Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Dla 17latka.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

W wakacje wraz z pełnoletnią znajomą chcemy pojechać do Filadelfii do jej znajomych. 18 lat kończę na początku lipca i mam pytanie: czy w chwili obecnej, majac 17 lat starać o wizę moge się samodzielnie czy rodzic stara sie o wize w moim imieniu, a moze idzie razem ze mna na rozmowe?

Będę bardzo wdzieczny za odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podroz finansuja rodzice, znajoma jeszcze wizy nie ma bo czeka na nowy paszport. Czyli bez problemu moge ubiegac sie o nia sam? Na strnie ambasady pisza tylko o dzieciach do lat 14 ze w ich imieniu wystepuja rodzice, ok ale co dalej? Co z osobami miedzy 14 a 18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i we wtorek rozmowa !!!!

Wszystko mogę, a nawet muszę załatwić sam.

Czy ktoś umiałby mi powiedzieć jak to jest z tą ambasadą? Nie chodzi mi o przebieg rozmowy bo to już wiem jak mniej więcej przebiega, ale o stawienie się pod ambasadą. W które miejsce mam podejść? Tam jest takie okienko na zewnątrz i ktoś tam siedzi - może muszę najpierw podejść tam i się dowiedzieć, dać papiery itd? Są też linie w różnych kolorach na chodniku...

(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie idziesz na ulice Piekna a wiec stoisz w kolejce z innym osobami ,pamietaj ze to jest kolejka do takie budki a nie do okienka ktore jest obok i moga stac ludzie.

W tej budce bedziesz miec rewizje oraz sprawdzenie dokumentow tzn czy zdjecie jest prawidlowe,potem wychodzisz i stoisz pomiedzy ta budka a budynkiem ambasady i tam sa te linie i musisz stanac na tej na ktorej Ci powiedza abys stal no i wchodzisz potem na wezwanie bo wzywaja po kilka osob z danej liniii i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz telefonu komorkowego bo jest z tym w ambasadzie problem...tzn nie ma gdzie zostawic. Aha i strzez sie 'sympatycznych' pan jak tylko wejdziesz do budynku....baaaaaaaaardzo mile panie (polki) ktore sprawdzaja twoje dokumenty zanim dojdziesz do konsula. No chyba ze sie cos zmienilo. Ostatni raz po wize turystyczna byla w 2005 roku...dostalam na 10 lat wiec nie musze wracac.

A to gdzie isc itp to bedziesz wiedzial bo tam zawsze stoi spora kolejka wiec nie bardzo trzeba sie zastanwiac co robic. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos Ci sie pomylilo,,te sympatyczne osoby w budynku ochrony moga Ci przejzec wniosek i pewnie mu przejza bo One tam sa po to aby sprawdzic czy wszystko jest w porzadku i nie trzeba np fotki innej robic

Co innego w kolejce przed budynkiem ochrony gdzie sie stoi kolo ogrodzenia to wtedy takim osobom nalezy powiedziec,nie dziekuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...