Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie.ehhh...nie wyslalam jeszcze papierow bo utknelam w miejscu.bylismy na darmowej konsultacji u pani prawnik zeby sprawdzila moje dokumenty.powiedziala ze w naszym przypadku bledem jest wypelnianie druku I-864,poniewaz moj maz pracuje w tej samej firmie od 13 lat i ma W2.jej zdaniem powinnismy wypelnic formularz I-864EZ.i nie potrzebujemy zadnego listu od pracodawcy bo maz dostaje co 2 tygodnie czeki razem z zestawieniem ile zarobil od poczatku roku,na co pozabierali i ile itd. czy ta kobieta miala racje?czym sie roznia te druki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

z tego co pamietam I-864EZ od I-864 roznia sie tym, ze I-864EZ jest krotszy(czyt.latwiejszy do wypelnienia) mozna wypelnic go zamiast I-864, jezeli twoj sponsor sponsoruje tylko ciebie -1 osobe i jego zarobki sa wystarczajace na sponsorowanie (czyt. nie potrzebujecie dodatkowych sponsorow), a czas ile pracuje twoj maz w obecnym miejscu nie ma nic do rzeczy, list od pracodawcy lepiej miec, zawsze lepiej miec wiecej dokumentow:-)

good luck:-)

ps.o I-864 przeczytaj na uscis.gov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymagane sa kopie czekow z 6 miesiecy.

Ja radze moim klientom brac list, bo USCIS i tak - mimo wczesniej wyslanych czekow - bardzo czesto kaze doslac list. Mielismy takie sytuacje nawet z osobami z tego Forum...

I-864 to jest to samo co I-864EZ, tyle ze I-864EZ to wersja skrocona. Nie jest zadnym bledem jesli dostarcza sie I-864 zamiast I-864EZ. To tak jakby zamiast ULICA TUWIMA 3 ktos napisal: UL.TUWIMA 3. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to chyba normalka, bo juz pare osob o to pytalo i byli w tej samej sytuacji co ty. Jak dostaniesz GC to EAD i tak bedzie niewazny, wiec spokojnie poczekaj jeszcze chwile, bo jednak jestes juz na samej mecie z papierami.

Kto wie, moze juz nie wydaja EAD card, skoro tyle osob ma interview przed otrzymaniem rzekomej karty, albo USCIS jakos kontroluje to, ze skoro ktos ma juz interview to po co tracic pieniadze na drukowanie obu kart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM, jestem juz prawie 2 miesiace po slubie z obywatelka... no i powoli konczymy wypeliac dokumenty...moze przedstawie w skrocie sowja sytuacje

Przyjechalem do USA na wizie turystycznej poczym przedluzylem ja raz a potem zmienilem status na wize stydencka intership j1

, po czym znow zmienilem na b2 gdzie dostalem prawdopodobne odmowe( nigdy nie dostalem zadnego pisma od imigration odmowa jest na stronie po wisaniu numeru).... Moja zona jest studenka w zwiazku z czym moim sponsorem jest jej mama.

W zwiazku z tym mam pare pytan...

wypenlem

I-485

I-864 ten wypelnia obecniemoja tesciowa

G-325A to wypelniamy wszyscy wacznie z moja tesciowa

I-765

I-131 tego jak rozumiem nie wypelniac? prawdopodobnie w momencie slubu bylem juz na przesiedzonej wizie czego nei bylem swiadomy.. jako ze zadnego pisma z imigration i dostalem do tego momentu a data slubu byla terminem przed data uplywajaca przedluzenie wizy.

co do I 130 ??? czy ja mam ten wniosek wypelnic? jezeli tak to w jaki sposob? z tego co widze to ma to za mnei zrobic moja zona???

czy Ja bedac w mojej sytuacji potrzebuje jeszcze akies formularze wypelnic ???

ile dokladnie potrzebujemy zdjec paszportowych? ja i moza zona..

co ma byc w liscie od pracdawcy zawarte?????

dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM, jestem juz prawie 2 miesiace po slubie z obywatelka... no i powoli konczymy wypeliac dokumenty...moze przedstawie w skrocie sowja sytuacje

Tak, zona wypelnia I-130 aby tobie przyznali numer immigracyjny

zarowno zona jak i tesiowa wypelniaja I-864

list od pracodawcy taki standardowy jaki wystawiaja zawsze na rozne cele firmach,

co do AP to pewnie lepiej nie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko, wiecej dokumentow nie potrzebujesz

ile zdjec, hmm

(w instrukcjach do dokumentow wszystko jest opisane)

chyba 2 twoje , 1 zony do I-485

do pozdolenia na prace 2 twoje

do 1-130 chyba tez 2 zdjecia

ja dodalam jeszcze po jednym extra

i poszlo jak z platka

:-)

good luck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...