Skocz do zawartości

Co Warto Zobaczyć?


sienkol

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , wczoraj zamowiłem bilety do usa dla siebie i swojej rodziny. Wylot mamy 18.04.08 z Warszawy do NY ( lotnisko kennedego) Będę tylko jeden dzien w NY wieć mało czasu na zwiedzanie , doradzccie co warto zobaczyc. Następnie 19.04 wylatuje z NY do Tampy , tam będziemy tydzień , planujemy zwiedzić tampe i miami .....ewentualnie co jeszcze??.Następnie lecimy z tampy do San Antonio i zatrzymamy się tam też około tygodnia ......co tam polecacie zobaczyc?? Kolejny cel podrózy to San francisco ( tydzień ) chce zobaczyc los angeles , las vegas. Napiszcie prosze , co warto zobaczyc w tych wielkich miastach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NY: jeden dzień to strasznie mało ale spróbujmy: ground zero, nieopodal jest battery park, z którego można zobaczyć Statuę Wolności, również niedaleko jeste most Brooklyński - potem wsiadasz w metro i jedziesz w okolice 34 ulicy i 5 aliei - wycieczka na Empire State Building, potem już niedaleko jest Times Square (Broadway i 42) - potem w zasadzie możecie się wybrać do Central Parku - i chyba więcej w jeden dzień nie ma co..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał t0d 1 dzień starczy ci na te „najważniejsze” rzeczy w NY.

Jeżeli chodzi o Florydę. Naprawdę warto jechać do Miami, zahaczyć o Everglades N.P, przejechać się na Key West ( zobaczyć rafę koralową john pennekamp na Key Largo) oraz iść do Universal Stoudios w Orlando – jak się sprężycie tydzień wam wystarczy :)

O okolicach San Antonio nie wiem nic.

Los Angeles, Las Vegas i San Francisco – na twoim miejscu ograniczyła bym czas spędzony w tych miastach do minimum a w zamian zobaczyła jakiś park.

Los Angeles – Hollywood Boulvard, Venice Beach, Beverly Hills – nic popa tym nie jest warte obejrzenia.

San Francisco – najważniejsze Golden Gate, China Town, Alcatraz, Lombard Street

Las Vegas – Nie ma nic innego oprócz Hoteli i Kasyn, więc wieczorny spacerek po „The Strip” wystarczy.

W okolicach tych miast jest tyle ślicznych miejsc –m.in Death Valley, Yosemite N.P, Grand Canyon, Antelope Canyon które naprawdę warto zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Ny i jedniodniowy pobyt w nim to w zupełnosci zgadzam się z przedmówcami- to co podali to jest najważniejsze.I to trzeba zobaczyć. Przejscie mostem brooklinskim - ach i och.

Przy okazji ja mam pytanie. Prawdopodobnie w czerwcu będę służbowo na kilka dni w Ny - ale planuję o tydzień - max 10 dni przedłużyć ten pobyt i zrobić sobie z żoną małe wakacje. Zawsze marzyłem aby zobaczyć Wielki Kanion. Jak proponowalibyście mi zorganizowanie tego zwiedzania tak aby maksymalnie wykorzystać czas przy rozsądnych pieniądzach - czy samolot do Las Vegas i tam wynajęcie auta , skorzystanie z jakiegoś biura czy jakoś inaczej .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy samolot do Las Vegas i tam wynajęcie auta , skorzystanie z jakiegoś biura czy jakoś inaczej .

Ja tak robiłam i wg mnie to najlepsze rozwiązanie. Załatwiałam wszystko przez www.expedia.com - bilety, samochód i pierwsze noclegi - (możesz posprawdzać jeszcze na www.priceline.com, czy www.orbitz.com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6- oczywiście nie będę dłużej niż mi pozwolą ale nie zakładam że wbiją mi na wjeżdzie na 4 dni - do tej pory zawsze miałem 6 miesięcy.

agatenka- jesteś dla mnie na tym forum wielką skarbnicą wiedzy nt usa - dzięki za podpowiedź .... muszę to wszystko poukladać jak będę znał bliżej termin wyjazdu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zeby dotrzec do kanionu mozesz leciec do Las Vegas abo do Phoenix.

Sprawdz bilety tez na str: http://www.cheaptickets.com/ ,http://www.bookingwiz.com/

Wykup tylko lot a auta szukaj sam: Avis,Dollar itp (wiekszosc wypozyczalni ma promo code,AWS lub podobne - poszukaj w necie takiego kodu bo mozna miec nawet 25-40% taniej lub jakies znizki na ubezpieczenie). Lepiej jest wypozyczyc auto nie na lotnisku tylko w "miescie"(dojedziesz tanim transportem z lotniska - troche sie trzeba pomeczyc ale pieniadze w kieszeni).

Spac mozna w tanich motelach(mi podobalo sie w motelach "6"- kolo kanionu za 4 osoby zaplacilismy ok 60 usd w las vegas 30usd(kolo MGM))

Auto radze wziac z GPS(lub wgrac sobie na telefon mapy) pare dolarow wiecej a wygodnie(co nie zwalnia z posiadania mapy - technika technika ale bez mapy ciezko).

Atakowac Kanion proponuje od poludnia. Nie pamietam ile kosztuje jednorazowy(podejrzewam ze 10-20usd) wstep ale warto pomysle nad calorocznym karnetem(80usd) oplaca sie jesli bedziesz chcial pozwiedzac inne parki.

Uwazam ze wschod slonca i zachod jest musowy i nalezy go zobaczyc. Dobrze jest zostawic auto na jakims parkingu(mapke dostaniesz przy wjezdzie do parku i warto sie zastanowic gdzie bedzie najlepiej) i isc sobie wzdluz kanionu(jezdzi tam bezplatny bus wiec bez problemu mozna pozniej wrocic do auta). W porze obiadowej wyjechac na obiad do miasteczka obok - co prawda drozej niz normalnie ale ceny lepsze niz w parku.

Po zwiedzaniu kanionu proponuje zobaczyc Zion lub Bryce Canyon (mi udalo sie tylko Zion). Nastepnie mozna spedzic wieczor w LV(jest to maks bo to miasto kiczu i nie warto tracic na nie czasu lepiej zobaczyc cos ciekawego - wieczor i noc w LV wystarczy bo wlasciwie nic takiego nie ma - wiadomo kasyna i kluby ale ile mozna:)) )

Warto wybrac sie do Death Valley NP blisko i na tame Hovera.

wszystko zalezy od tego ile bedziesz chcial tam spedzic czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
NY: jeden dzień to strasznie mało ale spróbujmy: ground zero, nieopodal jest battery park, z którego można zobaczyć Statuę Wolności, również niedaleko jeste most Brooklyński - potem wsiadasz w metro i jedziesz w okolice 34 ulicy i 5 aliei - wycieczka na Empire State Building, potem już niedaleko jest Times Square (Broadway i 42) - potem w zasadzie możecie się wybrać do Central Parku - i chyba więcej w jeden dzień nie ma co..

Oj, trochę za dużo tego zwiedzania na jeden dzień:) Ja w Central Parku spędziłam calusi dzionek. Moim zdaniem w grę wchodzi tylko obejście najsłynniejszych ulic wymienionych wyżej, wjechanie na ESB i Brooklyn Bridge. Życzę udanego zwiedzania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...