Skocz do zawartości

Sponsorowana wiza - proces


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

Mam pytanie odnosnie wiz. Obecnie mieszkam w UK i mam pracodawce w stanach ktory chcialby mnie zatrudnic i chce sponsorowac moja wize. Zakladam ze jedyna opcja jest H1B (czy jest warto starac sie odrazu o EB3)? Jesli jedna opcja jest H1B to zgodnie z tym co wyczytalam w internecie jedyna opcja jest aplikowanie na poczatku kwietnia i loteria juz odbyla sie w marcu. Czy  teraz jedyna mozliwoscia jest czekac do kwietnia 2023 roku czy jest jakas szansa ze bedzie dodatkowa loteria i powinnismy zlozyc papiery teraz? 

Z gory dziekuje za Pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo, jako potencjalny pracownik nie wybierasz sobie wizy. To co możesz otrzymać leży w gestii Twojego potencjalnego pracodawcy. Jeżeli to jest normalna firma, to dział HR + prawnicy Ci zaproponują to co trzeba. Jeżeli jest to jakiś mom and pop shop, to niech lepiej zaczną szukać prawnika, bo prawdopodobieństwo że ogarną to sami jest bliskie zeru.

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Prawnicy pracodawcy wiedzą najlepiej jak Ciebie najszybicej ściągnąć.

Odpowiadając na jedno z pytań to następna loteria na wizy H odbędzie się pod koniec marca 2023 i w kwietniu 2023 w przypadku wylosowania będzie mógł złożyć na Ciebie petycję. Papiery na nią TWÓJ PRACODAWCA (a nie w żadnym wypadku TY) będzie mógł złożyć na początku marca.

Pracodawca może Ciebie ściągnąć od razu na EB-3 (zielona karta)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zasmiecac watku, napisze tylko ze appointment mozna przelozyc sprawdzajac swoje konto. Klikajac continue i reschedule mozna trafic date ktora sie zwolnila. Mnie sie udalo przesunac z wrzesnia na za niecale 2tyg. Podpowiedz dostalem od prawnikow. Ale EB to i tak 12M+, zalezy jeszcze od kategorii.

Edytowane przez Zibi79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 10.06.2022 o 23:18, mcpear napisał:

Zgadzam się. Prawnicy pracodawcy wiedzą najlepiej jak Ciebie najszybicej ściągnąć.

Odpowiadając na jedno z pytań to następna loteria na wizy H odbędzie się pod koniec marca 2023 i w kwietniu 2023 w przypadku wylosowania będzie mógł złożyć na Ciebie petycję. Papiery na nią TWÓJ PRACODAWCA (a nie w żadnym wypadku TY) będzie mógł złożyć na początku marca.

Pracodawca może Ciebie ściągnąć od razu na EB-3 (zielona karta)

a co trzeba spełnić żeby uczestniczyć się w loterii ma wizę H?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Xarthisius napisał:

Zasadniczo to przede wszystkim trzeba znalezc pracodawce... A potem wystarczy wyksztalcenie wyzsze najczesciej. https://www.uscis.gov/working-in-the-united-states/h-1b-specialty-occupations

to nie rozumiem najpierw szuka się pracodawcy, a potem czeka miesiącami na loterię H?? i nie trzeba udowadniać że nikogo takiego w Us nie może ta firma znaleźć…?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, jar9 said:

to nie rozumiem najpierw szuka się pracodawcy, a potem czeka miesiącami na loterię H?? i nie trzeba udowadniać że nikogo takiego w Us nie może ta firma znaleźć…?

To firma udowadnia, ze nie moze nikogo znalezc, nie Ty. Tak, czeka sie miesiacami. I tak trzeba najpierw znalezc pracodawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...