Skocz do zawartości

Transfer Do Usa - A Potem?


Gość alik

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

otoz jestem na 5letnich studiach w Polsce , aktualnie na 3.cim roku i wyczytalam ze moge przetransferowac pare zaliczen, takze uzyskam stopien BS. jeszcze nie wiem czy chce robic potem MS.. a moze nawet PhD.

mam pytanie, jak mozna po studiach z tytulem BS na wizie F1 zalatwic praktyki i znalezc pracodawce zeby wystapil o green card?

nie ukrywac bowiem, ze interesuje mnie zamieszkanie w USA i obecnie nie wiem jakie podjac kroki - wg mnie najlepiej przerwac te magisterskie w Polsce i przetransferowac pare przedmiotow na uczelnie w USA, skonczyc ze stopniem BS .. a co potem? bo czytalam, ze polski mgr jako tytul niewiele tu znaczy, bo wiadomo ze wola zatrudniac ze znanych sobiie uczelni... a zreszta nawet nie wiem jakbym mogla legalnie zalatwic pozwolenie na prace po mgr, a tak konczac tu studia mozna jakos zalatwic przedluzenie pobytu, znalezienie pracy... bo to prawda, ze po wizie F1 nie ma waiver'u?

bo nawet jesli bym skonczyla w Polsce magistra, czego nie chce, to potem jakie mam mozliwe opcje zeby zaczac pracowac w USA? raczej zadne, szczegolnie jesli studiuje biotechnologie... moglabym robic MS, ale to ponoc strata czasu bo mgr=BS/MS.. a zeby dostac sie na PhD po mgr z Polski slyszalam ze trudno bo nie studiuje na kiepskiej uczelni.

pisze moze zamotanie, ale generalny sens mojego dylematu to to: co robic ze studiami tak, zebym potem mogla starac sie o prace w zawodzie i green card..?

bede niezmiernie wdzieczna za odpowiedzi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Nie chce zaczynac nowego watku a ten ma calkiem odpowiedni tytul :)

Szybciutko przedstawie swoja sytuacje :)

W przyszlym roku wracam na studia do Polski, dokladnie na 4 rok, na wydzial mechanicznym na wroclawskiej polibudzie, ale z roznych wzgledow nie moge zostac dlugo, gora rok. Nie za bardzo chce rezygnowac ze studiow. Wymyslilam sobie, ze przetransferuje sie tutaj do USA. Moim ogromnym plusem jest to ze posiadam GC. Ale nie o tym chcialam pisac. Mam pytanie czy ktos moze przeszedl cala ta procedure??

Ja narazie jestem bardzo daleko. Czekam wlasnie na broszurki ze szkol ktore mnie tutaj intersuja.

Chcialabym sie dowiedziec czy macie jakies rady dla mnie, cos o czym powinnam pamietac. Zawsze sie cos takiego znajdzie:)

Za wszystkie informacje z gory dziekuje :)

Pozdrawiam

Patrycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz sie z tym, ze chociaz w Polsce jestes na 4tym roku, aby zdac z amerykanskiej uczelni, bedziesz musiala zaliczyc najrozniejsze 'general requirements' plus inne przedmioty na twoim kierunku: a to moze potrwac dodatkowe dwa lata. Ale zgadzam sie z Jackie - skonczenie studiow tu bardzo ulatwi ci znalezienie pracy w USA, jezeli o to ci chodzi. Good luck. Kobiety z wyksztalceniem techniczno-scislym maja niezle perspektywy w tym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po SKONCZONYCH mgr w Polsce po transferze na studia amerykanskie ma sie zaliczonych kredytow troche powyzej BA.

Po czwartym roku 5 letnich magisterskich polskich studiow, w USA moze byc zaliczona tylko polowa czyli 2,5.

Ze wzgledow chocby finansowych warto zrobic w Polsce magistra, i "dorobic" w USA nastepnego.

Oczywiscie generalizuje, wiec nie we wszystkich przypadkach to musi byc prawda.

P.S. Sam polski dyplom najlepiej sluzy jako ozdoba na scianie pelnej innych rownie"waznych" certyfikatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po SKONCZONYCH mgr w Polsce po transferze na studia amerykanskie ma sie zaliczonych kredytow troche powyzej BA.

Po czwartym roku 5 letnich magisterskich polskich studiow, w USA moze byc zaliczona tylko polowa czyli 2,5.

Nie ma takiego przepisu, to zależy od uczelni ile zaliczy i przede wszystkim od kierunku studiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem mozliwe. Kazdy uniwersytet ma inne wymagania. Dlatego napisalam w poscie, ze generalizuje i nie zawsze to musi byc prawda.

Opieram sie jedynie na swoich doswiadczeniach, moich paru znajomych i tego co czytalam.

Dzieki Jakie Twoj post potwierdza dobra zyciowa zasade, ZAWSZE TRZEBA DOKLADNIE SPRAWDZAC INDYWIDULANA SYTUACJE.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...