Skocz do zawartości

International Experience Canada Na Rok 2013


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka wszystkim,

Jest ktoś w Edmonton? Wczoraj przyleciałam i powiem Wam jak było :) wszystko bez najmniejszego problemu, bezstresowo, na lotnisku żadnych głupich pytań, ubezpieczenia też nie sprawdzali, tylko pytali czy byłam u lekarza i czy jestem zdrowa. Najbardziej obawiałam się tego ubezpiecznia, nie wykupiłam na rok bo jest cholernie drogo, chcieli w najtańszej wersj 1000 zł, kupiłam tylko na 3 miesiące w razie gdyby było potrzebne. Powiedziałam sobie, że najwyżej wrócę jak mi wbiją krótszą, ale nie :) dostałam na rok. Pytali gdzie będę pracować, to powiedziałam, że jeszcze nie wiem :) jak macie jakieś pytania to śmiało :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

antii co do ubezpieczenia dlaczego potrzeba i musi byc na 1 rok

po 1 nie wiadomo kto ile czasu bedzie w danej Prowincji a wiec nie wiadomo kiedy otrzyma karte z danej Prowincji aby isc do lekarza,szpitala itd,do tego kiedy otrzyma ubezpieczenie z pracy-prywatne,jak dostanie prace

po 2 takie ubezpieczenie pokrywa koszta powrotu danej osoby do Polski wrazie problemow ze zdrowie,po wypadku kiedy mozna juz podrozowac

i napisze o innej mozliwosci w sprowadzeniu kogos i pochowaniu,.to ubezpieczenie tak samo to pokrywa

z Prowincji pokrywa samo leczenie i tylko leczenie .

Napisalem to aby nie bylo,ze nie wiedzialem,nie wiedzialam .a ze na granicy tego nikt nie sprawdza to sa rozne rozmowy i rozni urzednicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim,

Jest ktoś w Edmonton? Wczoraj przyleciałam i powiem Wam jak było :) wszystko bez najmniejszego problemu, bezstresowo, na lotnisku żadnych głupich pytań, ubezpieczenia też nie sprawdzali, tylko pytali czy byłam u lekarza i czy jestem zdrowa. Najbardziej obawiałam się tego ubezpiecznia, nie wykupiłam na rok bo jest cholernie drogo, chcieli w najtańszej wersj 1000 zł, kupiłam tylko na 3 miesiące w razie gdyby było potrzebne. Powiedziałam sobie, że najwyżej wrócę jak mi wbiją krótszą, ale nie :) dostałam na rok. Pytali gdzie będę pracować, to powiedziałam, że jeszcze nie wiem :) jak macie jakieś pytania to śmiało :)

pozdrawiam

no opowiadaj opowiadaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no opowiadaj opowiadaj :)

nie wiem co chcesz wiedzieć :) dzisiaj idę załatwić SIN i konto w banku. Jest slonecznie, ale zmino, -10 stopni z małymi opadami śniegu. Jestem tu od kilu godz, więc nie mam dużego dośwaiadczenia, ale jeżeli checie wiedzieć więcej w kwesti organiacyjnej to proszę pytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer SIN i konto w Banku załatwiłam w 5 min bez żadnych problemów. Numer dostałam na wydrukowanym zaświadczeniu na którym jest również Twoj adres, karta przyjdzie pocztą. Jeżeli chodzi o konto w banku to poszłam do CIBC, tam mają ofertę dla nowo przybyłych na rok bez opłat i bez limitu transakcji. Kartę bezimienną dostałam od ręki, natomiast imienną przyślą pocztą razem z czekami :) Najwięcej energi kosztowało mnie dobranie odpowiedniej karty sim do mojego Europejskiego :P telefonu. Są trzy główne sieci komórkowe, które pracują na różnej częstotliwości. Nasze europejskie na Rogers. Długa historia z tymi sieciami, ja polecam 7eleven, kupujesz kartę za 10$ aktywację robisz w domu, (można też zapłacić 35$ w salonie, ale jak kupisz kartę to tam masz instrukcję, 2 min i karta aktywowana nie płaćcie 35$ w sklepie. Doładowałam za 25$ i karta ważna przez rok. Z tymi tel. na kartę nie jest jak w Europie. Tutaj nie są popularne i mało kto wam doradzi w dobraniu najlepszej, z doświadczenia odsyłają z jednego sklepu do drugiego, a po wyjściu z 7 macie już dość :)


antii co do ubezpieczenia dlaczego potrzeba i musi byc na 1 rok

po 1 nie wiadomo kto ile czasu bedzie w danej Prowincji a wiec nie wiadomo kiedy otrzyma karte z danej Prowincji aby isc do lekarza,szpitala itd,do tego kiedy otrzyma ubezpieczenie z pracy-prywatne,jak dostanie prace

po 2 takie ubezpieczenie pokrywa koszta powrotu danej osoby do Polski wrazie problemow ze zdrowie,po wypadku kiedy mozna juz podrozowac

i napisze o innej mozliwosci w sprowadzeniu kogos i pochowaniu,.to ubezpieczenie tak samo to pokrywa

z Prowincji pokrywa samo leczenie i tylko leczenie .

Napisalem to aby nie bylo,ze nie wiedzialem,nie wiedzialam .a ze na granicy tego nikt nie sprawdza to sa rozne rozmowy i rozni urzednicy .

nie wiem co mi się utarło z tym ubezpieczniem, ale myślałam, że bez niego mogą Ci skrócić pobyt. Gdzieś to wyczytałam. W każdym razie dzięki za sprostowanie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moga takie cos zrobic ,to zalezy od urzednika na lotnisku,zobaczy ubezpieczenie na okres 3 miesiecy i wyda takie tez pozwolenie na prace,pobyt :)

chyba ze ma sie nie zle gadane i urzednik uwierzy Ci ze wykupisz dalej ubezpieczenie :)

a co do numeru SIN to niech to bedzie historia dla tych co uwazaja ze nie dadza sobie rady :) tak samo z kontem bankowym

kiedy ruszy?a nie wiadomo, :)

pisza ze bedzie cos wiadome 24-72 godz przed otwarciem ..i tego sie trzymamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...