Skocz do zawartości

Nielegalnie Przedluzony Pobyt I Wiza 10-letnia?!


Rekomendowane odpowiedzi

witam! wszystkich na forum! Bardzo mi zalezy i prosze o sprawdzone informacje odnosnie ponownego wyjazdu do USA!

Pytanie moje jest proste, czy kto miał stycznosc z takim przypadkiem, ze byl w USA i przedluzyl pobyt sobie nielegalnie czyli (przesiedzial) okres dluzszy niz 6 mcy, a dokladnie 8mcy (niz ktory przyznal mu urzad imigracyjny na lotnisku w usa), ponadto stwierdzam, iz mam wize na 10 lat i nie zdalem kartki I-94. Czy jest i jaka jest mozliwosc ponownego wjechania i legalnego pobytu na jego terytorium? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy wleciales na teren USA i kiedy wyleciales?

nawet jesli spotkasz taka osoba to nie oznacza ze Tobie sie uda i o tym pamietaj ze ryzyko bierzesz na siebie .

z tego wynika ze byles ponad 180 dni nielegalnie tzn ze masz zakaz wjazdu przez okres 3 lat.

Jesli bylbys ponad 1 rok to wtedy masz 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 mies.temu wróciłam z USA po 1 tyg.pobycie.5 lat temu przesiedzialam 10 letnia wize o 15 mies.Waznosc tej wizy konczy mi sie w maju tego roku i wiecie co wpuscili mnie,nie bylo nigdzie zadnej informacji o moim przedluzeniu pobytu,wlecialam i wylecialam jak gdyby nigdy nic-i co wy na to.Dodam,ze to zadna sciema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 mies.temu wróciłam z USA po 1 tyg.pobycie.5 lat temu przesiedzialam 10 letnia wize o 15 mies.Waznosc tej wizy konczy mi sie w maju tego roku i wiecie co wpuscili mnie,nie bylo nigdzie zadnej informacji o moim przedluzeniu pobytu,wlecialam i wylecialam jak gdyby nigdy nic-i co wy na to.Dodam,ze to zadna sciema.

to bardzo mozliwe, oni balagan maja i tylko od checi urzednika zalezy jak bardzo dokladnie Cie sprawdzaja, nie ma reguly, nie zdziwilbym sie tez, gdyby nie wiedzili o Twoim przedluzeniu, znam conajmniej 3 osoby, ktore przesiedzialy, nie przyznaly sie i uzyskaly ponownie wize i wjechaly do USA, znam tez jedna, ktorej sie ta sztuka nie udala, ale tutaj trudno obiektywnie oceniac czy przypadkiem ta osoba nie chlapnela czegos na lotnisku, czasem trzeba odroznic to co nam ludzie opowiadaja od tego jak bylo naprawde ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 mies+15 mies

To, ze ktos wlecial nie znaczy, ze nie polapia sie przy Twoim kolejnym wlocie badz przy ubieganiu sie np. o green card. A wtedy jest juz bardzo ciezko, bo cie oskarza o probe nielegalnego przekroczenia granicy i masz 20 lat zakaz wlotu badz dozywotni zakaz wlotu. Znam osobiscie co najmniej 30 osob, ktore przy kolejnym wlocie mialy problemy (nawet na innej wizie). Kazda z nich jest juz notowana i na dlugo pozegnala sie z Ameryka.

Teraz mam sprawe dziewczyny, ktorej przy obywatelstwie wyszlo, ze przesiedziala wize 13 miesiecy i mimo to wleciala itd. W tej chwili ma juz cofnieta green card a to jeszcze nie koniec.

To, ze uda sie komus tak wleciec to nie znaczy, ze moze tu sobie spokojnie siedziec jakby nic sie nie stalo, bo nawet jesli jest balagan w USCIS to nadal sa w stanie udowodnic kiedy ktos wylecial - wystarczy odrobine dobrej woli.

I teraz maja odpowiedz osoby, ktore cofnieto z lotniska mimo, ze naprawde nic tu nie zrobily badz osoby, ktore maja zal, ze odmowiono im promesy w konsulacie - jedni kombinuja i oszukuja, inni za to placa.

2 mies.temu wróciłam z USA po 1 tyg.pobycie.5 lat temu przesiedzialam 10 letnia wize o 15 mies.Waznosc tej wizy konczy mi sie w maju tego roku i wiecie co wpuscili mnie,nie bylo nigdzie zadnej informacji o moim przedluzeniu pobytu,wlecialam i wylecialam jak gdyby nigdy nic-i co wy na to.Dodam,ze to zadna sciema.

Nie bylo nigdzie informacji o twoim nielegalnym pobycie? Alez taka informacja jest - zeskanowany paszport kiedy opuszczalas Stany... Moze teraz nie doczepili sie do Ciebie, co nie znaczy, ze ktos nie jest w stanie tego sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko dowodzi ze balagan maja, gdyby system byl szczelny to juz dawno wycofaliby np. karty I-94

jedna z moich znajomych byla w USA kilka lat i wrocila rok temu, po czym dostala wize i wyjechala, nie oddala I-94, duzo pytan miala na lotnisku, ale z tego co mi mowila to widac pecha miala bo nie byly to pytania o ostatnie pobyty, ale o to co zamierza robic tym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...