Jump to content

Toma

Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

Recent Profile Visitors

539 profile views
 1. :) miłe https://www.youtube.com/watch?v=QywLcMDGEeQ&list=PL7giWAYnbZ26mEEoAK5tU8KEk85SLtxRL
 2. Toma

  Cześć,
  Napisałaś pod moim tematem (nowe rubryki...) że już temat pojawił się na forum. Nie mogę go znaleźć :(
  Możesz mi podesłać link ?

  Dzięki
  Tomek

 3. Ciekawe od kiedy będzie obowiązywać nowy wniosek :) https://www.money.pl/gospodarka/wiza-do-usa-sprawdza-twoje-konto-na-facebooku-i-instagramie-6387560989935233a.html
 4. Dokładnie. Moja żona składała o B1 i dostała B1/B2, ja zaznaczyłem B1/B2 i też dostałem obie Także upewnij się tak jak napisała Joanna30
 5. W sumie to bardzo dobrze. Praca, kombinowanie, a potem ... o jej, pomocy. Współczuję, ale sama jesteś temu winna. I niech to będzie dla innych nauczką. Chcecie mieszkać czy pracować w US, to zróbcie to legalnie, bo jest taka możliwość !!!
 6. Najlepiej to poczytać m.in. to forum, o życiu w US, pooglądać filmiki na YT, potem pojechać TURYSTYCZNIE! I dopiero wtedy podejmować decyzję i odpowiednie kroki zgodnie z przepisami, a nie kombinować, marzyć na podstawie filmów pokroju Beverly Hills 90210
 7. Dokładnie ! Czemu ludzie kombinują za wszelką cenę ? Wpisać prawdę, bo kłamstwo (kombinowanie) wyjdzie wcześniej czy później. A za to prawda przybliży do otrzymania wizy.
 8. Przynieść można, ale czy zaglądają w papiery... hmm, Ty piszesz, że zapytali, mnie też zapytali o pracę, co robię i gdzie, ale nic nie chcieli, zresztą i tak nie miałem przy sobie. Być może moja odpowiedź dała konsulowi info, że mnie stać na podróż wraz z całą rodziną. Oczywiście, że konsul w razie wątpliwości może poprosić, ale też jest coś takiego, że proszą o dosłanie dokumentów i wtedy podejmują decyzję. Ale jak nie ma wątpliwości i sami to czujemy że nie ma, to i promesa będzie na 100 %. Roelka, zobacz na pytania pojawiające się na forum, przeważnie Ci co mają jakieś dziwne sytuacje, mają też potem problemy z napisaniem wniosku czy też rozmową. W innym przypadku to tylko formalność bez zbędnych dokumentów.
 9. Owszem, pytają o pracę, o zwiedzanie, o rodzinę w PL itd, ale nigdy nie słyszałem aby chcieli jakies dokumenty, czy to domu, czy konta z banku czy umowę. Hmm, albo nikt się nie przyznał (w co wątpię) Zauważ(cie), że rozmowa przeważnie trwa kilka minut, więc jakby mieli oglądać papiery, to by dnia im zabrakło, a kolejki czy czas oczekiwania na rozmowę, byłby bardzo dlugi. Spokojnie, konsul to osoba z doświadczeniem, kręcisz - nie masz promesy. I bardzo dobrze, krętaczom mówimy STOP No i jeszcze jedno, na 100 % sprawdzają wcześniej to co się wypełniło we wniosku, więc czasem pytania są właśnie w tym kierunku. Napiszesz o zwiedzaniu - pytają co będziesz zwiedzać, napiszesz o rodzinie - pytają o rodzinę. Ale ogólnie to ich praca, a sama rozmowa miła. Więc żadnych papierków, bo i po co.
 10. Dlatego warto po przylocie, nawet na parę dni, ale wykupić tam na miejscu , oprócz ubezpieczenia wykupionego w PL. Ale dobre pytanie od sly6 , dlaczego nie chcą pokryć, no i co było w ogólnych warunkach ? Jakiś mały druczek. Warto, aby wiedzieć, które ubezpieczalnie omijać szerokim łukiem.
 11. https://businessinsider.com.pl/polityka/bez-wiz-do-usa-kampania-pll-lot/nvbm9ne
 12. W tych okolicach to i mozna zostawic na wyznaczonych platnych miejscach parkingowych, przewaznie jest sporo miejsc wolnych. Takze jak ktos nie chce zwiedzac, a tylko zalatwic sprawe to spokojnie moze zaparkowac.
 13. Moze i bedzie to problem wpisywac czy ma sie znajomych, ale ... już nie jednokrotnie pisano tutaj na forum, podać prawde. Po co kombinowac ? No chyba, ze faktycznie ma sie inne zamiary niz te o ktorych sie pisze we wniosku o wize nieemigracyjaą, a o ktorej wyraźnie jest napisane do czego ma słuzyc. Ale jak sie ma inne zamiary, to nie ladnie, bardzo nie ladnie
 14. Dzięki, choć ja nie lecę, tak tylko zapytałem ... dla potomnych Ja nigdy nie planowałem podróży z takim krótkim czasem przesiadek, tzn nigdy mi sie nie zdarzyło. A tu jest na naszym podwórku, ale ... fakt, WAW nie jest dużym portem.
×
×
 • Create New...