Jump to content

Kurs Językowy A Wiza


Recommended Posts

wiem, że ten temat był poruszany ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania , a więc:

Myślę o kursie językowym w usa. ma być to kurs tylko na miesiąc. jestem studentką pierwszego roku, nie posiadam dochodów, pracy, nie jestem właśnicielem ani nieruchomości ani samochodu. o jaką wizę powinnam się starać? jakie dokumeny? czy powinnam najpierw wykupić kurs (co jest ryzykowne...) czy wystarszą dokumenty o chęci rezerwacji takiego kursy

Link to comment
Share on other sites

Jeśli myślisz o kursie językowym to tylko wiza F1 - studencka. Najpierw kontakt ze szkołą językową w USA - oni Ci powiedzą jakie dokumenty masz złozyć, i to właściwie wszystko. musisz mieć na to kasę (lub ktoś cie musi zasponsorować, musisz to wykazać). Dokumenty o chęci nie wystarczą, musisz faktycznie na taki kurs się zapisać, przykładowo, te szkoły, które w miarę szybko załatwiają sprawy:

http://www.asa.edu/international_students.asp

http://pl.learnenglish.com/

ale nie oczekuj ze wiza będzie na 100%, nie ma takich możliwości, zależy wszystko od Ciebie, czy udowodnisz konsulowi że jedziesz tylko na kurs angielskiego, że masz na to środki.

Link to comment
Share on other sites

dzięki :-) czyli najpierw szkoła ,później wiza. ile czeka się na rozmowę z konsulem ? chciałabym wyjechać pod koniec lipca może w sierpniu więc do kiedy najpóźniej musiałabym się zdecydować? jeżeli chodzi o sponsora to byliby nimi moi rodzice, rozumiem, że musiałabym wykazać ich zarobki, czy miałby to być wyciąg z konta, czy jakieś zaświadczenie o dochodzach jeżeli tak to jaki okres roczny? wcześniej byłam na kursach językowych w uk więc mogę to udowodnić certyfikatami. Czy często zadarza się tak, że osoba chociaż na już wykupiony wyjazd nie dostaje wizy? myślę, że powinnam dostać wizę ale jednak nikt nie daje pewności a jednak taki kurs jest sporym wydatkiem....

Link to comment
Share on other sites

Wiem czego sie boisz ze jak zaplacisz za szkole a potem nie dostaniesz wizy to Ci nikt tej kasy nie zwroci,zazwyczaj szkoly zwracaja pieniadze aby zatrzymuja wpisowe ,musisz o tym napisac do szkoly ze wrazie czego to w jakiej wysokosci dostaniesz wzrot.

Co do zaswiadczen to moga byc z banku,domu maklerskiego,zaswiadczenie z miejsca pracy o zarobkach.

Czym wczesniej sie zdeycydujesz to tym lepiej bo jesli rozmowe bys miala kolo maja-czerwca to wtedy mozesz czekac i 1-2 tygodnie na rozmowe z Konsulem.Teraz masz czas aby wyszukac odpowiednia szkole ..

Co do samej rozmowy to musisz pokazac ze wrocisz po skonczonej nauce-kursie i ze masz plany co bedziesz robic w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

studiuję więc myślę, że mogę udowodnić, że chcę wrócić do kraju. Odbiegając już od spraw wizy to czy może możecie mi doradzić w wyborze szkoły i miejsca? zastanawiam się pomiędzy miami a ny, jedna ze szkół mieści się Empire State Building a druga East Village, chodzi mi o to gdzie jest bezpieczniej... będę pewnie mieszkać u host family... więc zasanawiam się także nad dojazadami to tych szkół

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na miesiac wize studencka F-1 ?? Napewno nie! Konsula nie da na 4 tyg, ta sprawa smierdzi. Nie wiem czy wogole szkoly na 1 miesiac beda sobie tylek zawracaly i czy nie maja jakiegos minimum kilku miesiecy. NA 4 tyg to powie, ze do UK lec.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...