Skocz do zawartości

International Experience Canada Na Rok 2013


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

Tak jak widze temat z pytaniami i niektorymi troche mylnymi odpowiedziami. Jestem na programie pracy wakacyjnej w kanadzie od grudnia 2011 wiec co nie co moge wniesc do tematu.

Jesli chcecie znalezc prace bedac w polsce to tylko na polach golfowych czy w osrodkach narciarskich typu banff czy lake louisew albercie. W tych przypadkach dostaniecie prace za minimum prowincjonalne czyli 9,40 na godzine moze cos za 10.... W wymiarze pracy okolo 25-35h tygodniowo i to dla nich jest pelny etat. Jesli chcecie lepsza prace to MUSICIE przyleciec wpierw do kanady. Nawet jak jestescie poza danym moastem to wowczas sorry. Wszystkie kursy, studia w polsce czy nawet polskie i miedzynarodowe prawo jazdy dla pracodawcy nieznaczy nic - mozna sobie tym tylek podetrzec. Prawo jazdy musisz zdawac na nowo jesli chcesz miec miejscowe... Polska nie ma podpisanych zadnych umow z kanada na temat wymiay praw jazdy...plus taki jest ze o robote nie trudno - to ty wybierasz prace a nie praca ciebie. Ja osobiscie siedze w edmonton i polecam a aprzerabialem wiele miejscowosci w albercie. Kolejna sprawa... Chcesz lepsza prace tu to kup samochod - za 500 dolcow kupisz. Macie jeszcze jakies pytania to piszcie a odpowiem.

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Prawo jazdy musisz zdawac na nowo jesli chcesz miec miejscowe... Polska nie ma podpisanych zadnych umow z kanada na temat wymiay praw jazdy..

Nie wiem czy maja podpisane umowy czy nie, ale jesli posiadasz polskie prawo jazdy to w Ontario mozesz podejsc do skroconego egzaminu na prawo jazdy. Jest to spora oszczednosc czasu i pieniedzy.

W przypadku nie zdania za 1 razem podchodzi sie do egzaminu tak jak kazdy inny smiertelnik.

Warto wspomniec, ze egzaminy na prawo jazdy sa DUZO trudniejsze niz w USA i wiele doswiadczonych kierowcow nie zdaje za 1 razem, ze wzgledu na zle a moze lepiej powiedziec inne nawyki jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pracy i dyplomow to zalezy od pracodawcy i danej pracy oraz w jakie zasady ma dana Prowincja

to nie tak ze nic sie nie przydaje oraz nic nie jest warte,

Kolejna sprawa to prawa jazdy,jak wiadomo ,to aby prawo jazdy bylo wymienione nalezy podpisac umowe pomiedzy Polska a dana Prowincja a nie Kanada ;)

Mozna miec umowy z np w Ontario i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Serio jest tak, że w Kanadzie nie uznają polskich dyplomów itp?? Jeśli chodzi o temat: Jestem nim bardzo zainteresowany, kolega wyżej twierdzi, że lepiej jechać na własną rękę jeśli chodzi o prace, to prawda? Czy te 10$ Cad nie starczy na normalne życie? Czy można wyjechać np. na okres wakacji? Jestem studentem i myślę aby po studiach wyjechać na stałe do Kanady. Jeżeli to co mówi kolega Czarex o Polskich dyplomach i doświadczeniu to prawda, to moje plany to jedne wielkie g....

Proszę o rzetelną odpowiedź. Pozdrawiam, Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mowi prawde jak i sie mija troche

Bo sa pewne zawody regulowane jak i profesje ze bez zdania egzaminow oraz certyfikatow z danej Prowincji nic z pracy nie wyjdzie

masz np w Ontario taka strone kto-co potrzebuje aby pracowac w danym zawodzie,,takie strony masz dla kazdej Prowincji

http://settlement.org/sys/faqs_detail.asp?faq_id=4001107

Mozesz jechac na same wakacje na taki program i wyjechac z Kanady po 2-4 miesiacach ale pamietaj ze liczba miejsc jest ograniczona i lepiej juz mysl na samym poczatku roku o tym niz kolo wakacji ..

Co do tych 10 dol to zalezy w jakiej Prowincji,czy uzywasz samochodu,jak wydajesz kase bo dla jednych bedzie ok a inni musza miec pare dol wiecej na godz aby jakos tam bylo..

a co to znaczy na normalne zycie,na oplaty i jedzenie ,czy tez na jakis wyskok do baru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia ile na godzine trzeba by zarabiac by przy spokojnym zyciu przywiezc ze soba po roku pare groszy do kraju (nie mowie o kokosach; ))

mysle ze jakies czterdziesci (generalnie Kanada jest bardzo droga)

ale kolego polacy nie lataja na iec zeby pracowac i "przywozic"

lataja,zeby na wizie eic jak najszybciej przekroczyc granice z usa

i tyrac na czarno w chicago albo na grinpojncie :)

ale jestem pewien, ze i to polskie el-dorado, jak kazde inne poprzednio niedlugo sie skonczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...