wyzsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

florida jest dobra na pobyt nielegalny

no oczywiscie trza znac jezyk

a jak sie ma papiery to lepiej z florydy sie wynosic

o lepsza prace i mozliwosc rozwoju zawodowego

to raczej jest cienko - wszystko tylko turystyka

i najnizej platne prace i jeden wielki BS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bigguy nie zgodzę się z tobą. Dwa miesiące temu przeprowadziłam się na do Naples, Fl z Rehoboth Beach, De i napiszę tylko tyle (porównując te dwa miejsca):

- Płace bardzo porównywalne, nawet troszkę wyższe na FL

- Mieszkania są tutaj dużo, dużo tańsze.

- Ogólne koszty, ceny w sklepach - dokładnie takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naples - dosc czesto tam wpadam wlasnie zreszta wrocilem dwa tygodnie temu

ale tam razcej koszty utrzymania nie sa niskie

wszystkie se kreci wokol kasy tam sama elita przyjezdza

i emeryci nadziani - zreszta wlasnie po to tam pojechalem

zeby pokazac mamie jak emeryci sobie zyja w usa

spoko jesli masz dobra prace moze w banku

czy firmie ubezpieczeniowej itd to mozna zyc ale

ogolnie jest nieszczegolnie

ja mieszkam w orlando i juz mam dosyc

tu tez mozna znalezc dobra prace owszem

ale 90 % ta sa prace syfiaste w parkach rozrywki

w restauracjach itd za takie to ja dziekuje

tak moglem pracowac jak bylem nielegalnie

i nie znalem dobrze jezyka

do tych lepszych prac to ciezko sie zakwalifikowac

czasem jak nie mowisz po hiszpansku

to mozesz zapomniec

jesli moge sie spytac to co porabiasz w naples?

ja juz coraz konkretniej mysle o wyprowadzce z florydy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naples - dosc czesto tam wpadam wlasnie zreszta wrocilem dwa tygodnie temu ale tam razcej koszty utrzymania nie sa niskie wszystkie se kreci wokol kasy tam sama elita przyjezdza i emeryci nadziani - zreszta wlasnie po to tam pojechalem zeby pokazac mamie jak emeryci sobie zyja w usa

Napisałam to porównanie na podstawie dwóch miasteczek Naples, Fl i Rehoboth Beach, De

W Naples za śliczny, duży 3 pokojowy dom płacimy 1400$ za miesiąc, w Rehoboth za podobne warunki i wielkość trzeba zapłacić ponad 3500$ - za miesiąc.

Dlatego dla mnie tutaj jest naprawdę tanio.

spoko jesli masz dobra prace moze w banku czy firmie ubezpieczeniowej itd to mozna zyc ale ogolnie jest nieszczegolnie

ja mieszkam w orlando i juz mam dosyc tu tez mozna znalezc dobra prace owszem ale 90 % ta sa prace syfiaste w parkach rozrywki w restauracjach itd za takie to ja dziekuje tak moglem pracowac jak bylem nielegalnie i nie znalem dobrze jezyka do tych lepszych prac to ciezko sie zakwalifikowac czasem jak nie mowisz po hiszpansku to mozesz zapomniec

jesli moge sie spytac to co porabiasz w naples?

Nie, nie mam dobrej pracy - jestem na praktyce, ale mój kolega pracuje - jak to napisałeś w syfiastej restauracji i nie narzeka (naprawdę zarabia bardzo dobrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

W sumie za chate 1400 rent w Naples to super - az Ci zazdroszcze

ja w Orlando place za townhome 1350 - 3 pokoje

no ale jak sie przeprowadzilal z Rehoboth Beach to sie nie dziwie tutaj wszystko wydaje

sie bardzo tanie

ale w restauracjach pracowac juz nie zamierzam i nawet jesli tam mozna zarobic ale trzeba sie

niezle nabiegac - to jest dobre na krotki okres czasu ale na dluzej to mozna sie wykonczyc

poza tym ja chce normalnie zyc i miec czas na wiele innych rzeczy - dla rodziny, na sport i rozrywke

i wiele innych a nie tylko tyrka i powrot do domu z....ny jak pies - to nie sztuka tyrac przez kilka miechow i nie miec zycia

po to zeby pojechac na tydzien czy dwa na wakacje gdzies i potem znow powracac do ciezkiej pracy

ja teraz pracuje w Bank of America i jestem zadowolony .... z pracy, a i tak najprawdopodobniej w czerwcu bede sie wyprowadzal z florydy bo poprostu zygam tym stanem - mam dosc i potrzebuje zmiany w pracy moge zawsze zrobic transfer a jak nie to sie zwolnie i znajde sobie druga gdziekolwiek nie pojade - tez Ci sie wkrotce znudzi floryda kazdego to dopada ale poki co ciesz sie nia i podziwiaj

btw fajne fotki - gratuluje podrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...