Jump to content

Elżbieta654321

Użytkownik
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Elżbieta654321 last won the day on May 9 2019

Elżbieta654321 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Elżbieta654321's Achievements

12

Reputation

 1. Cześć, Ja planuję w grudniu przywieźć mojego kota do USA, mam już dla niego paszport, ma chipa, szczepienie na wściekliznę...czy mogłabyś mi napisać co jeszcze ewentualnie potrzeba, bo nie wiem czy to co ma jest wystarczające?:) Będą go mieć na pokładzie. Z góry dziękuję:)
 2. Witajcie, Może komuś przydadzą się te informacje. W poniedziałek przyleciałam do Nowego Jorku na Zielonej Karcie. Lot łączony: z Krakowa KLM do Amsterdamu i z Amsterdamu na JFK Delta Arlines. W Amsterdamie dwie godziny czekania, wszystko bez problemów, pytają tylko na początku przy sprawdzaniu w Amsterdamie czy obywatel czy stały rezydent i wnikliwie sprawdzają dokumenty. Przed lądowaniem dali do wypełnienia formularz dotyczący koronawirusa, trzeba było podać swoje dane, numer siedzenia itp. Po wyjściu z samolotu zbierali te formularze i mierzyli gorączkę, dawali ulotki o wirusie. Oficer zapytał jak długo byłam poza USA i czy dostałam ulotkę po wyjściu z samolotu i tyle, nie było mowy o żadnej kwarantannie. W razie jakiś pytań służę pomocą. Pozdrowienia!
 3. @mcpear i @kzielu dzięki za wyjaśnienia, rozjaśniło mi to stan faktyczny:) Znalazłam o taki artykuł z wczoraj...mowa jest w nim też o sponsorowaniach rodzinnych i obecnej proklamacji, zakazującej wydawanie wiz imigracyjnych...nie wiem co o tym myśleć... https://www.forbes.com/sites/stuartanderson/2020/07/21/trump-cuts-legal-immigrants-by-half-and-hes-not-done-yet/#418082c76168
 4. Jasne, mnie chodziło o to, że w okresie pandemii, prędzej jestem w stanie zrozumieć czasowy zakaz wydawania nowych wiz pracowniczych niż Zielonych Kart dla małżonków stałych rezydentów, no ale cóż:) Z tego co czytałam na forach zagranicznych to prawnicy imigracyjni nawet nie przypuszczali, że zakaz ogólnie będzie przedłużony aż do końca roku...
 5. Znalazłam coś takiego na stronie ambasady? Czy faktycznie te procedury dla małżonków stałych rezydentów są wstrzymane?:) Wiem, że piszę to już któryś raz, ale po prostu wydaje mi się całkowicie bez sensu i nie do wiary:) https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/?fbclid=IwAR1tPNS_2l-ik0IuwQhmhz8kgIhbDW-iKsiHiO1LAqF_WFaK9ePTCh5mc38 Ja za miesiąc chcę wysłać petycję I - 130, więc jestem na samym początku, ale pytanie czy jeśli faktycznie jest wstrzymane to czy w ogóle zaczną coś działać w tej sprawie? Heh... Pozdrawiam!
 6. Dzięki za informacje. Mam jeszcze w sumie pytanie czy faktycznie ostatnie rozporządzenie Trumpa dotyczy także zakazu wydawania wiz dla małżonków stałych rezydentów? Z tego co czytam to wszędzie jest mowa o wizach pracowniczych, o osobach towarzyszącym tym osobom itd., czy faktycznie to dotyczy też małżonków stałych rezydentów? Czy ktoś mógłby podesłać jakieś oficjalne info na ten temat? Dziękuję i pozdrawiam.
 7. Serio może mieć takie problemy na lotnisku? Jeśli powie, że jedzie mnie tylko odwiedzić, chyba jest to praktykowane przez osoby, które starają się o sponsorowanie/GC, czy nie?:0 Czy to, że ma firmę w PL, zatrudnia 9 pracowników, może być dobrym argumentem, że nie planuje obecnie zostać w USA? A jeśli chodzi o nowe rozporządzenie Trumpa, które zakazuje wydawania wiz imigracyjnych również dla małżonków stałych rezydentów, wiem, że to szczegółowe pytanie, ale może ktoś się orientuje. Chcemy wysłać petycje I-130 za około miesiąc, czy ta sprawa będzie rozpatrywana wcześniej, chodzi o procedurę, czy w ogóle otworzą kopertę dopiero po 1 stycznia 2021...? Dziękuję za informację!
 8. Witam, Posiadam Zieloną Kartę i za miesiąc planuje wyjazd do USA. Miesiąc temu wyszłam za mąż w PL i chciałabym rozpocząć sponsorowanie mojego męża. On obecnie posiada wizę turystyczną. Mam pytanie czy wszystkie formalności da się załatwić samemu, czy konieczna jest pomoc prawnika? Od czego należy zacząć i czy najlepiej zrobić to już w USA? Jeszcze pytanie, czy w obecnym czasie wirusa, mój mąż może wlecieć ze mną do USA np. na miesiąc? Jako małżonek stałego rezydenta? Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam!
 9. Witajcie, Mam pytanie, jeśli wezmę ślub cywilny w PL z Polakiem, ale nie będę zmieniać nazwiska to czy powinnam poinformować o tym USCIS, czy będę musiała mieć wydaną nową Zieloną Kartę? Z góry dziękuję za informację, Pozdrawiam!
 10. To chyba nie jest tak, że stałego rezydenta mogą zawrócić z lotniska, czy nie? Z tego co kiedyś czytałam to w skrajnych przypadkach mogą długo przepytywać i jak się okaże, że ktoś był długo w PL (powyżej roku), nic go nie łączy z USA i z rozmowy wynika, że w jakiś sposób porzucił rezydencję to wtedy może mieć sprawę w sądzie o ''odebranie'' statusu stałego rezydenta. Czy faktycznie tak jest, czy się mylę?:) Pozdrowienia!
 11. Witam, A jeśli ktoś posiada Zieloną Kartę, ale nie ma jeszcze obywatelstwa, to może starać się o sponsorowanie męża, aby też miał Zieloną Kartę, czy to jest obecnie wstrzymane? Pozdrawiam
 12. Witam, A jaki jest zakres rozporządzenia Trumpa? Kogo dokładnie dotyczy? I co z tymi co mają fizycznie GC, ale z jakiegoś powodu przebywają chwilo w PL, czy oni będą mogli wjechać do USA?
 13. Ja robiłam badania w zeszłym roku w Krakowie. Najpierw umówiłam się na badania i od razu umówili mnie na drugi termin do lekarza, ale był on za około 10 dni, bo wtedy miały być już wyniki. Nie dało się tego przyśpieszyć.
 14. Mnie udało się w poprzedniej edycji, za trzecim razem.
×
×
 • Create New...