Skocz do zawartości

Bilety W&t 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze (primo:D) faktycznie udalo mi sie raz znalezc taka strone gdzie nie bylo swissa ale prawda jest taka ze wiekszosc korzysta z tego samego systemu(amadeus itp.)

Po drugie AirFrance to chyba obecnie najdrozsze linie

I po trzecie: Nie bedzie zadnych tanszych dodatkowych lotow na sezon wakacyjny (przypominam ze wakacje to nie polowa czerwca, tylko poczatek lipca), a jak ktos znajdzie to czekam na wyprowadzenie mnie z bledu.

Moje wrazenie jest takie: ktos cos slyszal, ktos gdzies widzial a ceny sobie rosna i rosna.

A tak na marginesie dodam ze inna bajka jest znalezienie lotu a inna zarezerwowanie go - wtedy okazuje sie, ze to miejsce za ta cene jest juz nie dostepne (mozna sie zapisac na liste oczekujacych i to tez nie wszedzie)

Ty sie tak człowieku nie podniecaj z tym wyliczaniem bo wylewu dostaniesz. Owszem ze wiekszosc stron korzysta/bazuje na systemie amadeus etc(jeszcze sa dwa) ale jednak ceny sie roznia na roznych stronach. Najtaniej znalazlem na www.terminala.com, www.loty.pl. Ceny zmalaly w polowie marca, a raczej Swiss dodal polaczenia i Air France. Trzeba porownywac rozne terminy poniewaz oscylacja w cenach moze byc duza. Np. ja ostatnio nabylem bilet z Wawy do Honolulu i ceny za najtansze polaczenia oscylowaly na przelomie tygodnia od 2.8 tys do 3.3 tys.

AirFrance i Swiss bez watpienia sa jednymi z najtanszych linii. Obnizki cen rok temu i 2 lata temu wiazaly sie z dolaczeniam polaczen wakacyjnych przez BA, AF i Swissa. Na poczatku byly ceny bardzo niskie poniewaz nikt nie zabookowal biletu. Rok temu koles pod na poczatku kwietnia nabyl bilet z Wawy do Reno za 2 tys zl. Wlasnie AF.

Obecnie mozna nabyc bilet z berlina do SF za 1.8 tys co jest baardzo tanio. Takze szukaj. Ja nigdy nie mialem problemu z rezerwacja, ogolnie masz czas na zaplate 72 h albo 24 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

"Ty sie tak człowieku nie podniecaj z tym wyliczaniem bo wylewu dostaniesz." - rozumiem, ze to zdanie wynika z braku argumentow? (Wyliczanie mnie nie specjalnie podnieca ale ok)

"Owszem ze wiekszosc stron korzysta/bazuje na systemie amadeus etc(jeszcze sa dwa) ale jednak ceny sie roznia na roznych stronach. Najtaniej znalazlem na www.terminala.com, www.loty.pl" - No roznia sie - prowizja za wystawienie biletu, proponuje porownac www.aero.pl, www.travelnow.pl, www.cheaptickets.com, www.terminala.com, www.loty.pl, i co tam jeszcze wyskoczy w google - to jest ten sam system, ta sama baza danych (sorki trzy systemy zeby nie bylo).

"Ceny zmalaly w polowie marca, a raczej Swiss dodal polaczenia i Air France. Trzeba porownywac rozne terminy poniewaz oscylacja w cenach moze byc duza." - to zmalaly czy nie zmalaly? bo juz sam sobie zaprzeczasz. Dobra, zalozmy ze zmalaly. Ale nie na sezon wakacyjny. Sprawdzalem ceny dzien w dzien na swisie wlasnie i ceny od 2080 (2 marca) podskoczyly do 2500 (10 marca) NA SEZON WAKACYJNY. Co do porownywania terminow - to chyba zrozumiale ze chocby miedzy weekendem a dniem powszednim jest roznica.

"AirFrance i Swiss bez watpienia sa jednymi z najtanszych linii." ze swissem sie zgodze, ale np Lufthansa jest tansza od Airfrance, KLM tez.

"Rok temu koles pod na poczatku kwietnia nabyl bilet z Wawy do Reno za 2 tys zl." bardzo mozliwe, zalezy na kiedy ( na "sezon"?)

"Takze szukaj." dziekuje ale kupilem na poczatku marca (na szczescie) i nie mam z tym problemu

" Obnizki cen rok temu i 2 lata temu wiazaly sie z dolaczeniam polaczen wakacyjnych przez BA, AF i Swissa. Na poczatku byly ceny bardzo niskie poniewaz nikt nie zabookowal biletu." Bardzo mozliwe, ja nie twierdze ze ich nie bylo 2 lata temu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z braku argumentow, owszem. Wyliczac to ty mozesz jak masz pelna racje i zbedne jest w tym miejscu Twoje wylicznanie, priomo itd. Widze ze splodziles niezlego posta.

Nie chodzi o to co tam jeszcze wyskoczy, tylko sprawdzilem wiekszosc takich stronek i akurat te ktore podalem sa najtansze, nie ma w tym reklamy. Cheapticket i expedie obecnie nie maja racji bytu dla Polakow poniewaz wartosc dolara lezy i tym samym amerykanie sa zmuszeni placic wyzsze ceny za przeloty samolotem. Dla nas to sie rowniez nie oplaca, wystarczy pomnozyc przez kurs dolara. WYraznie napisalem ze sa 3 systemy, amadeus i 2 jeszcze.

