Skocz do zawartości

Tlumacz Na Interview?


szelmagda

Rekomendowane odpowiedzi

Co do dopisywania do konta- niech pani idzie z mezem do banku poproscie supervizora i niech on panstwu pokaze to prawo ze nie moze byc pani dopisana na koncie bez SSN.

Powiedzcie im, ze zmienicie bank, przeciez to wy jestescie klietami to wy powinniscie byc zadowoleni z ich uslug.

Chyba nie wiesz w jakim swiecie zyjesz. Jak sie nie podobaja warunki banku jakie stawia to niech zmieniaja.

I jak juz cos to supervisor a jeszcze lepiej...przelozony brzmiec bedzie.

------------

Nie ma sie co stresowac. Mozecie zawsze powiedziec, ze bez SS nie mogliscie pewnych rzeczy zrobic.

Wezcie zdjecia, wydruki ze skype jak rozmawialiscie ze soba (w historii to mozna znalezc), listy. Cokolwiek. Bedzie dobrze! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swiecie, w ktorym czescia sa wlasne doswiadczenia. Bank nie zgadza sie, trzeba zmienic bank. My tak chcielismy zrobilismy, tyle ze nie musielismy bo jednak doszli do wniosku, ze nie bedzie problemem dopisanie mnie do istniejacego konta. Wysmiewanie literowek- no comments administratorze.

------------

Powodzenia na interwiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ironicznie zwracam uwage na to jak ktos miesza jezyk polski z angielskim. Jak juz uzywac jezyka angielskiego czy tez slownictwa to poprawnie.

Nie ma to jak po paru miesiacach czy nawet latach udawac, ze zapomina sie jezyka polskiego.

I uwierz, nie kazdy bank takimi rzeczami sie przejmuje. Ale jak to w zyciu bywa. Wszystko zalezy na jakich urzednikow trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ITIN mozna sie starac gdy o SSN nie mozna, a sadze ze w tym wypadku mozna, nawet bez pozwolenia na prace.Nie mam pewnosci jednak.

Co do dopisywania do konta- niech pani idzie z mezem do banku poproscie supervizora i niech on panstwu pokaze to prawo ze nie moze byc pani dopisana na koncie bez SSN.

Powiedzcie im, ze zmienicie bank, przeciez to wy jestescie klietami to wy powinniscie byc zadowoleni z ich uslug.

Wiele bankow ma polise, ze bez SSN nie dopisza do konta i maja do tego prawo.

SSN mimo, ze I-130 jest approved, nie jest przydzielane. Musi byc EAD, takie jest prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz SSN mozna rozliczac sie na TIN(tax individual number), ale ubiegac sie o niego mozna gdy NIE mozna ubiegac sie o SSN. Jak rozumiem pani ma zlozone papiery na AOS(adjustment of status).

Pytanie- czy pani I-130 dostalo juz approval? Jesli TAK to ma pani ALIEN numer przydzielony i ma pani prawo do SSN bez koniecznosci posiadania pracodawcy. Mysle ze ktos w SS office mogl wprowadzic pania w blad.

Bez EAD nie moze sie ubiegac o SSN mimo, ze ma I-130 approved. Wiele np. zon rezydentow ma I-130 approved a nie ma SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pomylilam sie. Przy k3 konieczny jest wczesniejszy EAD, przy k1 nie. Co do bankow, wynika to przede wszystkim z technicznych problemow - nie wszystkie systemy zaakceptuja np. 00-00.. zamiast numeru SSN wiec banki nawet jesli nie maja takich obostrzen to mowia, ze maja- dlatego zawsze warto prosic o dokumentacje.

co do ang.-pol. to jest zupelnie naturalna faza nauki jezyka obcego nawet jesli brzmi to smiesznie- zapomina sie pol, a jeszcze nie mowi sie po angielsku. To mija, tak mowia lingwisci.(mam nadzieje;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi, a w szczegolnosci Pani Karinie, ktora zawsze wie "co w trawie piszczy" i rozjasnia wszystkim w glowach.

Wczoraj przyszly poczta nasze pozwolenia na prace wiec jade zlozyc wnioski o SSN dla mnie i syna. Watpie jednak czy dostane SSN tak aby zdazyc przed 27 dopisac mnie do konta bankowego.

Jesli zas chodzi o umowe najmu domu to maz nigdy nie spisywal czegos takiego. Od lat ma umowe ustna gentelman...cos tam.

Pozostana zdjecia ze slubu,wesela w Polsce, bilety lotnicze z wakacji (z grudnia i stycznia) i koperty z moim nazwiskiem, ktore przychodza na moj adres w USA.

Rozmow ze tlenu czy skypa nie mamy. Zmienialismy teraz cale oprogramowanie komputera a maz ich nie zaimportowal. Ja zas swoje kasowalam (jeszcze w Polsce) na biezaco ze wzgledu na innych uzytkownikow komputera.

Ale jestem dobrej mysli. Wyszlam za maz z wielkiej milosci i nie mam nic do ukrycia.

Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...