Skocz do zawartości

Tlumacz Na Interview?


szelmagda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny.

Mam wyznaczony trmin na interview w lutym. Nie posiadam jeszcze ani pozwolenia na prace ani SSN. Nie mamy wspolnego konta, dokumentu wynajmu mieszkania ani zadnych rozliczen podatkowych, gdyz przyjechalam z moim synem do USA na wizie K3 i K4 pod koniec pazdziernika. Tak naprawde to mamy jedynie zdjecia z naszego slubu i wesela w Polsce (ponad 2 lata temu).

Ja nie mowie po angielsku i wiem,ze moj maz nie moze byc tlumaczem. Syn oczywiscie dostal wezwanie na ten sam dzien i godzine. Mowi on biegle po angielsku (ma 17 lat) Czy w takim wypadku syn moze byc moim tlumaczem?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie aby pozwolono synowi byc tlumaczem. Osobiscie nie znam przypadku aby cos takiego mialo miejsce, bo to jest rodzina i jego sprawa tez jest pending. Najlepiej wziac kogos kto mowi biegle po angielsku i nie bedzie posadzony o stronniczosc. Znam wiele przypadkow kiedy oficer prosil kogos z obecnych na sali o tlumaczenie interview na taki badz inny jezyk, bo nie akceptowal tlumaczenia osoby spokrewnionej.

Dziwne, ze masz wezwanie na interview, bo teraz niemal 90% spraw z wiza K3 jest zalatwianych bez interview.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisanie pani do wspolnego konta i do najmu mieszkania to nie jest przeciez czasochlonna procedura.Warto to zrobic przed interwiew.Mamy 10 lutego maz juz powinien miec W2 od pracodawcy potrzebne do taxow, czemu teraz sie nie rozliczycie za 2007? Takie dokumenty przemawiaja lepiej niz poprawny angielski.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz SSN mozna rozliczac sie na TIN(tax individual number), ale ubiegac sie o niego mozna gdy NIE mozna ubiegac sie o SSN. Jak rozumiem pani ma zlozone papiery na AOS(adjustment of status).

Pytanie- czy pani I-130 dostalo juz approval? Jesli TAK to ma pani ALIEN numer przydzielony i ma pani prawo do SSN bez koniecznosci posiadania pracodawcy. Mysle ze ktos w SS office mogl wprowadzic pania w blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozemy sie razem rozliczyc za 2007 jesli nie mamy jeszcze SSN

a coz Ty wypisujesz? Wyrabiasz ITIN i sie rozliczacie wspolnie! Tak zrobilismy z mezem. Nie bylo zadnych problemow.

A co z dopisaniem do najmu mieszkania? Do tego nie trzeba miec SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ITIN mozna sie starac gdy o SSN nie mozna, a sadze ze w tym wypadku mozna, nawet bez pozwolenia na prace.Nie mam pewnosci jednak.

Co do dopisywania do konta- niech pani idzie z mezem do banku poproscie supervizora i niech on panstwu pokaze to prawo ze nie moze byc pani dopisana na koncie bez SSN.

Powiedzcie im, ze zmienicie bank, przeciez to wy jestescie klietami to wy powinniscie byc zadowoleni z ich uslug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...