Skocz do zawartości

International Experience Canada Na Rok 2013


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej!

Sama aplikowałam na WHC na 2010 i byłam znaaaaacznie pod kreską. W październiku odezwali się do mnie, że mam szansę na wizę i tak oto 3 lutego mi ja przyznano. Za to dziś otrzymałam wezwanie do przesłania im paszportu na adres ambasady. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? I drugie pytanie: czy ktoś z Was uzupełnił na profilu kompass numer CIC? Niby to żaden przymus.. Chciałam nawet dodać..ale nie wiem, który numer to numer CIC :)

A teraz coś ode mnie dla aplikujących na WHC 2014. Przygotujcie sobie skany w PDF: dowodu, paszportu, zdjęcia spełniającego wymogi ambasady. To są dokumenty potrzebne przy pierwszym etapie. Są tam też do wypełnienia formularze ale tego wcześniej nie wypełnicie.

Kiedy aplikacja ruszy wchodzicie tu:

Po wypełnieniu formularzy i załadowaniu dokumentów zostanie Wam nadany nr WTN (World Tracking Numner).

Następnym krokiem jest dokonanie opłaty wizowej. ZOSTANIECIE O TYM POINFORMOWANI! W sumie cały czas będziecie prowadzeni za rękę: 'Twoja aplikacja została zaakceptowana', 'teraz czekaj na,...', 'teraz zrób to i to i masz na to tyle i tyle czasu bo jak nie to to i tamto'.

Wpłaty dokonałam przelewem na podane w mailu konto. Z banku pobrałam potwierdzenie zlecenia przelewu i zostało ono zaakceptowane jako dowód wpłaty.

I tu kończy się przygoda z KOMPASEM a zaczyna z CIC Zakładacie konto na MyCIC:
i ponownie postępujecie zgodnie z instrukcją. Musicie kolejny raz wypełnić masę formularzy: o Was, o Waszej rodzinie. Musicie też zdobyć zaświadczenie o niekaralności ( w większości miast do zdobycia w godzinę - można też upoważnić kogoś, kto w Waszym imieniu zdobędzie ten dokument) a później przetłumaczyć na angielski lub francuski. Na załączenie wszystkich dokumentów macie 60 dni od czasu zalogowania na My CIC. O każdej zmianie statusu wniosku lub o nowej wiadomości jesteście informowani przez maila więc nic nie przeoczycie.
Mi zweryfikowano dokumenty w kilka dni i dostalam POE introduction. W tym liście są wszystkie potrzebne informacje, czyli: do kiedy ważny jest ten list (czyli do kiedy masz czas na wylot), co musisz zabrać ze sobą etc.

Teraz jest to o czym pisałam na górze: czyli muszę wysłać im mój paszport plus kopię listu w którym proszą mnie o paszport (!!!). I mam na to 30 dni.

Mam nadzieję, że komuś pomogłam :)

POWODZENIA


oczywiście WHC miało być IEC (skąd mi się wzięłó WHC - working holiday canada?! :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nikt nie mial tak jak Ty ze musial przeslac paszport na adres ambasady,sam wydrukowany LOI i lecial juz z tym do Kanady :)

a jaki to jest adres,moze wiesz,podaj ten adres.

do tego skan dowodu ale jakiego dowodu?osobistego czy jak

w 2013 roku nie byl potrzebny taki skan dowodu ...aby skan paszportu

w 2010 skonczyl sie ten program i jak moglas teraz dostac cos na 2013 rok? co roku sie konczy i nikt nic nie dostaje,nawet tak w odleglym czasie

tutaj sa osoby z 2013 roku ale One maja sprawe swoja zakonczoba przed IEC 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aplikowałam w 2013 :P źle wpisałam datę :) Aplikowałam w lutym 2013 i byłam pod kreską. W październiku okazało się,że ileś tam osób nie skorzystało z szansy i weszłam na ich miejsce.

Paszport mam wysłać na adres ambasady,na ulicę Piękną w Warszawie. Do tego mam dołączyć kopię listu (Maila) który mi wysłali (w tym mailu jest tylko informacjao tym, że chcą mój paszport, że mam 30 dni na wysłanie im go i że jak go nie otrzymają to oznacza to, że rezygnuję z wizy.) Dodam, że POE dostałam kilka dni temu!
POE - 3.02.2014

Prośba o wysłanie paszport- 13.02.14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...