Skocz do zawartości

Visa B1/b2. Montreal. Pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planowałem z Dominikany, gdzie obecnie przebywam wyjechać do US w ramach programu J1. Nastąpiła mała zmiana planów...

Chce ubiegać się o wizę tur, B1/B2, jadę do USA w celach czysto turystycznych. Mam znajomych w US (posiadam list/zaproszenie) i chciałbym przyjechać na około 3-4 tygodnie i następnie ponownie wjechać do Kanady koło Vancouver. Student, 10 semestru studiów mgr. Status do 31.10.14 i powinienem teoretycznie wrócić bronić dyplom pod koniec października (oni tego nie wiedzą, a ja i tak biorę dziekanę i wyjeżdżam do Kanady). nigdy w us nie byłem i nigdy się o wizę nie ubiegałem. Posiadam środki na pobyt na koncie.

Chce lecieć do Kanady i tam pójść na spotkanie do konsulatu amerykańskiego. Tam, a nie tu - na Dominikanie bo ilość osób chcących uciec stąd jest ogromna i są dużo bardziej podejrzliwi.

I teraz mam parę pytań..

-umówiłem się na spotkanie w Santo Domingo. Przez nawał pracy i ciągłe ogarnianie wyjazdu zapomniałem odwołać wizytę (będę jeszcze próbował ale wątpię że się uda (nie dokonałem żadnej opłaty) --->> CZY TO MOŻE mieć wpływ na spotkanie w konsulacie w Montrealu?

-wyczytałem że można pójść na spotkanie z tym samym formularzem DS-160, który wypełniło się wcześniej (ważny jest barcode), ale czy jednak nie lepiej wypełnić nowy i zmyć "dominikańskie" wrażenie? choć i tak pieczątka będzie w paszporcie.

-Do Kanady chce przylecieć 3.10.2014 i następnego dnia pójść na umówione i opłacone wcześniej spotkanie. CZY NIE LEPIEJ było by spędzić w Kanadzie chociaż tydzień i dopiero udać się do konsulatu? (po spotkaniu w Montrealu mam zamiar zostać w Mont. parę dni i pojechać w okolice Toronto i wjechać do US). Jeśli lepiej poczekać choć tydzień to zmienia to trochę mój plan podróży i miasto przylotu. Ale bez dramatu. Czy nie robi to żadnej różnicy?

-Lepiej iść do ambasady czy konsulatu?

Dokumenty które posiadam (wszystko przetłumaczone przez tłum. prz.):

-zaświadczenie o statucie studenta

-zaświadczenie o niekaralności

-list/zaproszenie od znajomych z US

-wydruk stanu konta

-zaświadczenie zdrowotne od lekarza rodzinnego o dobrym stanie zdrowia

Będę wdzięczny za pomoc. wiem ze moje pytania są mało konkretne i tak na prawdę dot. rzeczy na które nie ma jedynego słusznego rozwiązania. ale może ktoś miał podobną sytuacje albo czytał o podobnym przypadku lub z doświadczenia może nakierować w odpowiednią stronę. Bilety zamierzam rezerwować na dniach.. w poniedziałek/wtorek jednak spotkanie mogę umówić później.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wypelnic nowy ds 160 a i tak slad zostanie,to samo pieczatka w paszporcie

Jesli sadzisz ze w Kanadzie sa inny Konsulowie to mozesz sie bardzo pomylic

Czytales moze wytyczne ze strony Ambasady USA w Kanadzie?

Sa osoby ze dostaja wize lecz jak pokaza zwiazki z Kanada i to nie jest latwe a Ty jakie zawiazki bedziesz miec ?turysta,moze byc za malo,co innego praca,nauka i to po dluzszym czasie

sa tacy ze maja staly pobyt i maja nici z wiza do USA .A nie wiem czy wiesz ale odsetek odmow w Kanadzie jest ponad 40%.

co do tych zaswiadczen to po co Ci od lekarza,jesli juz to od wyznaczonego z Ambasady a wiec inny niz lekarz rodzinny i koszt jest wiekszy jesli zostaniesz wogole skierowany .

Tak samo zaproszenie nie jest wymagane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wypelnic nowy ds 160 a i tak slad zostanie,to samo pieczatka w paszporcie

Tak zdaje sobie sprawę ale chyba lepiej wręczyć im DS w j.ang niż hiszpańską wersje?

Jesli sadzisz ze w Kanadzie sa inny Konsulowie to mozesz sie bardzo pomylic

Owszem wydaje mi się że mogą być odrobinę inni. W Kanadzie nie byłem, ale mniej więcej domyślam się czego mogę się spodziewać. Byłeś kiedyś na Dominikanie?:D Mieszkałeś wśród lokalnej ludności?:D po 4 miesiącach mam ich już serdecznie dosyć, bo są niemiłosiernie irytujący..

Czytales moze wytyczne ze strony Ambasady USA w Kanadzie?

Tak. Czytałem wytyczne ze strony Ambasady USA w Kanadzie, w Polsce, w DR, w Meksyku i na Kubie bo nie do końca byłem pewien gdzie będę się ubiegał... Wszędzie piszą to samo. Że lepiej ubiegać się o wizę w domu.

Sa osoby ze dostaja wize lecz jak pokaza zwiazki z Kanada i to nie jest latwe a Ty jakie zawiazki bedziesz miec ?turysta,moze byc za malo,co innego praca,nauka i to po dluzszym czasie

sa tacy ze maja staly pobyt i maja nici z wiza do USA .A nie wiem czy wiesz ale odsetek odmow w Kanadzie jest ponad 40%.

