Jump to content

ntcm

Użytkownik
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czekamy na pierwszego szczęśliwca, który dostanie termin wizyty w ambasadzie. Ale wcześniej jeszcze czekamy na stanowisko ambasady.
 2. Odkopane po 10 miesiącach, nieźle To już chyba nie te czasy, że każdy może zrealizować American Dream i żyć jak król po drugiej stronie globu. Można policzyć. Przejrzyj ogłoszenia o pracę w twoim zawodzie w docelowym mieście/stanie, wyciągnij średnią z oferowanych zarobków, a następnie sprawdź: ceny mieszkań, koszty opieki nad dziećmi, szkoły, transportu, ubezpieczenia medycznego/auta/domu, wreszcie ceny zwykłych, codziennych towarów czy usług. Wcale nie jest tak cudownie. Mnie rozum podpowiada co innego niż serce, wbrew dawnym wielkim marzeniom o Ameryce. Choć w Polsce mnóstwo
 3. ntcm

  Dwa pytanka

  Tak czytam i czytam i oczy przecieram ze zdumienia. Kiedyś wyobrażałem sobie American Dream, góry kasy, wielki dom, najlepiej niedaleko plaży w CA, a przed domem Corvette i HD. Potem zszedłem trochę na ziemie, dorosłem. W międzyczasie praca, jedna, druga, loteria wizowa... Myślałem, że mając całkiem niezłą pracę i płacę tutaj, uda się udźwignąć życie w Stanach nie rezygnując z zatrudnienia w EU, tak dla bezpieczeństwa i na wypadek, gdyby jednak życie w Stanach okazało się nie aż tak cudowne. Przy cenach rzędu 2-3k za 3 bedroom apt/house (czego nie byłem świadom, sadziłem,
 4. ntcm

  Dwa pytanka

  Sądziłem, że Kalifornia to jeden z najdroższych stanów. Dość fajny kalkulator jest na https://www.numbeo.com/cost-of-living/calculator.jsp (choć nie potrafię zweryfikować na ile dokładny). Fajny, bo można porównywać dowolne miejsca na świecie, przeliczyć dochody vs wydatki itd.
 5. Wysłaliśmy tylko jedną "kopię", dostaliśmy w końcu potwierdzenie z KCC, że dokumenty mają i mamy czekać na umówienie spotkania (cytowałem wcześniej w tym wątku). Jaki sens ma wysyłanie tego samego dokumentu dwukrotnie?
 6. Zdesperowani będą mogli lizać klamki w sklepie, żeby szybko złapać i przechorować.
 7. W końcu przyszło - "2021EU000xxxx Documents Received" "Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current and appointments are available." Od wysłania dokumentów minęło około 70 dni.
 8. To teraz ja z głupim pytaniem. Sprzedaliśmy mieszkanie, więc ostatni adres zamieszkania podany w DS-260 nie jest już aktualny. Chwilowo wynajmujemy, do nowego/docelowego wprowadzimy się w przeciągu 6 miesięcy od sprzedaży poprzedniego. Czy w tej sytuacji jest sens (konieczność?) pisać do KCC o otwarcie DS-260 i aktualizować adres? Jeśli tak, to podawać również tymczasowe miejsce zamieszkania (jak wspominałem - krócej niż 6 miesięcy, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem), czy od razu docelowe? Pozdrawiam
 9. Nie. Jakiś czas po wysłaniu DS-260 dostaliśmy maila "2021EU00... Further DV Documents Required", gdzie wszystko było wyjaśnione (jakie dokumenty, jak nazwać pliki, jaki tytuł w odpowiedzi itd). Weryfikacja miała potrwać 3-6 tygodni, minęły dwa miesiące i cisza (nie licząc odpowiedzi na moje zapytanie, której fragment zamieściłem wyżej). Może ktoś jeszcze się przyzna (bo do tej pory chyba dopiero jedna osoba się pochwaliła) czy dostał potwierdzenie, że dokumenty są ok (lub nie) i ma czekać na dalszy etap, i ile to trwało od wysłania dokumentów?
 10. Cześć, Wysłałem maila do KCC, gdyż mam ten sam problem - o czym wspominałem stronę czy dwie wcześniej. Też mnie zaniepokoił brak odp., choć już minęło więcej niż 6 tygodni. Odpisali mi tak: Jeśli się nie odezwą w przeciągu 2-3 tygodni, to poślę załączniki jeszcze raz.
 11. Cześć. U mnie z różnych względów temat GC zszedł na dalszy plan i nie miałem na to głowy. I tak DS-260 wysłany na początku września, dwa tygodnie później dostałem mail z info żeby dosłać dokumenty. Te poszły do KCC dopiero w styczniu w dwóch mailach i od razu odpowiedź z automatu "The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents". Od tamtego czasu (ponad miesiąc) cisza. Wysłałem zdjęcia dokumentów, a nie skany, więc może coś tam komuś nie pasuje, albo po prostu nie zajmują się na razie tymi rzeczami. Po lekturze kilku ostatnic
 12. Jak mi tu słusznie napisali koleżanki i koledzy przy innym pytaniu (choć chyba mniejszego jednak kalibru :D) - you're overthinking.
×
×
 • Create New...