Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam pytanie odnośnie przyznawania wizy H1B.Otóz jestem po studiach wyższych (magisterskich)z zakresu organizacji i produkcji filmowej i telewizyjnej.Konkretniej mówiąc jest to praca w charakterze producenta lub kierownika produkcji we wszelkiego rodzaju mediach.Czy ten zawód z tzw specjalnej listy uprawniałby mnie do ubiegania sie o taką wizę?Dziekuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Skoro nikt nie zna odpowiedzi na mój problem to mam jeszcze parę innych pytań.

1. Zauważyłem,ze istnieje również taki rodzaj wizy jak I Visa dla przedstawicieli mediów i dla filmowców.Jakie są warunki otrzymania takiej wizy,tzn. czy jest ona tylko dla osób,które jadą do USA w konkretnym celu (zrealizowac jakiś projekt)czy też może ubiegać się o taką wizę osoba,która poszukuje pracy w tym zawodzie?

2.Drugie moje pytanie dotyczy PROFESSIONAL CAREER TRAINING USA który mnie zainteresował.Czy w przypadku tego programu również istnieje groźba otrzymania Sekcji 212(e) czy jest ona tylko wbijana w przypadku Intershipa?

3.Jeżeli otrzyma sie tą Sekcję 212(e) to wtedy można starać się o waivera tylko z tego co przeczytałem na stronie internetowej Prawo Imigracyjne to Polacy są z tego programu wykluczeni.Więc jakim cudem wam sie to udało załatwic?(jest kilka osób z tego forum co zauważyłem).

4.Czy po zakończeniu programu PROFESSIONAL CAREER TRAINING USA można ubiegać się bezpośrednio o wizę H2B lub H1B?

5.Czy można znaleźć pracodawcę na ten program bezpośrenio w amerykańskiej firmie bez polskich pośredników(ze względu na wysokie koszty)?

6.Zna ktoś jakiegoś dobrego prawnika ds imigracyjnych z terenu Śląska?

Dziekuję z góry za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Skoro nikt nie zna odpowiedzi na mój problem to mam jeszcze parę innych pytań.

TO NIE JEST FORUM GDZIE JEST KILKU PRAWNIKOW IMIGRACYJNYCH NA ETACIE. TU SA OSOBY, KTORE ORIENTUJA SIE W ROZNYCH TEMATACH, POMAGAJA SOBIE, AE PONIEWAZ TWOJE PYTANIE JEST SKIEROWANE SCISLE DO PRAWNIKA TO DLATEGO NIE MIALES ODPOWIEDZI. JA NIE NADAZAM NIESTETY ZE WSZYSTKIMI ODPOWIEDZIAMI W CIAGU 24H.

ALE ODPOWIADAJAC NA TWOJE WCZESNIEJSZE PYTANIE: JESLI BEDZIESZ MIAL DOBREGO PRAWNIKA TO TAK, MOZESZ DOSTAC H1B.

1. Zauważyłem,ze istnieje również taki rodzaj wizy jak I Visa dla przedstawicieli mediów i dla filmowców.Jakie są warunki otrzymania takiej wizy,tzn. czy jest ona tylko dla osób,które jadą do USA w konkretnym celu (zrealizowac jakiś projekt)czy też może ubiegać się o taką wizę osoba,która poszukuje pracy w tym zawodzie?

WEJDZ NA PRZESPISY, ALE WATPLIWE ABY CIEBIE DOT. TA WIZA.

2.Drugie moje pytanie dotyczy PROFESSIONAL CAREER TRAINING USA który mnie zainteresował.Czy w przypadku tego programu również istnieje groźba otrzymania Sekcji 212(e) czy jest ona tylko wbijana w przypadku Intershipa?

MOZESZ DOSTAC 212(e).

3.Jeżeli otrzyma sie tą Sekcję 212(e) to wtedy można starać się o waivera tylko z tego co przeczytałem na stronie internetowej Prawo Imigracyjne to Polacy są z tego programu wykluczeni.Więc jakim cudem wam sie to udało załatwic?(jest kilka osób z tego forum co zauważyłem).

POKAZ MI Z JAKIEGO PROGRAMU SA WYLKUCZENI POLACY A KTORY TO PROGRAM MA ZWIAZEK Z 212(e). NIE MA TAKIEGO PROGRAMU.

4.Czy po zakończeniu programu PROFESSIONAL CAREER TRAINING USA można ubiegać się bezpośrednio o wizę H2B lub H1B?

MOZESZ, JESLI NIE MASZ 212(e) BADZ MASZ WAIVER

5.Czy można znaleźć pracodawcę na ten program bezpośrenio w amerykańskiej firmie bez polskich pośredników(ze względu na wysokie koszty)?

MOZNA ZNALEZC, ALE DALEJ PLACISZ OPLATY ZA WYSTAWIENIE DOKUMENTOW, ZA PRAWNIKA ITD. WATPIE ABY JAKAS FIRMA SAMA ROBILA J-1 ZE WZGLEDU NA ILOSC DOKUMENTOW DO WYPLENIENIA ITD. CHYBA, ZE MAJA DOBRE HR.

6.Zna ktoś jakiegoś dobrego prawnika ds imigracyjnych z terenu Śląska?

