Jump to content

Roztargniony...


Recommended Posts

Witam


Chciałbym się podzielić pewnym problem, który mnie trapi.


Z tego co dobrze pamiętam moja mama wyjechała w 2012r. do USA. Miała wizę turystyczną. Została na niej dłużej (czyt. nielegalnie). W roku 2013r. ubiegałem się w Ambasadzie USA w Warszawie o wizę turystczną i jak pewnie się domyślacie jej nie dostałem. Od prawie roku nie mam z nią kontaktu. Pokłóciliśmy się (dosyć poważnie - mniejsza z tym). Nie wiem co u niej słychać, co robi i co się z nią dzieję.


Do czego zmierzam. Mieszkam obecnie w Belgii, gdzie pracuję (mam własną firmę). Pojawiła się możliwość wyjazdu z moimi znajomymi na 2 tygodnie na Wschodnie Wybrzeże USA. No, ale niestety jako jedyny potrzebuję wizę. Teraz moje pytanie brzmi: co o tym sądzicie? Czy jak będę aplikował i zaznaczę, że nie mam nikogo z rodziny w USA (a poprzednim razem to zaznaczyłem) to będzie problem? Czy argument, że nie utrzymuję kontaktu z moją matką jest dość silny?


Rozumiem, że kłamstwa w stylu, że nie aplikowałem wcześniej o wizę są bez sensu bo mają wszystko w systemie (moje odciski itd)?


Czekam na wasze opinie.


Pozdrawiam


Link to comment
Share on other sites

1. Nie zaznaczysz = kłamstwo. Ban na lata

2. Wiara w brak kontaktu. Nie uwierzą ci, nawet jak by chcieli to nie uwierzą. Brak kontaktu przez 10-20 lat to juz coś a tak to nic

3. Wszystko jest w systemie.

Tyle z kiepskich wiadomości. A teraz trochę pozytywnych. Jesli to co napisałeś jest prawda i masz ta firmę w Belgii i masz tam oczywiście legalny status, tzn jestes zarejestrowany w Commune, masz Carte d'identitie to stosuje sie wobec ciebie klauzula zmiany okoliczności. Zloz wniosek, zapłać, idz na spotkanie i porozmawiaj z konsulem. Weź kwitek potwierdzający twój status lokalnie w Belgii i tyle. Pewnie padnie pytanie o mamę. Powiedz prawdę ze wyjechała, została a ty możesz zrobię tyle ze nic. Oni oceniają ciebie a nie ja, choc często numer kogoś z rodziny dawal wliczy bilet innym... Nawet jak byś wypełniał ESTA to by cie nie przepuścili przez system i nie dali by ci zgody na wyjazd tam.

Link to comment
Share on other sites

jesli jest w systemie ze byles po wize to jest co zaznaczyles oraz jaka jest odpowiedz

I teraz jak nie potrafisz dobrze,dobrze sciemniac i umiec z tym sie poruszac to odpusc sobie kazde klamstwo,To Ci nie pomoze a moze na wiele,wiele lat zaszkodzic

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję :)
Jeszcze mam pytanie. We wniosku jest pytanie kiedy ubiegałem się o wizę, jeśli pamiętam rok a nie pamiętam miesiąca (dnia) to co powinienem wpisac?
Oraz musze podać przyczyny niedostania wizy. To wystarczy wpisać nie wiem? Czy coś szczególnego muszę podać?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...