Dziwny jest dla mnie ten skok ceny na Swissie z 2000 do 2500, poniewaz nie lecisz na zach tylko na wsch z tego co pamietam. Wiec ta roznica jest dziwna i bardzo duza. Moze sie brac z tego ze ludzie szybko sie rzucili na nia. Mnie by to jednak nie interesowalo skoro mozna dopasc bilet z berlina do SFO za 1.800 zl ! Tyle to sie placi z Wawy do NYC.

Lufta ma byc tansza od Air France ???? Po czym tak sadzisz ? Po swoim polaczeniu ?

Ja nie mialem na mysli porownywanie cen w weekend ;) tylko od pn-pt, w ramach scislosci :)

A tak owszem znajomy z forum nabyl bilet w sezonie do Reno z Wawy, ty wiesz, i to jeszcze Air France. Drozszym od Lufthansy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzilem ta wyszukiwarke i dla mnie to najgorsza z jakiej do tej pory korzystalem. srednio o 1000 pln drosze bilety na te same terminy. ;)

Ja znalazłam tam najtańsze interesujące mnie bilety. Myślę,że wszystko zależy od okazji na jaką sie trafi, bo ceny biletów mogą się zmieniać z minuty na minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z braku argumentow, owszem. Wyliczac to ty mozesz jak masz pelna racje i zbedne jest w tym miejscu Twoje wylicznanie, priomo itd. Widze ze splodziles niezlego posta.

Nie chodzi o to co tam jeszcze wyskoczy, tylko sprawdzilem wiekszosc takich stronek i akurat te ktore podalem sa najtansze, nie ma w tym reklamy. Cheapticket i expedie obecnie nie maja racji bytu dla Polakow poniewaz wartosc dolara lezy i tym samym amerykanie sa zmuszeni placic wyzsze ceny za przeloty samolotem. Dla nas to sie rowniez nie oplaca, wystarczy pomnozyc przez kurs dolara. WYraznie napisalem ze sa 3 systemy, amadeus i 2 jeszcze.

Dziwny jest dla mnie ten skok ceny na Swissie z 2000 do 2500, poniewaz nie lecisz na zach tylko na wsch z tego co pamietam. Wiec ta roznica jest dziwna i bardzo duza. Moze sie brac z tego ze ludzie szybko sie rzucili na nia. Mnie by to jednak nie interesowalo skoro mozna dopasc bilet z berlina do SFO za 1.800 zl ! Tyle to sie placi z Wawy do NYC.

Lufta ma byc tansza od Air France ???? Po czym tak sadzisz ? Po swoim polaczeniu ?

Ja nie mialem na mysli porownywanie cen w weekend ;) tylko od pn-pt, w ramach scislosci :)

A tak owszem znajomy z forum nabyl bilet w sezonie do Reno z Wawy, ty wiesz, i to jeszcze Air France. Drozszym od Lufthansy.

Powiem jedno: obejzyj "Poranek Kojota" to zrozumiesz o co chodzi z wyliczaniem (primo) - to byl zart, ehh

a co do reszty - nie chce mi sie przekomarzac, raz w prawo raz w lewo, napisalem jakie sa moje doswiadczenia, twoje sa widac inne, OK:D Co do airfrance to tak sadze po swoim wlasnie polaczeniu, ale glowy nie dam sobie uciac co jest tansze a co drozsze.

Enough!

Pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bilety to właśnie dziś byłam pozytywnie zaskoczona, bo udało mi się kupić bilet na JFK za 1762zł i to LOTem bez przesiadek:) Wylot 13.06 powrot 10.10, może to przez ten 13 ludzie nie chcą kupować biletów i dlatego takie tanie :) .. w każdym razie przeszukałam wszystkie portale internetowe z biletami, najtańsza opcja była w Air France, też coś kolo 1780, LOT w necie jest jedna z droższych linii. I z ciekawości weszłyśmy dziś z koleżanka do biura podróży oferującego bilety lotnicze- w jednym pani zaśpiwała cenę ze swissu 1900 a w drugim taka okazja się trafiła więc polecam sprawdzić w takich miejscach... a wcześniej w ogole tego nie brałam pod uwagę ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Bilet kupiłem 27.03.2008 Swiss wylot 13.06 powrót 9.10.2008 1761.30 zł.Warszawa - Boston Zgadzam się że coś jest na rzeczy z tym 13-tym:).

Bilet Waw-JFK kosztował wtedy 1716 w swiss-ie. Bilet znalazłem w ten sposób że poprosiłem Panią z pobliskiego biura w Gliwicach żeby znalazła najtanszy bilet dostępny w tym terminie zrobiłem wstępną rezerwację na której miałem wydrukowane numery lotów Następnie ten sam bilet kupiłem przez internet (około 100zł prowizji którą pobiera biuro z kieszeni) i anulowałem rezerwacje w biurze. Może nie jest to zbyt honorowe ale dopuszczalne. Jeśli chodzi o przesiadkę to jest jedna w Zurychu ale trwa tylko 50minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie wiadomo, ze rozne serwisy maja rozne prowizje, dosc czesto szukam biletow dla siebie i znajomych i korzystalem juz z wielu stronek, czasem nawet z tych gdzie prowizja na ten sam lot byla 180 a nie 45 zl, bo i tak sie oplacalo, (identyczne trasy, nr lotow, godziny)

nie ma jednego slusznego serwisu, w zaleznosci od daty, linii, rozne serwisy oferuja rozne ceny, swoja droga ostatnio coraz czesciej kupuje bilety (te za atlantyk) z wylotami w weekend bo sa tansze niz te z wylotami w dni 'robocze' - dziwne bo zawsze bylo na odwrot ;-)

EDIT:

Tak w ogole, jesli cena biletu pomiedzy strona a np. jakims wiekszym biurem jak np. Orbis wynosi 50-70 zl to kupuje w biurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...