Jump to content

BartekWSH

Użytkownik
 • Content Count

  138
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

BartekWSH last won the day on June 1

BartekWSH had the most liked content!

Community Reputation

10

About BartekWSH

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Recent Profile Visitors

1,212 profile views
 1. Znam wszystkie większe miasta i stany oraz położenie na mapie ale nie o to mi chodziło, myślałem o czymś innym. Nie jestem do końca przekonany, ze 2/3 osoby mieszka w tym pasie 100 mil od granicy, ze względu na migracje np. słyszałem opinie młodych, ze po studiach wybierają Atlantę ze względu na dużą ilość korporacji a przy tym niskie koszty życia. Słyszałem również opinie starszych, którzy po przejściu na emeryturę przeprowadzają się do: Utah, Colorado, Idaho. Kolejną grupą są osoby, które posiadają poszukiwany na rynku pracy zawód i chciałyby zmniejszyć koszty życia (NY, San Francisco, LA) i wybierają Dallas TX lub Charlotte NC.
 2. To zdjęcie siedzi mi w głowie, granica gdzie CBP może zrobić checkpoint. Naprawde 2/3 populacji mieszka 100 mil od granicy ?
 3. Chyba coś pomyliłeś, Customs and Border Protection ma prawo kontrolować do 100 mil od granic kraju bez wzgledu czy jest tam przejscie graniczne. ICE moze kontrolowac na terenie całego kraju. Tak przy okazji ICE, w Piatek zrobili nalot na fabryke niedaleko Chicago oraz agencje pracy, która zlecała pracę nielegalnym na podstawie fałszywych SSN.
 4. Wyślij mi adres e-mail na PW, podeśle Ci pytania na CDL po polsku i angielsku. Znam osobę, która prowadzi szkołe CDL w Chicago, mam aktualne pytania na permit oraz gotowy opis pre-trip.
 5. Testy na zwykłe prawo jazdy mozna zdawać po polsku.
 6. Dzięki kolego ! Napewo poczytam i rozważe wszystkie miejsca, które napisałeś. Jeżeli chodzi o Pamelę Anderson to dzięki ale nie moim typie, nie miała by żadnych szans u mnie Pozdrawiam.
 7. „Mam w planach” jadę sam Zgadza się mam planach bardzo dużo, terminarz mocno napiety Chicago-Las Vegas, wynajęcie samochodu i odrazu do Arizony na Grand Canyone South rim, zejście na dół + wejście na trzy punkty widokowe, powrót do Vegas na 3 dni(downtown, hoover dam, area 51) potem autem do LA (downtown, Santa Monica, Beverly Hills, HollyWood Hills i inne miejsca), Malibu, Santa Barbra, San Diego, Tijuana, Cuyamaca state park, Sawtooth mountains. Powrot do Vegas i Lot do Chicago. Dam radę w 2 tygodnie ? Niepokoi mnie pogoda, jak to moze wygladac pod koniec Pazdziernika ? Dzieki
 8. Cześć, dwa krótkie pytania: 1. Jaka jest pogoda w LA pod koniec października i początek listopada ? Spodenki, T-shirt czy raczej spodnie i bluza ? 2. Był ktoś z Was na „dia de los muertos” w Meksyku ? Warto przesunąć wyjazd z sierpnia na koniec października/początek listopada tak, żeby zahaczyc o Tijuanę w Meksyku na tą paradę ? Wyjazd na 2 tygodnie Arizona, Nevada, California...przypuszczam, że pogoda w sierpniu będzie OK a jak to wyglada w paźdz/list ?
 9. Bo to było w PL Osobiście uważam, ze prawo tutaj jest zbyt surowe, przykład z ostatnich dni: kobieta dostała 4 lata odsiadki w więzieniu stanowym za oszustwo na GoFundme.org, w Polsce maksymalnie wyrok w zawieszeniu i grzywna.
 10. Co tematu to, leciałem z ORD do ATL i dalej do GIG. Na o’hare pokazałem polski paszport i bilet, GC miałem w kieszeni. TSA agent sprawdził tylko pierwsza stronę, nie widział nieaktualnej wizy imigracyjnej. Odprawiając się w Delcie również pokazałem tylko polski paszport, nie było pytań o wizę lub GC pomimo, ze opuszczałem kraj i miałem bilet powrotny. W atlancie przy bramce pokazalem tylko polski paszport. Wygląda na to, ze mozna bez wizy.
 11. Ciekawe, sprawdzę w sobotę. Na GC kupiłem bez problemu.
 12. Witam, rozważam zmianę w bilecie, więc krótkie pytanie, czy podczas przesiadki w JFK bagaż rejestrowany, Delta wrzuci do samolotu SkyWest i odbiorę w ORD czy muszę go odebrać w JFK ? GIG-JFK-ORD GIG-JFK linie Delta Layover JFK 4:30 JFK-ORD Plane and crew by Skywest DBA Delta Connection
 13. To jest marzenie setek tysięcy Polaków mieszkających w USA. Wyobraz sobie, że całe rodziny mieszkają tutaj kilkanaście lat, pracują (nawet na bardzo dobrze opłacanych stanowiskach), mają konta w banku, mieszkania na kredyt, samochody, jachty, firmy, dzieci ukończyły szkoły i wziaz nie mają legalnego pobyt. Codziennie rozglądając się za siebie czy przypadkiem auto z ICE stoi pod domem. Tak po prostu przyjechali na wizie turystycznej i zostali a co gorsza niektórzy nielegalnie przekroczyli granicę z Meksykiem. Teraz pomysł jak daleko jesteś aby osiągnąć taki poziom bez konkretnego zawodu. Barman ? 5 $/h + napiwki. NYC ? Wynajęcie rudery na Brooklynie 1500$ a w prezencie masz odgłosy sąsiadów za tekturową ścianką:). Wyobraź sobie, ze podczas weekendu za same mosty i tunele skasowali mnie 180$ i to na I-passie. Nie chce Cię zniechęcać, serio życzę Ci jak najlepiej ale jezeli przyleciaz tutaj bez konkretnego zawodu, doświadczenia i jeszcze bez papierów dostaniesz konkretnie po d***.
×
×
 • Create New...