Z TERENU SLASKA PRAWNIKA IMIGRACYJNEGO? PRAWNIKA IMIGRACYJNEGO, KTORY MA LICENCJE NA USA SZUKA SIE W USA. CO TAKI PRAWNIK BY ROBIL W POLSCE? PRAWNIK IMIGRACYJNY MUSI NA BIEZACO BYC W TEMACIE A ILE OSOB JUZ NIE TYLKO ZE SLASKA, ALE Z CALEJ POLSKI KORZYSTALOBY Z USLUG TAKIEGO PRAWNIKA, KTORY JEST W POLSCE? POMIJAM FAKT, ZE CHYBA ZADNA FIRMA Z USA NIE ZGODZILABY SIE DAC SWOICH DANYCH, TAXOW ITD DLA KOGOS, KTO JEST PRAWNIKIEM W POLSCE.

JEST KILKU NACIAGACZY, KTORZY REKLAMUJA SIE JAKO PRAWNICY IMIGRACYJNI (A W POLSCE SKONCZYLI POLITECHNIKE...).

Dziekuję z góry za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za rady i przepraszam jesli się troche narzucałem.Jeszcze jedno pytanie do Kariny co do uzyskania wizy H1B.Czy naprawdę konieczna jest w tym przypadku pomoc prawnika i jakich można sie spodziwać kosztów skorzystania z jego usług (w przybliżeniu oczywiście)?Poza tym przebywając w Polsce trudno raczej bedzie mi znaleźć dobrego i sprawdzonego prawnika w USA zajmującego sie takimi sprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprawdzic taki portal www.h1base.com ale trzeba wydac $

Ale nie sprawdzone.Jakbys sie zdecydowal i sprawdzil to wrzuc opinie na forum.

goraco wam odradzam jakiekolwiek korzystanie z tej strony, znam wiele osob, ktore duzo stracily i to i pieniedzy i nadziei.... Czy naprawde myslicie, ze ktos podpisze na 3 lata kontrakt z osoba, ktorej w zyciu na oczy nie widzial i jeszcze zgodzi sie jej placic dziesiatki tysiecy $ rocznie tylko dlatego, ze czyjes resume wyglada imponujaco?

Dziekuję za rady i przepraszam jesli się troche narzucałem.Jeszcze jedno pytanie do Kariny co do uzyskania wizy H1B.Czy naprawdę konieczna jest w tym przypadku pomoc prawnika i jakich można sie spodziwać kosztów skorzystania z jego usług (w przybliżeniu oczywiście)?Poza tym przebywając w Polsce trudno raczej bedzie mi znaleźć dobrego i sprawdzonego prawnika w USA zajmującego sie takimi sprawami.

Osobiscie radze wziac prawnika, bo naprawde jest tu sporo roznych kruczkow prawnych. Koszt adwokata, ktory naprawde zajmie sie twoja sprawa to granica okolo $1,500 do nawet $10,000. Za jakies $3,500 powinienes znalezc juz przyzwoitego prawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
Napisalem ze nie sprawdzone . Karina a mialas osobisty kontakt z ta firma ? Bo wiesz moze maja jakas baze firm ,ktore szukaja wlasnie osob .

Nie ma "oficjalnej" bazy firm, ktore szukaja pracownikow na H-1B. Oficjalna moze byc baza rzadowa, gdzie maja informacje o tych firmach, ktore juz zatrudniaja na H-1B.

Najlepsza wedlug mnie baza sa strony z ofertami pracy. Dla informatykow polecam www.dice.com oraz www.careerbuilder.com i www.monster.com dla calej reszty szukajacych.

H-1B to bardzo sliska sprawa. Mozna trafic dobrze, byc zadowolonym z pracy i warunkow, ale mozna tez mocno skomplikowac sobie zycie, stracic sporo nerwow i zycia.

Problem polega na tym, ze ani pracodawca nie zna Ciebie ani ty pracodawcy. Wszystko trzeba brac bardzo ostroznie, nie na slowo, dobrze rozpoznac rynek i ustalic warunki kontraktu. Wiekszosc ryzyka jest po twojej stronie, bo przyjezdzajac tutaj czlowiek rezygnuje ze wszystkiego co mial w Polsce - pracy, domu, znajomych - i przyjezdza do czegos, gdzie nie wie co go czeka. A moze go czekac tak naprawde wszystko, nawet rychly powrot do domu. Pracodawca ryzykuje znacznie mniej - kilka tysiecy dolarow na wniosek wizowy, a twoj kontrak moze byc rozwiazanych w kadej chwili.

Na stronach ktore podalem wyzej mozna znalesc sporo ogloszen z ofertami, ktore brzmia "Sponsorujemy wszystkich i wszystko. Jesli znasz 10k jezykow programowania, 50 systemow Bazo-danowych i znasz sie na wszystkim, bedziemy sponsorowac twoja wize i zarobisz u nas krocie". Czesto w tytule ogloszenia nie ma nawet informacji o to na jakie stanowisko poszukiwana jest osoba, tylko od razu informacja o tym, ze sponsoruja wize. Takie ogloszenie proponuje omijac szerokim okregiem.

Dobre warunki H-1B dla swiezo przyjezdzajacych oferuja z regoly duze firmy, ktore potrzebuja pracownikow na konkretne otwarte stanowiska. Dobrym przykladem mogl by byc tutaj Microsoft. Pracuje tam sporo Polakow na wizach pracowniczych.

Na rynku jest tysiace jednoosobowych firemek, ktore maja 4 numery telefonow w Californi, Texasie, NY i Chicago automatycznie przekierowywane do NJ, gdzie odbiera je kobieta z placzacym dzieckiem na rekach i mowiaca z bardzo hinduskim akcentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...