Skocz do zawartości

Zmiana J1 Na H1b


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania do osob ktore sie orientuja odnosnie zmiany statusu wizy z J1 NA H1B. Obecnie jestem na training program do lipca 2011 i chcialabym aplikowac na H1B po zakonczeniu tego 18 miesiecznego programu. Jak juz wczesniej wyczytalam najlepiej aplikowac na poczatku kwietnia wtedy jesli otrzymalabym wize prace moglabym rozpoczac w pazdzierniku, tylko zastanawiam sie kiedy powinnam zaczac przygotowywac wszystkie dokumenty, raczej prawnik a nie ja.

No i moze ma ktos namiary na sprawdzonego prawnika w okolicach LA?

Znalazlam tez informacje ze jesli jest to mala firma liczaca mniej niz 25 pracownikow to wtedy oplata za wize wynosi 750$, nie jestem pewna ile moja firma liczy pracownikow zatrudnionych na pelen etat ale jesli jest ich mniej niz 25 (co jest prawdopodobne) co oznacza ze jest to mala firma i oplata bylaby 750$ to maialby to jakis wplyw na przyznanie mi wizy H1B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stopien licencjata zarzadzanie i marketing ( raczej nie jest rownoznaczne z US bachelor degree) ale mam staz w dziale marketingu czyli jesli bede aplikowac w kweitniu to mialabym pnad rok treningu na tym stanowisku.

Pytalam o namaiary na sprawdzonego prawnika bo ztego co wyczytalam na forum to prawnik zalatwia wszystkie formalnosci a nie pracodawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział prawniczy firmy (jeśli taki posiada, i ma doświadczenie odpowiednie, najczęściej większe firmy), lub pracodawca zleca do stosownego biura prawniczego. Zapoznaj się z charakterystyką wizy w linku wrzuconym w tym wątku. Nie wiem jak w Twoim przypadku, ale wydaje mi się, że H1-B kierowana jest do branż specjalistycznych, w których występują braki na rynku pracy (to jest nawet warunek tej procedury). Znajomy jako specjalista IT dość wąskiej niższy, teraz leci na H1-B, od pierwszych ustaleń minął rok, najwcześniej procedurę można rozpocząć 1 kwietnia, najwcześniej prace na kontrakcie H1-B podjąć można w raz z rozpoczęciem roku fiskalnego (1 października) o ile procedura przeszła pozytywnie. Większość papierologii dotyczy jednak samego pracodawcy i jego miejsca pracy. Poczytaj sobie o całej procedurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalam sporo o calej procedurze i ze strona http://www.uscis.gov/portal/site/uscis tez sie zapoznalam ale nigdzie nie znalazlam odpowiedzi na moje pytania.

"No i moze ma ktos namiary na sprawdzonego prawnika w okolicach LA?

Znalazlam tez informacje ze jesli jest to mala firma liczaca mniej niz 25 pracownikow to wtedy oplata za wize wynosi 750$, nie jestem pewna ile moja firma liczy pracownikow zatrudnionych na pelen etat ale jesli jest ich mniej niz 25 (co jest prawdopodobne) co oznacza ze jest to mala firma i oplata bylaby 750$ to maialby to jakis wplyw na przyznanie mi wizy H1B? "

Jesli ktos moglby mi udzielic konkretnch odpowiedzi to bylabym bardzo wdzieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam stopien licencjata zarzadzanie i marketing ( raczej nie jest rownoznaczne z US bachelor degree) ale mam staz w dziale marketingu czyli jesli bede aplikowac w kweitniu to mialabym pnad rok treningu na tym stanowisku.

Pytalam o namaiary na sprawdzonego prawnika bo ztego co wyczytalam na forum to prawnik zalatwia wszystkie formalnosci a nie pracodawca.

jesli nie masz nawet licencjata, to w teorii mozesz posilkowac sie swoim doswiadczeniem, ale musi byc ono naprawde duze.. Pisze "w teorii", bo w realiach, USCIS najczesciej odrzuca takowe wnioski.. Nie kazdy zawod kwalifikuje sie jako "specialty occupation" - i od tego by trzeba zaczac, a pozniej dopiero robic reszte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...