Skocz do zawartości

Slub, Papiery....


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na poczatku czerwca wychodze za maz za obywatela, jestem tu jeszcze legalnie do sluby bede na przedluzonej wizie. No i chodzi o to, ze kompletnie nie wiem jak mam zaczac zalatwianie papierow. Wiem ze mozna nie tylko przez adwokata ale tez polskie agencje wypelniaja te aplikacje. Tak na margibesie: czy ktos zna jakas fajna tania agencje. Jakie papiery z polski musze miec oprocz metryki urodzenia(to wiem), czy konieczne jest zaswiadczenie o niekaralnosci. Bo slyszlam ze takie zaswiadczenie to tylko osobiscie mozna odebrac, tylko jak bedac tytaj mam odebrac osobiscie w Pl, czy w ambasadzie polskiej takie rzeczy sie zalatwia? Moze ktos kto wszystko to przechodzil udzieli informacji. Z gory bardz dziekuje.

Ps. Moze ktos poleci jakas agencje czy prawnika, ktory nie zedrze duzo kasy. Mieszkam w NJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bylo juz tyle razy...po co Ci prawnik? Jak nic nie przeskrobalas z prawem to poradzisz sobie z wypelnianiem sama.

Co do swiadectwa niekaralnosci, nic nie wysylasz z dokumentami. Oni sami sobie to sprawdzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podobaja mi sie "fajna tania agencja" oraz "agencja czy prawnik, ktory nie zedrze duzo kasy".... Jezyk polski upada.... Ale do rzeczy: fajna agencja to tylko agencja i moze Pani Zosia bedzie mila tyle, ze malo fachowa (w koncu nie jest prawnikiem), ale ma to tez swoje plusy, bo bedzie tania. Taka osoba nie bierze prawnej odpowiedzialnosci za dokumenty i jesli cos bedzie zle to Ty ponosisz konsekwencje.

Prawnik to prawnik, jeden moze Ci pomoc za $500 inny za $4,000. Watpliwe aby ten za $500 zrobil taka prace jak ten za $4,000 z prostego powodu: dokumenty sa czasochlonne i trzeba zwrocic uwage na szczegoly. Na logike lepiej jest mi wziac 3 klientow i policzyc ich nawet po $150 za porade i za pol godziny mam $450 niz wypelniac komus dokumenty przez kilka godzin za $500. Co nie znaczy oczywiscie, ze kto jest najdrozszy ten jest absolutnie najlepszy.

Wszystko zalezy gdzie mieszkasz - prawnikow jest wielu:jedni lepsi, inni drozsi; jedni szybko robia dokumenty, inni powoli; jedni doradza i podpowiedza, innych nic nie interesuje poza pieniedzmi.

Jesli jednak nie znasz sie na dokumentach lepiej wez kogos kto Ci pomoze - to swieta zasada. Jesli cos zawalisz to potem wydasz 10 razy tyle zeby to odkrecic, o nerwach nie wspomne. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi czy ktos moze polecic zaufana agencje (ktora ma doswiadczenie) czy prawnika, ktory nie wezmie 4000. Za 4000 tys. to i ja moge je wypelnic, bo znam idealnie angielski, tylko nie lubie papierkowych robot, dlatego zadalam to pytanie.

Do Kariny: Jak nie masz pojecia komu odpowiadasz to nie pisz "jezyk polski upada" bo wiesz, co ja nie jestem Polka tylko Ukrainka i watpie, ze znasz idealnie cztery jezyki w mowie i pismie tak jak ja. Wiec zastanow sie nastepnym razem nad krytyka kogokolwiek, bo nigdy nie wiesz komu odpowiadasz. A jeszcze jedno- jestem naprawde dumna, ze tak dobrze udalo mi sie opanowac ten jezyk. pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o scislosc to Ty nie wiesz kogo wlasnie obrazilas.Po pierwsze gdybys tak dobrze znala i polski i angielski to bez problemu znalazlabys potrzebne Ci informacje.Karina jest prawnikiem i slusznie pisala Ci na temat "agencji".Nikt Ci nie poradzil zebys szukala "agencji" czy prawnika.Jestes niemila i nie zaslugujesz na pomoc z czyjejkolwiek strony.Poza tym napisalas o papierach z Polski a nie z Ukrainy, wiec sama stwierdzilas ze jestes Polka!!!A stwierdzenie "fajna i tania agencja" jest smiechu warte!!!Na Twoim miejscu ksiezniczko przeprosilabym Karine!!!A i jesli chodzi o znajomosc w mowie i pismie kilku jezykow to nie jestes taka jedyna wiec nie ma sie czym przechwalac i lepiej szukaj czegos w swoim rodowym jezyku jak jestes taka madra!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi czy ktos moze polecic zaufana agencje (ktora ma doswiadczenie) czy prawnika, ktory nie wezmie 4000. Za 4000 tys. to i ja moge je wypelnic, bo znam idealnie angielski, tylko nie lubie papierkowych robot, dlatego zadalam to pytanie.

