Skocz do zawartości

Paszport Tymczasowy A Wiza?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę. Pod koniec stycznia mam lecieć do USA z zakładu pracy (delegacja). Niestety polska biurokracja spowodowała że nie wydadzą mi paszportu na czas (warszawka odrzuciła zdjęcia). Jest możliwość wyrobienia paszportu tymczasowego. Nie wiem tylko jak długo trwa jego wyrobienie i czy niebędzie problemów z uzysakniem wizy i przekroczenia granic.

Dziękuję serdecznie za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam i szczęśłiwego nowego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byly zle zrobione fotografie to Ci odrzucili,teraz sa inne zasady co do fotografii..Nie ktore zaklady fotograficzne czasami maja problemy z tym.

Jak masz zamiar leciec pod koniec stycznia to sie wyrobisz z normalnym paszportem ,musisz isc do kierownika urzedu paszportowego i przedstawic mu swoja sytuacje i istnieje mozliwosc ze Ci wyrobia paszport w przeciagu 1 tygodnia i to 10 letni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Dzięki za odpowiedź. Na pewno pocieszyłeś mnie i dałeś nadzieję.

Czeka mnie zatem rozmowa z kierownikiem. Zobaczymy jak pójdzie. Nie za bardzo lubię ludzi na "stołkach administracyjnych".

A czy orientujesz się, w razie jakby źle poszło, czy na paszport tymczasowy wjadę do USA (wiza i lotnisko)????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszport tymczasowy

Paszport tymczasowy wydawany jest :

dzieciom do ukończenia 5 roku życia,

obywatelom polskim przebywającym za granicą na czas oczekiwania na paszport 10-cio letni, lub na powrót do kraju w przypadku zagubienia paszportu,

w przypadkach nagłych, związanych z chorobą lub pogrzebem członka rodziny albo potrzebą pilnego wyjazdu za granicę,

Paszporty tymczasowe wydaje w kraju wojewoda, a za granicą konsul.

Paszport tymczasowy jest ważny 12 miesięcy od daty jego wydania lub na okres w nim wskazany przez organ paszportowy.

Paszport tymczasowy nie zawiera biometrii

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/380/31/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuę za odpowiedzi.

Zlożyłem z ostatnim dniem starego roku wniosek o paszport (zwykły). Oczywiście rozmawiałem z kimś ważniejszym niż pani przyjmująca wnioski na temat swojej sytuacji. Muszę mieć na 10.01 paszport w ręce ponieważ dnia następnego umówieni jesteśmy w konsulacie na wnioski o wizy. Ten ktoś obiecał mi że to da się załatwić.

Czy orientujecie się ile obecnie trwa czas wydawania paszportów i czy są jakiekolwiek sposoby przyspieszenia jego wydania?

Dzięki z góry za odpowiedź i pozdrawiam z nowym rokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz aby sie wyrobila wytwornia i z tego co wiem to sie z takimi sprawami wyrabia <_< a co do tej osoby to bys musial miec wejscie do wytworni :lol:

no ale tak jak napisalem jak ta osoba obiecala to tak bedzie <_<

normalny tryb to 3-4 tygodnie a przyspieszony do 10 dni (moze byc 5-7 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...