Jump to content

Praca Jako Psycholog W Usa


Recommended Posts

Jacki dziękuje za linki-na pewno zajrzę!

Sly6-z językiem specjalistycznym u mnie średnio.Staram się uczyć słówek,ale pewno przydał by się jakiś kurs gdzie byłby też mówiony język i chyba wymagany jest certyfikat.

Niestety w Wawie jak na razie nie znalazłam kursów przygotowujących do tego typu certyfikatów,choć pewno są!

Dziękuję za wypowiedzi! ;)

Link to comment
Share on other sites

Masz moze znajomych psychiatrow ktorzy maja ksiazki z kodami chorob,zaburzen ?bo ja znalem taka Pania doktur ktora miala taka ksiazke i mogla napisac symbol danej choroby,zaburzenia i wtedy w USA kazdy wiedzial co jest danej osobie.

Link to comment
Share on other sites

A co myślicie o tym programie,może ktoś na nim był?

Internship:

Jest to chyba najtrudniejszy do zdefiniowania program. Rozprawiając o nim odnajdujemy wiele sprzeczności i zagadkowych pytań, co więcej - najczęściej okazuje się, że suche przepisy to jedno, a rzeczywistość pod wieloma względami wygląda zupełnie inaczej. Zajmijmy się zatem wersją oficjalną, jednak zaznaczam - wcale niekoniecznie jedynie słuszną.

Kategoria wizy J1, którą opisujemy, czyli sektor "Trainee", zawiera w sobie programy, które oferują niepowtarzalną możliwość podwyższenia kwalifikacji zawodowych, rozwinięcia swoich umiejętności i poznania amerykańskiego stylu pracy.

Praktykę można podjąć w następujących dziedzinach:

* Arts and Culture;

* Information Media and Communications;

* Education, Social Sciences, Library Science, Counseling and Social Services;

* Management, Business, Commerce and Finance;

* Health Related Occupations;

* Aviation;

* The Sciences, Engineering, Architecture, Mathematics, and Industrial Occupations;

* Construction and Building Trades;

* Agriculture, Forestry and Fishing;

* Public Administration and Law;

Zabroniona jest praktyka w następujących zawodach: http://exchanges.state.gov/education/jexch...e_unskilled.htm .

Jeszcze niedawno wymagano ścisłego (oficjalnie) związku między kierunkiem studiów/nauki, którą się odbywało, a dziedziną praktyk. Obecnie można również starać się o wyjazd na training na podstawie dwuletniego doświadczenia zawodowego, niekoniecznie zawiązanego z ukończonymi studiami/nauką. Obowiązkiem jest posiadanie przynajmniej średniego wykształcenia.

Czas trwania praktyki wynosi od 2 do 18 miesięcy (po odbyciu praktyki istnieje możliwość legalnego pozostania w USA przez 30 dni). Praktykę można rozpocząć w każdym miesiącu roku.

Praktyka może być płatna lub bezpłatna. W przypadku, gdy uczestnik nie ma zagwarantowanego wynagrodzenia lub wynosi ono mniej niż 750 USD miesięcznie, należy udokumentować posiadanie takiej kwoty (np. na rachunku bankowym). Podczas trwania praktyki nie można podjąć równolegle innej pracy, istnieje jednak możliwość przedłużenia czasu trwania praktyki (maksymalnie praktyka może trwać 18 miesięcy).

W przypadku wyjazdu na Internship/Training istnieje realna możliwość bycia podporządkowanym pod Sekcję 212(e). Oznacza to, że po ukończeniu programu nie wolno przez okres 2 lat starać się o wizy typu: H (jako "temporary worker" lub "trainee"), L (jako "intracompany transferee" - wiza L umożliwia międzynarodowym firmom na sprowadzanie do USA swoich pracowników z placówek mieszczących się za granicą) oraz o "immigrant visa" bądź "permanent residence", chyba że udałoby się uzyskać waiver, dokument zwalniający z tego obowiązku.

Lista sponsorów uprawnionych do wystawiania promes wizowych w programie Internship: http://exchanges.state.gov/education/jexch...log/trainee.pdf oraz Training na podstawie doświadczenia zawodowego: http://exchanges.state.gov/education/jexch...ainee_nonsp.pdf .

Więcej: http://exchanges.state.gov/education/jexch...ate/trainee.htm

Bo wygląda na to że po psychologi można na niego pojechać,bo psycholog nie jest wymieniony w zawodach nie objętych nim. :);)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Obawiam sie ze nie. Ale jest to odpowiedz bardzo ogolna. Odpowiadajc na pytania na tym FORUM zwiazane z nauka i studiami ogolnie w USA kieruje sie zalozeniem ze wszystkie osoby znaja jezyk angielski doskonale wiec cala reszta jest nie taka trudna aczkolwiek wymaga wysilku i pracy.

Wracajac do pytania. Kadzy stan ma swoje prawa ktorymi sie kieruje jesli chodzi o "medyczne " profesje. Jesli czujesz sie na silach "teoretycznych i praktycznych" mozesz zdac egzamin stanowy(sprawdz wymagania stanowe) i otworzyc praktyke prywatna. Jesli chodzi o te oslawione"nostryfikacje" - nigdy nie wiem dokladnie o co tu chodzi. Studia BA sa akceptowane w USA (nie tzreba ich powtarzac). Porownywalne sa transcripts, jezeli cos brakuje to trzeba to zrobic i tyle. Czasami jest to tylko jeden przedmiot. (ZALEZY OD UNIWERSYTETU - tu nie ma reguly - zalezy ile pieniedzy chca z ciebie sciagnac :)

Reszta to tylko egzaminy i jestes "na swoim"

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...