Nie będę wykazywał związków z Kanadą jako że jestem turystą i obecnie mieszkam/studiuje w Polsce i jestem na wakacjach. Związki mam konkretne bowiem pod koniec października będę bronił dyplom magistra. Przyjechałem odwiedzić znajomych w Toronto. Chce przy okazji zwiedzić USA i pojechać do rodziny w Vancouver.

Są oficjalnie dostępne dane dot. np DR? bo tyle o ile znalazłem na forum dane z 2010 roku to około 30-paru procent. Więc wielkiej różnicy nie ma. Do ambasady w Santo Domingo nie idę też z paru innych powodów: nie mam tu legalnego statusu, bo siedzę ponad 4 miesiące i musiałbym dawać łapówkę na lotnisku co by mi wbili nową pieczątkę (w aresztach/więzieniach nie dają tu jeść i ogólnie nie jest zbyt przyjemnie) i na obecną chwilę nie mam środków na koncie z którego mogę zrobić wydruk. Po prostu aby pójść tu na spotkanie to strasznie dużo zachodu dla mnie. A tak przynajmniej będę już w Kanadzie.

co do tych zaswiadczeń to po co Ci od lekarza,jesli juz to od wyznaczonego z Ambasady a wiec inny niz lekarz rodzinny i koszt jest wiekszy jesli zostaniesz wogole skierowany .

Tak samo zaproszenie nie jest wymagane.

Ja tylko piszę jakie dokumenty posiadam ze sobą z różnych względów..i pytam was jako ekspertów czy może pomóc.. Zaproszenie nie jest wymagane ale może chyba pomóc prawda?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprucz tego zaswiadczenia ze stanu zdrowia to mozesz wziasc ale czy pomoze to inna sprawa

Musisz to sobie zapamietac,ze liczy sie zachowanie,do tego rozmowa itd a nie papiery ktorych i tak nie mozna nigdzie potwierdzic jak kto ktos kiedys powiedzial...zaproszenie,nie ma problemu zalatwic,kupic sobie ;)

Mozesz miec setki takich papierow a Konsul powie NIE i tyle :)

Jesli masz ds po hiszpansku to wypelnij od samego poczatku ds 160 i tyle

Pamietaj ze moze pasc pytanie o Twoj pobyt tam,co robiles,ile czasu byles i jak sciemnisz cos to nie dosc ze nie dostaniesz wizy to zostanie to zapisane w komputerze.Pamietaj ze sciemniac nalezy umiec a do tego aby to nie bylo w zywe oczy ..Konsulowie czasami znaja pewne sprawy az bardzo aby im mowic ze sie bylo legalnie,bo wtedy padnie pytanie co do wizy,stempelka ze byles legalnie i co wtedy zrobisz?a jak wyjdzie ze byles nielegalnie to zgadnij co sie stanie z wiza dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem legalnie. Na wjeździe dostaję się pieczątkę ważną 30 dni, a następnie płaci się opłatę turystyczną przy wylocie, która jest zależna od ilości dni pobytu po oficjalnych 30-tu. Tutaj wszystko jest na wariackich papierach.. ale mój przyjazd tutaj był legalny i legalną pieczątkę wyjazdu też dostanę na lotnisku. Dlatego też wybrałem Kanadę bo póki co mój status tutaj jest półlegalny. I albo wręczam łapówkę, albo jadę do Haiti albo muszę udać się w podróż do stolicy rzeźbić w biurze imigracyjnym.. a tak przynajmniej Kanadę zwiedzę i nikt mnie nie napadnie po drodze;) oby.

Z innej beczki. Są informacje że linie lotnicze / oficer na granicy może mnie nie wpuścić na pokład / do kraju ponieważ nie posiadam biletu powrotnego. Wymyśliłem sobie że kupie bilet autobusowy Montreal/NY, który mogę po przylocie zwrócić (choć na stronie ambasady bilet nie jest wymagany..). Tylko fakt nie posiadania ważnej wizy w paszporcie US może trochę ten plan komplikować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele spraw nie jest wymaganych lecz dobrze widzianych :)

ktore nie beda zle widziane i nie beda sie w domyslach a to jest najgorsze co moze Cie spotkac po wize i jak lecisz -jedziesz i jestes na granicy

ciekawy plan o zwrocie biletu lecz czy wypali zalezy od danej taryfy na bilecie oraz linii lotniczej :)

aby sie nie okazalo ze nie wrocisz tego biletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa biletu się rozwiązała.. kupie bilet CAN-POL, który mogę zwrócić do 24h.. będzie wyścig z czasem..

I podobnie zrobię przed rozmową w konsulacie. Kupie bilet US-POL na koniec października/początek listopada, po czym go anuluje.

Jedyne co mnie dalej trapi to kwestia, gdzie i na kiedy umówić spotkanie. Lepiej polecieć do Toronto (10 dni oczekiwania na spotkanie, 1 na zwrot paszportu - wizyta tu odpada..), pozwiedzać i pojechać po kilku dniach do Montrealu na spotkanie, czy od razu polecieć do Montrealu (1 dzień oczekiwania na spotkanie, 5 na zwrot paszportu) - pójść na spotkanie i odebrać wizę później w Toronto i wjechac (jak wpuszczą;p) do US. Wiem ze to pytanie o to jaka będzie pogada za rok w maju, ale może z doświadczenia lub historii ktoś, coś..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia mowisz?>

Kazdy ma inne i nie kazdy moze pozwolic sobie na pobyt w Montrealu bo nie ma tam znajomych,rodziny a zatrzymac sie w hotelu to za drogo ;)

pamietaj ze ten czas to jest przykladowy i nie zawsze wypada to 1 dzien,czasami to jest 2-4 dni oczekiwania jak kto bywa w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...