Skocz do zawartości

High School


yungfidzei

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio rozmyślałem czy warto wyjechać uczyć się w high school w USA. Mam tam rodzinę a mianowicie wujka oraz ciocie którzy są obywatelami USA.

Czytałem ostatnio sporo na ten temat i dowiedziałem się że high school zaczyna się rok wcześniej niż u nas w Polsce. Więc zastanawiam się co by się stało gdybym tam pojechał po ukończeniu 2 klasy gimnazjum. I jeżeli skończył bym tam szkołę to czy mógłbym zamieszkać tam już na stałe. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ostatnio rozmyślałem czy warto wyjechać uczyć się w high school w USA. Mam tam rodzinę a mianowicie wujka oraz ciocie którzy są obywatelami USA.

Czytałem ostatnio sporo na ten temat i dowiedziałem się że high school zaczyna się rok wcześniej niż u nas w Polsce. Więc zastanawiam się co by się stało gdybym tam pojechał po ukończeniu 2 klasy gimnazjum. I jeżeli skończył bym tam szkołę to czy mógłbym zamieszkać tam już na stałe. Z góry dzięki.

To ze masz wujka i ciocie to niewiele w sumie znaczy. Musialbys wystapic o wize studencka a ktos Twoja nauke musialby oplacic (i zeby otrzymac wize musialby udowodnic ze posiada na to srodki). Sam fakt skonczenia szkoly nie daje absolutnie zadnej mozliwosci zostania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi mignęła informacja, że od tego roku można wyjeżdżać na wymianę na high school. Nie znam dokładnych szczegółów, ale oferta była skierowana do osób które są w ostatniej klasie gimnazjum.

Nasuwa mi się jednak pytanie czy Twoi rodzice wyrazili zgodę na taki wyjazd? Wiąże on się z ogromnymi kosztami, toną papierów do wypełniana. Gdybym była Twoim rodzicem w życiu bym się na to nie zgodziła i nie wzięła odpowiedzialności za tą decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi. Żeby jechać tam w ostatniej klasie gimnazjum i już tam zostać na stałe. Z tego co wiem wymiana polega na tym że jedzie się do obcej rodziny, a ja mam tam wujka i ciocie którzy mogli by się mną zaopiekować do 18 roku życia. Gdybym miał tam jechać to bezpowrotnie a przynajmniej do ukończenia high school.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi. Żeby jechać tam w ostatniej klasie gimnazjum i już tam zostać na stałe. Z tego co wiem wymiana polega na tym że jedzie się do obcej rodziny, a ja mam tam wujka i ciocie którzy mogli by się mną zaopiekować do 18 roku życia. Gdybym miał tam jechać to bezpowrotnie a przynajmniej do ukończenia high school.

Swietnie ze chcesz, ale nie ma takiej mozliwosci. Wszystkie wyjazdy do szkol sa ze swojej natury tymczasowe i nie daja zadnej prostej drogi do permanentnej imigracji. Inaczej miliardy ludzi by atakowaly high schools tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jadąc tam po ukończeniu high school. Muszę znowu wrócić do polski ?

Dokladnie. Mozna pozniej probowac studiowac dalej (wez tylko pod uwage ze high school dla Ciebie bedzie platne, studia sa platne dla wszystkich - szczegolnie studentow zagranicznych i kosztuje kosmiczne jak na polskie warunki pieniadze), starac sie o wizy pracownicze itd... Niemniej jednak sam fakt nauki w high school nie daje absolutnie nic, podobnie ze studiami czy nawet wizami pracowniczymi bo skonczeniu sie ktorych wraca sie do domu. Wiem ze jestes jeszcze mlody, ale podstawowy fakt ktory musisz poznac to ze do US nie mozna sobie wyjechac i legalnie zostac bo tak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...