Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem Usa


akma

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 752
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W watku czasy oczekiwania masz wszystko wyjasnione. http://www.usa.info.pl/board/Czas-Oczekiwa...ons-t11969.html

A tu przeklejam info.

CR1 / IR1 skladane w Polsce

nick..........wyslane...inteview..uwagi

XXX...........__/__/__..__/__/__

violetowa.....10/30/08..02/26/09..a moglo byc jeszcze krocej

CR1 / IR1 wysylane z USA - immediate relative

nick..........wyslane...NOA1......NOA2......NVCdostalo.NVCzakoncz.interview

XXX...........__/__/__..__/__/__..__/__/__..__/__/__...__/__/__...__/__/__

paprak........10/13/09..10/22/09..__/__/__..__/__/__...__/__/__..__/__/__

dominik.......07/21/09..__/__/__..09/18/09..10/02/09...__/__/__...__/__/__

pat...........12/10/08..01/06/09..02/19/09..02/24/09...05/20/09...07/09/09

ktos..........03/__/08..__/__/__..__/__/__..__/__/__...__/__/__...12/02/08..post Kariny

lunek.........02/14/08..__/__/__..__/__/__..__/__/__...__/__/__...09/08/09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w USA od dwoch lat, przyjechalam na wizie turystyczniej i po wygasnieciu tej wizy zostalam w USA. Wzielam slub i chce zlozyc papiery do urzedu emigracyjnego. Czy powinnam przyznac sie ze podczas mojego pobytu w stanach prawie poltora roku pracowalam tam nielegalnie...? Brakowalo mi SSN ale mialam ITIN i na tej zasadzie rozliczalam sie z podatkow z urzedem, czy w takiej sytuacji powinnam przedstawiac im rowniez moj W2 czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w USA od dwoch lat, przyjechalam na wizie turystyczniej i po wygasnieciu tej wizy zostalam w USA. Wzielam slub i chce zlozyc papiery do urzedu emigracyjnego. Czy powinnam przyznac sie ze podczas mojego pobytu w stanach prawie poltora roku pracowalam tam nielegalnie...? Brakowalo mi SSN ale mialam ITIN i na tej zasadzie rozliczalam sie z podatkow z urzedem, czy w takiej sytuacji powinnam przedstawiac im rowniez moj W2 czy nie ?

Tak powinnas sie przyznac, jak beda sie pytac o szczegoly to podasz, wazne ze placilas podatki

nie bedzie zadnych konsekwencji bo jako zonie obywatela nielegalny pobyt i praca sa ci wybaczane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. czytam te wszystkie posty o formalnosciach po slubie z obywatelem i w sumie chce sie upewnic co dotyczy mnie bo ja jestem na poczatku calej tej drogi do wypelniania papierow...a wiec moja historia jest krotka hajtnelam sie z obywatelem usa na wizie turystycznej...wczesniej bylam na wizie j1 cale lato (2009) ale wyjechalismy na wakacje na arube i po powrocie z wyspy wbili mi pieczatke na b2 (posiadam rowniez wazna wize turystyczna na 10 lat). dodam ze bede udowadniac ze slub byl spontaniczny... a z moim mezem tak naprawde znamy sie od czerwca 2008 kiedy to pierwszy raz przyjechalam na program work and travel i od tego czasu jestesmy razem (oczywiscie jeszcze przed wygasnieciem wizy j1 w 2008 roku wrocilam do polski i przez kolejne 8 miesiecy az do lipca 2009 ja bylam w stanach dwukrotnie na ponad 2 tygodnie i moj maz odwiedzila mnie w polsce rowniez dwulkrotnie - na co mamy dowod w postaci zdjec biletow wbitych pieczatkach w paszporcie) wiec ja bede chciala udowadniac ze slub byl nie planowany (bylismy tylko my plus rodzice meza) ale ze sie znamy i ze sie kochjamy i dlatego sie hajtnelismy bo nie chcielismy znow sie rozdzielac...co o tym myslisz? poza tym chcialabym abys mi poradzila jakie papiery mam wypelnic skoro jest juz po fakcie i sie hajtnelismy zupelnie nie wiem jak sie do tego zabrac i byloby dla mmnie wielka pomoca gdybys mi napisala jakie formularze powinnam wypelnic skad je sciagnac gdzie wyslac i jak mam znalezc lekarza do ktorego powinnam sie wybrac...wiem ze tyle jest postow na tym forum ale kazda sytuacja jest inna i wole miec pewnosc ze robie wszystko poprawnie w szczegolnosci ze kosztuje do kupe czasu i pieniedzy dodam ze mieszkam w virginii beach (virginia)

kazda podpowiedz bedzie dla mnie bezcenna

dziekuje z gory i pozdraawiam

ps poza tym chcialabym przyjac nazwisko meza jak mam to udokumentowac?

o dokumntach, badaniach itp poczytaj tu:

http://www.usa.info.pl/board/Formalnosci-P...lem-t14622.html

jesli chcesz zmienic nazwisko to papiery wypeniasz uzywajac nowego nazwiska, wystarczy do tego sam akt slubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dokumntach, badaniach itp poczytaj tu:

http://www.usa.info.pl/board/Formalnosci-P...lem-t14622.html

jesli chcesz zmienic nazwisko to papiery wypeniasz uzywajac nowego nazwiska, wystarczy do tego sam akt slubu

jeszcze jedno pytanko takie w sumie moze glupie ale zakrecilam sie...forme g325 a wypelniam ja i moj maz i co drukujemy ja 2 razy po 4 sztuki? (4 sztuki dla mnie i 4 dla meza)? czym w ogole sie rozni forma 325 a od 325 czy 325b, 325c itd itd? forme 325a wzielam z tej strony. dodam ze formularz ten ma 1 strone

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000b92ca60aRCRD

prosze o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko takie w sumie moze glupie ale zakrecilam sie...forme g325 a wypelniam ja i moj maz i co drukujemy ja 2 razy po 4 sztuki? (4 sztuki dla mnie i 4 dla meza)? czym w ogole sie rozni forma 325 a od 325 czy 325b, 325c itd itd? forme 325a wzielam z tej strony. dodam ze formularz ten ma 1 strone

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000b92ca60aRCRD

prosze o odp

kiedys tak bylo, ze forme G-325a wypelnialo sie cztery kartki, jednak od jakiegos czasu formularze sie zmienily i teraz jest tylko i wylacznie jedna kartka do G-325a i tylko ta jedna kartke sie wypelnia - czyli Ty wypelniasz jedna i jedna dla Twojego meza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...