Czy Ty naprawde myslisz, ze sponsorowanie to tylko papierki, ktore wypelniasz? Czy naprawde myslisz, ze nawet idealna znajomosc jezyka jest wystarczajaca aby wpelnic dokumenty? Otoz bardzo sie myslisz... I czy naprawde liczylas na to, ze jakas agencja bedzie wypelniala Twoje dokumenty, bo "Ty nie lubisz papierkowych robot"?

Do Kariny: Jak nie masz pojecia komu odpowiadasz to nie pisz "jezyk polski upada" bo wiesz, co ja nie jestem Polka tylko Ukrainka i watpie, ze znasz idealnie cztery jezyki w mowie i pismie tak jak ja. Wiec zastanow sie nastepnym razem nad krytyka kogokolwiek, bo nigdy nie wiesz komu odpowiadasz. A jeszcze jedno- jestem naprawde dumna, ze tak dobrze udalo mi sie opanowac ten jezyk. pa

Dokladnie tak - nigdy nie wiesz komu odpowiadasz... :) I moze Ty watpisz, ze sa ludzie, ktorzy znaja kilka jezykow, ale uwierz mi - sa tacy. Nie jestes jedyna. A chyba nie do konca znasz jezyk polski, albo nie wiesz do konca kiedy uzywa sie pewnych wyrazen, skoro piszesz to co powyzej... B)

PS. Ja znam jezyki polski, angielski, rosyjski, niemiecki, hiszpanski i wloski. Biegle. W mowie i pismie. I tak jak Ty jestem dumna, ze udalo mi sie opanowac wszystkie te jezyki. I wcale nie stawia mnie to ponad nikim z kim kiedykolwiek rozmawiam badz udzielam mu porad, ale skoro uwazasz, ze znajomoscia jezykow nalezy sie chwalic to ja chetnie sie przylacze. Jedno tylko zastrzezenie: jezyka polskiego mimo wszystko ucz sie z ksiazek, nie z podworka... i wystrzegaj sie zdan typu: "prawnika, ktory zedrze duzo kasy" - to swiadczy o poziomie jaki soba reprezentujesz.

PS 2. Hm.. w pierwszym poscie piszesz, ze musisz miec metryke urodzenia z Polski i niekaralnosc... ;) Ale pomysl z Ukrainka jest bardzo orginalny :lol: Jak to mawia Jackie "jak sie klamie to trzeba to robic umiejetnie". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim wczesniejszym poscie piszesz:

Jak szybko wziasc rozwod pomiedzy dwoma obywatelami bez prawnika (bo za duzo chce kasy) po obupolnej zgodzie. Moze ktos ma doswiadczenie. Opisze krotko co sie stalo.

Obydwoje chca rozwodu, on byl w sadzie i tam kazali mu wydrukowac jakies aplikacje i je wypelnic tylko te aplikacje sa takie ciezkie do wypelnienia ze czasami nie wiadomo o co w nich chodzi? Moze ktos wypelnial takie aplikacje i zna kogos co za malo kase to zrobi bo potem to chyba juz tylko zaniesc do sady i sad orzeka o rozwodzie co? czy cos jeszcze jest

Z tego wniosek, ze Twoj jezyk angielski az taki biegly nie jest skoro nie wiesz o co chodzi w aplikacjach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...