Skocz do zawartości

Problemy Z Pozwoleniem Na Edukacje


chanelka11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prosze o rade,jak w najszybszy sposob moge uzyskac pozwolenie na edukacje mojej corki w szkole sredniej(middle school)?

Wyszlam za maz za obywatela USA,wczesniej zlozylam petycje tylko dla siebie(mam 13 letnia corke).Pewien adwokat powiedzial mi ze nie musze tego robic razem-powinnam dolaczyc dokumenty pozniej-co prawdopodobnie bylo bledem.Czekam na Interview.Data wyznaczona jest za miesiac.

Corka przebywala w USA ze mna i uczeszczala do szkoly publicznej.Byla na Travel Visa.Wyjechala do Polski przed uplywem 6 miesiecy i wrocila po paru tygodniach.Nie chciano jej wpuscic do USA,dlatego ze chodzila do publicznej szkoly.Zlamala prawo.Nie bylo mi wiadomo ze nie moze korzystac z tejze szkoly.

Wyjasnilam,ze jestesmy tu legalnie i ja czekam na zmiane statusu.Pozwolono jej wjechac na 30 dni pod warunkiem ze zmieni status na studencki i pojdzie do prywatnej szkoly.Wyznaczono spotkanie z oficerem emigracyjnym w celu udowodnienia ze rozpoczelam ten proces.

W szkole powiedziano mi,ze zmiana statusu zajmie 2 do 3 miesiecy.Zanim nie zmieni statusu nie moze kontynuowac nauki.W tym przypadku bedzie to juz koniec roku szkolnego i corka straci caly rok.

Zaraz po jej wjezdzie do USA wyslalismy petycje o Zielona Karte dla niej.

Szkola srednia jest obowiazkowa,a dziecko jest pod moja opieka.Co moge zrobic zeby przyspieszyc ten proces?

Czy to ze wyslalam petycje o zmiane jej statusu na rezydenta zmienia postac rzeczy?Czy mam mimo to zmienic jej status na studenta?

Czy jesli ja dostane Zielona Karte,ona dostanie ja ze mna w tym samym czasie(mimo ze petycja byla wyslana pozniej)?

Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech chodzi do szkoly, to najwazniejsze. Oni nie moga jej zakazc chodzic do szkoly. Miliony nielegalnych chodzi do high school i nie robia problemow. Poprostu nikomu o statusie nie mow i tyle.

Nie masz racji - ona miala problem na granicy z wpuszczeniem jej i warunkiem aby tu zostala jest udowodnienie, ze ma wize studencka. Ona moze chodzic gdzie jej sie podoba, ale teraz cala dyskoteka jest z tym, ze ona ma widziec sie z immigration officer i jesli ona nie spelnila warunku jaki dali jej na granicy czyli posiadania wizy studenckiej, wtedy rozpoczyna sie sprawa wydalenia takiej osoby.

Oni zrobili dokadnie tak jak Ty napisales wyzej - dziewczyna poszla do szkoly (bo nielegalni moga chodzic do szkoly) tyle, ze jak wracala do USA to ja zatrzymali na granicy (absolutnie mieli do tego prawo) i Bogu dzieki, ze jej od razu nie cofneli do Polski za chodzenie do szkoly kiedy nie posiadala odpowiedniej wizy.

Nie wiem u jakiego prawnika byliscie, ale to co Wam powiedzial, ze dokumenty dziecka wysle sie pozniej, a Twoje jako pierwsze, jest kompletna bzdura. Zeby cokolwiek Ci pomoc trzeba by wiedziec co sie stalo krok po kroku - wtedy mozna cokolwiek robic. Sa rozne drogi aby wyprowadzic Cie z tej sytuacji, ale trzeba znac wszelkie szczegoly sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...