Skocz do zawartości

Bilety Do Usa....


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam takie pytanie do wszystkich odnośnie biletów do stanów... powiedzcie mi gdzie można kupić najtaniej bilety?? czy w polskich biurach?? czy ze stronek zagranicznych?? a jesli z zagranicznych to jak tam dokonać płatności bo płaci sie w obcej walucie tylko po jakim kursie??( srednim, sprzedaży)?? miał ktos może do czynienia z czymś takim jeśli tak to prosze o pomoc.... thx :):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jakim kursie? to zależy :)

zacząć trzeba od tego, że w 99% przypadków nie możesz płacić za granicą przelewem z Polski - tylko kartą kredytową i tutaj mozna wyróżnić:

karty kredytowe, których walutą rozliczeniową jest dolar amerykański (USD) oraz karty kredytowe, których walutą rozliczeniową jest euro (EUR) - na świecie są jeszcze karty kredytowe, których walutą rozliczeniową są jeny ale to już bardzie egzotyka :)

anyway: jeśli masz kartę z walutą rozliczeniową USD - płacisz w USD za bilet - kursem rozliczeniowym jest kurs sprzedaży USD w twoim banku

jeśli masz kartę z walutą rozliczeniową USD - płacisz w EUR za bilet - kursem rozliczeniowym na początku jest kurs USD/EUR dopiero potem kurs sprzedaży USD w twoim banku

jeśli masz kartę z walutą rozliczeniową EUR - płacisz w USD za bilet - kursem rozliczeniowym na początku jest kurs EUR/USD a dopiero potem kurs sprzedaży EUR w twoim banku

jeśli masz kartę z walutą rocliczeniową EUR - płacisz w EUR za bilet - kursem rozliczeniowym jest kurs sprzedaży EUR w twoim banku

o :)

aha: stronki z biletami: poszukaj na onecie, wp, na tym forum kiedyś też była wyszukiwarka lotów - no i tam gdzie ja kupiłem: www.almatur.pl

pamiętaj również, że jest czasem różnica czasowa między dokonaniem płatności a rozliczeniem transakcji - czyli może się zdarzyć, że cena może się zmienić (w zależności od zmiany kursu), zanim zostanie rozliczona na koncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wy skad najczesciej zamawialiście bilety?? interesuje sie stronką cheaptickets.com no i tam ceny biletów sa tańsze wzgledem polskich cech... różnica 500 zł ze wzgledu na $$ tylko teraz powstaje problem bo nie posiadam karty kredytowej ;( a jesli ktos nie ma zaswiadczenia o zarobkach to cięzko jest ją dostać... a moze Wy wiecie w jakim banku dają karty kredytowe bez zaswiadczenia??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudek ... no ja słyszałem wręcz odwrotną wiadomość. To prawda że przestrzeń transatlantycka będzie uwolniona, ale czerwiec i lipiec to żniwa dla firm lotniczych dlatego nie ma co liczyć na 'nagłą' obniżkę cen. I lepiej może wypaść kupienie teraz tańczego biletu, niż potem, dwa miesiące przed odlotem ale po droższych cenach.

Jednak sam zastanawiam się co zrobić, tym bardziej że potrzebuję trzy bilety z PL przez NY do Phoenix, i zdaję sobie sprawę, że gdzieś mogą być oszczędności. Niestety nikt nie zapewnił mnie że w kwietniu będzie taniej.

elmariaczi ... ja narazie znalazłem najtaniej tu: www.loty.info . Ale jeszcze u nich nie kupowalem i nie znam opinii o nich. Narezie podszedłem do tematu ściśle finansowo :] (ps. wykluczylem tylko AlItalia i AirFrance :) )

Ja mam jeszcze jedno pytanie. Jak chcesz zapłacić za bilet kupiony na orbiz.com lub cheaptickets.com skoro w ostatniom kroku (płacenie kartą) nie można wybrac Polski z listy krajów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem nie, przeczytaj sobie wpierw to:

http://biznes.onet.pl/5,1460872,prasa.html

Pamiętam dokładnie, ze na przełomie marca i kwietnia ceny spadły ponieważ min. BA dodał połączenia. Tak tez i było w 2006 roku. Poszukaj sobie o tym tutaj forum.

Zgadzam sie ze okres wakacyjny to okres zniw, ale bez przesady nie kupujesz biletu na jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...