Skocz do zawartości

Roztargniony...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Chciałbym się podzielić pewnym problem, który mnie trapi.


Z tego co dobrze pamiętam moja mama wyjechała w 2012r. do USA. Miała wizę turystyczną. Została na niej dłużej (czyt. nielegalnie). W roku 2013r. ubiegałem się w Ambasadzie USA w Warszawie o wizę turystczną i jak pewnie się domyślacie jej nie dostałem. Od prawie roku nie mam z nią kontaktu. Pokłóciliśmy się (dosyć poważnie - mniejsza z tym). Nie wiem co u niej słychać, co robi i co się z nią dzieję.


Do czego zmierzam. Mieszkam obecnie w Belgii, gdzie pracuję (mam własną firmę). Pojawiła się możliwość wyjazdu z moimi znajomymi na 2 tygodnie na Wschodnie Wybrzeże USA. No, ale niestety jako jedyny potrzebuję wizę. Teraz moje pytanie brzmi: co o tym sądzicie? Czy jak będę aplikował i zaznaczę, że nie mam nikogo z rodziny w USA (a poprzednim razem to zaznaczyłem) to będzie problem? Czy argument, że nie utrzymuję kontaktu z moją matką jest dość silny?


Rozumiem, że kłamstwa w stylu, że nie aplikowałem wcześniej o wizę są bez sensu bo mają wszystko w systemie (moje odciski itd)?


Czekam na wasze opinie.


Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie zaznaczysz = kłamstwo. Ban na lata

2. Wiara w brak kontaktu. Nie uwierzą ci, nawet jak by chcieli to nie uwierzą. Brak kontaktu przez 10-20 lat to juz coś a tak to nic

3. Wszystko jest w systemie.

Tyle z kiepskich wiadomości. A teraz trochę pozytywnych. Jesli to co napisałeś jest prawda i masz ta firmę w Belgii i masz tam oczywiście legalny status, tzn jestes zarejestrowany w Commune, masz Carte d'identitie to stosuje sie wobec ciebie klauzula zmiany okoliczności. Zloz wniosek, zapłać, idz na spotkanie i porozmawiaj z konsulem. Weź kwitek potwierdzający twój status lokalnie w Belgii i tyle. Pewnie padnie pytanie o mamę. Powiedz prawdę ze wyjechała, została a ty możesz zrobię tyle ze nic. Oni oceniają ciebie a nie ja, choc często numer kogoś z rodziny dawal wliczy bilet innym... Nawet jak byś wypełniał ESTA to by cie nie przepuścili przez system i nie dali by ci zgody na wyjazd tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest w systemie ze byles po wize to jest co zaznaczyles oraz jaka jest odpowiedz

I teraz jak nie potrafisz dobrze,dobrze sciemniac i umiec z tym sie poruszac to odpusc sobie kazde klamstwo,To Ci nie pomoze a moze na wiele,wiele lat zaszkodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...