Skocz do zawartości

International Experience Canada Na Rok 2013


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!Mam szybkie pytanie póki jest promocja na bilety :)

Bilet w 2 strony jest tańszy (ZNACZNIE!!!!) do tego 'one way'. Chciałabym kupić bilet na dzień, na który zaplanowałam wylot i powrotną datę wskazać przypadkowo (żeby tylko cena była najniższa). Podczas bukowania pojawia się komunikat, że linie lotnicze są zobligowane względem jakiegoś urzędu kanadyjskiego do przekazania danych pasażera, który rezerwuje lot do Kanady (passenger reservation information (PNR)).

Moje pytanie to: czy urzędnik może wbić mi wizę jedynie na czas 'do wylotu' (data na bilecie powrotnym)? Czy raczej normą jest, że bukuje się return ticket i nie wykorzystuje się tego drugiego?

Może nie warto ryzykować, że dostanę taką krótką wizę i kupić droższy bilet w jedną stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

moze Ci wbic pobyt krotszy niz masz bilet i np mozesz miec bilet na okres 6 miesiecy a urzednik powie Ci ze masz pobyt na 1 miesiac

tutaj juz jest taka osoba co dostala taki pobyt,,od urzednika,rozmowy zalezy jaki bedzie pobyt.

lecisz turystycznie?


nie radze tez kupowac biletu w 1 strone -chyba ze lecisz na IEC,wizie pracowniczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę się wtrącić i zapytać czy lecąc na IEC i kupując bilet w 2 strony, bo jak kolega wspomniał tak jest taniej, urzędnik może mieć jakieś obiekcje ? oczywiście data powrotnego biletu nie będzie pokrywała się z tym, kiedy bym wracał faktycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze Ci wbic pobyt krotszy niz masz bilet i np mozesz miec bilet na okres 6 miesiecy a urzednik powie Ci ze masz pobyt na 1 miesiac

tutaj juz jest taka osoba co dostala taki pobyt,,od urzednika,rozmowy zalezy jaki bedzie pobyt.

lecisz turystycznie?

nie radze tez kupowac biletu w 1 strone -chyba ze lecisz na IEC,wizie pracowniczej...

Ta, lecę właśnie na wizie pracowniczej (IEC). Myślisz, że urzędnik uwierzy mi, że kupiłam ten bilet powrotny bo było taniej? Przecież oni powinni znać te zasady.

POza tym będę miała 10000zł na 'bilet powrotny'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie nikt nie zna zasad IEC ;)

bilet mozna kupic na 1 miesiac,na 2 miesiace lub tez na 1 rok

mozna tez w jedna strone

wazne aby odpowiedziec ze ma sie kase na bilet powrotny jesli padnie takie pytanie

IEC niby jest jak wiza pracownicza a jednak ma pewne zasady i radze o tym pamietac :) aby Wam nikt nie wmawial ze to typowa wiza pracownicza .

za to w sprawie ubezpieczenia juz moze urzednik Wam wbic pobyt np na 1 miesiac jak takie ubezpieczenie zobaczy ze macie wykupione

sa przypadki ze ludzie sie tlumacza na granicy ze beda miec ubezpieczenie dokupione na 1 rok czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Bilet ( w 2 str) już zabukowany.

Mam tylko pytanie dla obeznanych (Administrator?): Podczas bukowania pojawiła się informacja o tym, że minimalny pobyt to do niedzieli (WTF?) i maksymalny pobyt to 3 miesiące. Po zarezerwowaniu biletu pokazały mi się informacje o bilecie (np, że nie można ich przebukowywać, anuować etc) była wiadomość, że nieobecność pasażera jest niedopuszczona.

Po raz pierwszy bukując lot czytałam warunki więc nie wiem czy to coś dziwnego czy standard. .. Ale ta nieobecność pasażera (bo nie lecę powrotnym) jest pewna.. No i ta maksymalna dł pobytu.

Wie ktoś coś?


Warunki biletu Lot docelowy : Warszawa - Montreal Anuluj • Anulowanie nie jest dozwolone • Pobrana zostanie oplata administracyjna w wysokosci PLN 83. Nieobecność (no-show) pasażera • Nieobecność pasażera nie jest dozwolona. Minimalna długość pobytu • Zastosowanie ma minimalny czas pobytu. Pobyt powinien obejmować niedziela Maksymalna długość pobytu • Zastosowanie ma maksymalna długość pobytu wynosząca 3 miesiąc(miesiące/miesięcy) Klasa podróży • Będą Państwo podróżować w klasie L/V wg taryfy podstawowej VLPR2PL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...