Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

wiec ja właśnie przygotowuję wszystkie papiery do wysłania (przyleciałam na K1 kilka dni temu - ślub za 2 dni:), no i czytam i czytam i czytam forum, zamiast paznokcie malować.. :)

naprawdę starałam się wyszukać wszystkie odpowiedzi na moje głupie pytania, ale na 4 następujące naprawdę potrzebuję pomocy..

1. dokument I-864: w part 1 odpowiedz a, bo to mąż dla mnie składa petycję?

2. dokument I-864: w part 3, pytanie 8 mąż wpisuje YES, po czym w pytaniu 10 wpisuje 1, bo sponsoruje tylko mnie, i on będzie jedynym moim sponsorem. następnie w part 5 wpisuje w odpowiedzi a 1 (no bo chodzi o mnie), w odpowiedzi b znowu 1 (bo to on) i w odpowiedzi c znowu 1 (i tu znowu chodzi o mnie), przez co w odpowiedzi h - household size wyjdzie 3, a to nieprawda, bo jesteśmy tylko ja i on.. no więc mamy wpisać w odpowiedzi h - 2???ehh

3. dokument I-864: w part 6 pytanie 23, z tego co wyczytałam na forum wynika, że wpisać ile do dnia dzisiejszego zarobił w 2010, tak?

4. dokument I-485: part 2, odpowiedz c zaznaczyłam, a nie a, tak mi się wydaje poprawnie.

ehh, no nic, to idę się pakować, jutro wylot na Hawaje, a tam Nasz mały ślub, tylko my i świadkowie :) a ja zamiast o przyjemnościach myśleć, to tylko te papiery mam w głowie!

No i wszystkiego najlepszego z okazji WALENTYNEK, w końcu to takie amerykańskie święto!! :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam was ponownie,znow sie zwracam do was z zapytaniem otoz przylecialam do stanow pare dni temu na wizie K1,slub dopiero za miesiac,ale moje pytanie na wlocie w NY dostalam od urzednika emigracyjnego czerwona pieczatke z nr.i data maj 06.2010 a wiza wazna do 12.06.2010,prosze powiedzcie mi co oznacza ta data na pieczatce,o ile dobrze rozumie to chyba ze mam opuscic stany do maja??czy sie myle??,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej majowej daty masz czas na slub z obywatelem i zlozenie papierow - 90 dni od wlotu

jest tam tez cos o employment authorisation - to moze byc pieczatka pozwolenia na prace

waznosc wizy wyznacza jedynie kiedy mozesz wleciec do USA i teraz juz nie ma znaczenia

no i witamy w USA! :)

gdzie bedziesz mieszkac, w NY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj KW,dzieki za info ,troche mi to namieszalo i sie pogobilam juz wlasciwie zaczelismy zalatwiac moj SSN (chyba tak sie to nazywa ),czekamy maja nam do tygodnia przyslac,a co do mieszkania to mieszkam w Buffalo NY,i dziekuje za powitanie,fajnie ze jestescie to przynajmnie mi sie nie bedzie nudzic do czasu jak pojde do pracy,wielkie dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

starałam się przejrzeć całe forum, żeby nie dublować pytań ale... niestety nie znalazłam nigdzie tego co mnie interesuje a mianowicie...

jak wygląda cała procedura gdy już po tych 3-4 miesiącach (lub więcej) otrzyma się GC (na dzień dzisiejszy)?? Czy jest ona juz na "zawsze" czy trzeba jeszcze ją w późniejszym terminie "udowadniać" ?? ... Mam oczywiście na myśli, że jest ona oparta o małżeńtwo z obywatelem.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest na 2 lata, tzw warunkowa zeilona karta i 3 miesiace przed uplywem okresu 2 lat musisz wystapic o Lifting Conditions, a wiec generalnie powtorzyc procedure o AOS. Chyba, ze przed zlozeniem papierow bylas zamezna przez okres 1 roku, to wtedy otrzymalas karte 10 letnia, a wiec juz te normalna. Na karcie masz expiration date.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie rozpadnie przed odnowieniem GC to masz problem z odnowieniem, ale podobno jest to mozliwe do wykonania

jesli sie rozpadnie po otrzymaniu 10 letniej GC to jest ok, ale mozesz sie starac o obywatelstwo dopiero po 5 latach od pierwszej GC ( anie po 3) i moga sie teoretycznie pytac o to malzenstwa przy wyrabianiu obywatelstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to chyba normalka, bo juz pare osob o to pytalo i byli w tej samej sytuacji co ty. Jak dostaniesz GC to EAD i tak bedzie niewazny, wiec spokojnie poczekaj jeszcze chwile, bo jednak jestes juz na samej mecie z papierami.

Kto wie, moze juz nie wydaja EAD card, skoro tyle osob ma interview przed otrzymaniem rzekomej karty, albo USCIS jakos kontroluje to, ze skoro ktos ma juz interview to po co tracic pieniadze na drukowanie obu kart :blink:

Witam, sledze tutaj od roku rozne wypowiedzi na temat wiz i GC gdyz rowniez przechodzilam przez wyrabianie fiance visa, przylot do USA, rozmowe na lotnisku z oficerem, slub i reszte formalnosci. Widze duzo obaw i niepokoj towrzyszace wielu osobom. Chce sie podzielic z Wami, ze nie taki diabel straszny. Owszem jest troche "papierkow" lecz wypelnienie ich nie jest takie trudne. Moja rozmowa w ambasadzie trwala 10 minut i byla bardzo mila, wrecz jak gdbym rozmawiala z kolezanka. Chce tez zauwazyc, ze nie wszyscy maja interwiev, gdyz ja i moj amerykanski maz nie mielismy. Po slubie wyslalismy dokumenty do USCIS i po 4 miesiacach otrzymalam do domu zielona karte.

Nie mniej zawsze sledze tutejsze wypowiedzi, gdyz zawsze natchna mnie jakimis watpliwosciami. Ostatnio np. wyczytalam, ze powinnam zmienic moj polski paszport, gdyz moge miec klopoty w Polsce na lotnisku. Nie pomyslalam o tym. Dzwonilam do Polskiego Konsulatu w Chicago ale jeszcze nie oddzwonili, wyslalam takze maila ale nie odpisali. Zobaczymy.

Pozdrawiam wszystkich i zycze wszystkiego dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

dzisiaj zaczelam w koncu uzupelniac wszystkie papiery do zielonej karty i mam takie troche glupie pytanie:) Jezeli ja nie mam middle name to czy mam zostawic pusta rubryke czy wpisac none? Moze to nie ma nawet znaczenia ale prosze o opinie. Z gory dziekiuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...