Skocz do zawartości

Rezydent a ślub


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój chłopak starał się o wyjazd do Stanów na podstawie wizy pracowniczej przez agencję już ponad 4 lata temu, później była pandemia myślał, że sprawa wygasła. Poznaliśmy się  i po 4 latach dostał informacje, że może lecieć do pracy . Dostał Zieloną Kartę na 5 lat. Szukamy sposobu jak być razem chcieliśmy założyć rodzinę, z tego co czytałam nawet jako narzeczona/żona nie mam szans abym była z nim legalnie. Czy ktoś był w podobnej sytuacji albo wie co można zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Agnieszka144 said:

Dziękuje za odpowiedz. On dostał wizę H-2B. W tym momencie nie mamy ślubu. Czy gdybyśmy go wzięli podczas mojego pobytu na wizie turystycznej mój pobyt mógłby być legalny?  Czy mogłabym wtedy podjąć prace 

Wyjazd do USA na wizie turystycznej z zamiarem legalizacji pobytu to tzw. Oszustwo imigracyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Agnieszka144 said:

Mój chłopak starał się o wyjazd do Stanów na podstawie wizy pracowniczej przez agencję już ponad 4 lata temu,  Dostał Zieloną Kartę na 5 lat. 

1 hour ago, Agnieszka144 said:

Dziękuje za odpowiedz. On dostał wizę H-2B. 

Moze najpierw ustalmy na jakich zasadach jedzie Twoj chlopak. Wiza H-2b to jest wiza pracownicza do np. zbierania truskawek.(non-agricultural wiec nie do zbierania truskawek) Nie ma nic wspolnego z zielona karta. To co w koncu dostal Twoj chlopak?

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Agnieszka144 said:

Chciałabym uzyskać pomoc w tym jak zrobić to aby było to legalne.

Więc po pierwsze H-2B to nie jest zielona karta ani jej posiadacz nie jest rezydentem. To tymczasowa wiza pracownicza. Rodziny posiadaczy H-2B mogą wystąpić o H-4 na której nie mogą pracować.

 

Any H-2B worker's spouse and unmarried children under 21 years of age may seek admission in H-4 nonimmigrant classification. Family members are not eligible for employment in the United States while in H-4 status.

 

A jak to załatwić legalnie - ślub i wystąpienie o H-4 w PL dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...