Skocz do zawartości

Los Angeles


iman29

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam takie pytanie: może ktoś wie ile by mniej więcej kosztował wyjazd WYŁĄCZNIE do Los Angeles tak gdzieś na miesiąc...dla jednej osoby żeby troche pozwiedzać i troche posiedzieć w tym mieście. Zamknęłabym się w 10-15 tys zł? może ktoś był na takiej wycieczce? Chodzi mi o koszty podróży, zakwaterownia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie: może ktoś wie ile by mniej więcej kosztował wyjazd WYŁĄCZNIE do Los Angeles tak gdzieś na miesiąc...dla jednej osoby żeby troche pozwiedzać i troche posiedzieć w tym mieście. Zamknęłabym się w 10-15 tys zł? może ktoś był na takiej wycieczce? Chodzi mi o koszty podróży, zakwaterownia itp.

na jedna osobe planujesz to 10-15tys?

bilet w obie strony zamknie Ci sie w 3000zl

z zakwaterowaniem trudno powiedziec - zalezy od standartu i dzielnicy w jakiej chcesz mieszkac, ale lepiej chyba zebys nie wykupywala noclegow na caly miesiac w samym LA, jesli wynajmiesz samochod (bez samochodu w LA ani rusz) to to dobra baza wypadowa zeby pojechac do San Francisco, Santa Barbara, Las Vegas czy Meksyku. tak samo z kosztami wyzywienia - to zalezy czy planujesz robic zakupy w tanich marketach czy chcesz sie stolowac w restauracjach... itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja się tak zastanawiałam ile by to mogło w sumie wynieść. Chiciałabym zaoszczędzić na jedzeniu i jeść w McDonalds a jeżeli chodzi o zakwaterowanie to tak pośrodku- w średnim standardzie. No i chodzi mi tylko o LA ewentualnie gdzieś blisko poza (typu Santa Barbara). A co do samochodu...no właśnie wszyscy mówią, że bez niego ani rusz jakby komunikacji miejskiej nie było...są aż takie potworne korki czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz gdzies jade to zawsze probuje lokalnych specjalow. Jedzonko amerykanskie to jak kto lubi, ale w Kalifornii mozna dostac bardzo dobre jedzienie meksykanskie, jak wiesz gdzie i jak kupowac to jeszcze taniej niz McDonalds wyjdzie, o walorach smakowych czy odzywczych nie wspomne. To samo z chinskim, japonskim, indyjskim czy tajskim, wiec ja bym sie tam w fast foodach nie trula, naprawde warto sprobowac kuchni innych narodow.

Jezeli chcesz spokojnie pozwiedzac to polecam wynajem samochodu. O ile w Nowym Jorku powiedzmy jakos sobie poradzisz, to w Los Angeles czy w ogole gdziekolwiek indziej w Kalifornii to juz naprawde do przyjemnosci nie nalezy. Nie chodzi tyle o korki (choc tez), ale bardziej o to ze w Los Angeles komunikacja miejska wlasciwie nie istnieje. W San Francisco juz pod tym wzgledem na przyklad duzo lepiej, ale to tez zalezy co chcesz zobaczyc i ile mozesz na to czasu przeznaczyc (bo oczywiscie do SF tez przyjezdzasz, prawda?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bylem w LA - 2 dni i stwierdzam,ze o 1 dzien za dlugo! A teraz to co Ci planuje:

Lot- ok 2200zl

Noclegi- 30x20$=600$=1800zl

wynajecie auta na 3 tyg = 900$= 2700zl

paliwo=400$=1200zl

lot z LA do SF=60$=200zl

+zarcie

=8100zl + zarcie

Jedz sobie do LA na tydzien:)Wynajal auto na gora 4 dni(po co masz placic np za auto jak sobie na plazy bedziesz lezal:P)(choc nie wiem po co,ale jak tam chcialem miesiac posiedziec to sobie to skroc do tygodnia) oddaj auto:) potem lec do SF, tam co najmniej 3 dni:) potem wynamij auto i sobie przejedz parki narodowe ... Polecam Seqoie, Yosemite, ZIOn, Grand no i w Las Vegas 3 dni( proponuje pobyt w Las Vegas od wotrku do czwartku,bo w weeekend to ceny sa 2 lub 3 razy drozsze). Ja tak to zrobilem i nie zaluje!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam :)

Na przełomie maja i czerwca planuje wycieczkę do USA. Na pewno lecę do NY na jakieś 6-7 dni(to nie podlega zmianom), a potem chętnie udam się do Kalifornii. I teraz pytanie do Was - ile dni zaplanować na Los Angeles, na San Francisco? Czy warto lecieć do Vegas, jeśli tak to na ile? Myślałam, żeby zobaczyć Grand Canyon, ale nie wiem jak to ułożyć. Lecieć do Vegas i tam wynająć samochód na 2 dni? Proszę o jakieś cenne wskazówki :)

pzdr, Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do LA to moim zdaniem ( i wielu znajomych) można je odpuścić, z grubsza nic tam nie ma poza brudem i tabunami bezdomnych, miasto tragedia. Polecam SF albo wycieczke po parkach narodowych, do Vegas też z pewnoscia warto pojechac chocby po to zeby odpoczac w fajnym hotelu w rozsadnej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...