Skocz do zawartości

Waretown- Forked river - NEW JERSEY


Rekomendowane odpowiedzi

to jest sales tax - te 6% doliczaja ci do wszystkiego co kupisz

natomiast to co ci biora od paycheck to jest tak : / na podstawie mojego czeku /:

federal tax 10.4%

NJ state tax 2.8%

social security 6.0%

medicare 1.4%

NJ SUI/SDI tax 0.925%

jesli jedziesz na wizie F, J to nalezy ci sie zwrot podatku medicare oraz SS ( www.prawoimigracyjneUSA.com Pytania do nas - pytania okolo numeru 100).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego 6% sales tax zwolnione jest "most food intended for at-home or off-premises preparation and consumption, most clothing and footwear, disposable paper products for household use, prescription drugs, and over-thecounter drugs sold for the relief of pain."

Tak wiec jedzenie w supermarkecie, ciuchy i butki nie są obcią?one podatkiem :smt026

Mam jeszcze pytanko: czy ceny w sklepach zawierają podatek, czy dodają tą kwote dopiero przy kasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak, z tym, ze np. pisze wyraznie, ze WIEKSZOSC jest zwolniona z tax, co nie znaczy, ze wszystko i sytuacja wyglada nastepujaco: buty sa zwolnione z naliczenia podatku, ale juz snickers badz kozaki moga nie byc ( co jest paranoja, bo to tez buty ) itp. Identycznie z ubraniami - niby nie jest a przy kasie Pani mowi : with tax it comes to $..., bo np. biustonosz juz do ubran sie nie zalicza.. :D

Podobnie z jedzeniem - zawsze trzeba sie liczyc, ze ci cos dolicza i tak szczerze mowiac - kiedy robie zakupy w supermarkcie - zawsze pojawia mi sie na paragonie 'sales tax' $ ... - wiec nawet kupujac w supermarkecie sprzedaja rzeczy do ktorych tax sie dolicza.

Podatek doliczaja przy kasie, tak ze nie wiesz na 100% ile zaplacisz bo bedzie to cena inna niz podana np. przy butach.

deedee - witamy w Ameryce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...