Skocz do zawartości

Green Card


Rekomendowane odpowiedzi

Poznalem ta dziewczyne prawie rok temu . Ona jest Rosjanka.Ja mieszkam w Usa od ponad 3 lat . Ta dziewczyna jest mezatka . Jej maz ja sponsorowal .Oni sa razem rok I 8 miesiecy. Poznali sie przez internet .Wzieli slub w Las Vegas , a mieszkaja w Idoho. Jakies 8 miesiecy temu ona przyleciala do Nowego Jorku gdzie ja mieszkam. Ona powiedziala jemu ze chce sprobowac modeling wiec przyleciala.

Zaczelismy sie widywac I teraz jestesmy razem . Problem jest w tym , ze jej maz zneca sie nad nia psychicznie . Nigdy jej nie udezyl bo on wie , ze moze miec problem. Ona ma GC na 2 lata. W Nastepnym roku moze sie starac na 10 letnia GC.

Ona nie moze z nim wytrzymac.Boi sie ze jak z nim nie bedzie to ja wydala z Usa.On ciagle do niej dzwoni , zeby przyleciala do Idoho.Ona dzisiaj miala wieldier , ale nie wyleciala bo bylo cos z samolotem wiec przelozyli jej lot na jutro 10 marca.Ten gosc ma w domu deice Hitlera i bron. Boje sie o nia I nie chce zeby wyleciala do niego. Ja mam GC do 2015 roku. Czy jest szansa zeby ona wyszla za mnie po rozwodzie I zebysmy byli szczesliwi ? Co by sie stalo jakby ona zaszla w ciaze ? Mam nadzieje , ze znajde tutaj odpowiedz . Nie mamy duzo czasu. Ona ma bilet do Idoho na jutro.

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona jest mezatka . Jej maz sie zneca nad nia psychicznie. On wie ze nie moze jej udezyc bo bedzie mial problem.W nastepnym roku ona moze sie starac o 10 letnia GC, ale ona musi byc z nim do nastepnego roku co jest ciezko dla niej.Jej dwuletnia karta konczy sie za rok.Sorry za moj jezyk :)chcialaby wziasc rozwod ale boi sie ze ja deportuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznalem ta dziewczyne prawie rok temu . Ona jest Rosjanka.Ja mieszkam w Usa od ponad 3 lat . Ta dziewczyna jest mezatka . Jej maz ja sponsorowal .Oni sa razem rok I 8 miesiecy. Poznali sie przez internet .Wzieli slub w Las Vegas , a mieszkaja w Idoho. Jakies 8 miesiecy temu ona przyleciala do Nowego Jorku gdzie ja mieszkam. Ona powiedziala jemu ze chce sprobowac modeling wiec przyleciala.

Zaczelismy sie widywac I teraz jestesmy razem . Problem jest w tym , ze jej maz zneca sie nad nia psychicznie . Nigdy jej nie udezyl bo on wie , ze moze miec problem. Ona ma GC na 2 lata. W Nastepnym roku moze sie starac na 10 letnia GC.

Ona nie moze z nim wytrzymac.Boi sie ze jak z nim nie bedzie to ja wydala z Usa.On ciagle do niej dzwoni , zeby przyleciala do Idoho.Ona dzisiaj miala wieldier , ale nie wyleciala bo bylo cos z samolotem wiec przelozyli jej lot na jutro 10 marca.Ten gosc ma w domu deice Hitlera i bron. Boje sie o nia I nie chce zeby wyleciala do niego. Ja mam GC do 2015 roku. Czy jest szansa zeby ona wyszla za mnie po rozwodzie I zebysmy byli szczesliwi ? Co by sie stalo jakby ona zaszla w ciaze ? Mam nadzieje , ze znajde tutaj odpowiedz . Nie mamy duzo czasu. Ona ma bilet do Idoho na jutro.

Dziekuje.

Jak zajdzie w ciaze, to bedzie mamusia, na bank!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona bedzie mogla sie starac o zniesienie warukow na 2 letniej GC sama - ale bedzie musiala spelniac pewne warunki, nie jest latwo, trzeba miec dowody np znecania sie przez meza. Tak wiec niech zacznie dokumentowac co moze. Poczytaj wiecej na forum www.visajourney.com albo na www.uscis.gov w instrukcjach do lifting conditions form.

jesliby dostala rozwod i wzielibyscie slub to moglbys ja sponsorowac, ale to nie da jej tu legalne go pobytu dopuki nie jestes obywatelem. I caly proces musialaby zaczynac od poczatku.

to jest z instukcjii do wniosku o odnowienie 2letniej GC - I-751:

http://www.uscis.gov/files/form/I-751instr.pdf

If you are filing to waive the joint filing requirement because you and/or your conditional resident child were battered or subjected to extreme cruelty, also file your petition with the following:

A. Evidence of the physical abuse, such as copies of reports or official records issued by police, judges, medical personnel, school officials and representatives of social service agencies, and original affidavits as described under Evidence of the Relationship; or

B. Evidence of the abuse, such as copies of reports or official records issued by police, courts, medical personnel, school officials, clergy, social workers and other social service agency personnel. You may also submit any legal documents relating to an order of protection against the abuser or relating to any legal steps you may have taken to end the abuse. You may also submit evidence that you sought safe haven in a battered women's shelter or similar refuge, as well as photographs evidencing your injuries.

C. A copy of your divorce decree, if your marriage was terminated by divorce on grounds of physical abuse or extreme cruelty.

jak widzisz warunkiem jest physical cruelty i to nie bedzie latwy proces

a tak poza tym to jak ona mieszka tu a on tam to bedzie im rudno odnowic ta GC nawet w normalny sposob

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez prawnika, i to dobrego, się nie obejdzie. Rozwód tuż po uzyskaniu Zielonej Karty (raptem rok) będzie stawiał pod dużym znakiem zapytania cel zawarcia małżeństwa, czy było bona fide, czy tylko dla papierów i to twoja konkubina będzie musiała udowodnić, że mąż się nad nią znęca. Jeśli nie ma dowodów, a mąż dodatkowo dowie się, że żona wali go w rogi z tobą, to ja to bardzo nieciekawie widzę. Może być tak, że mąż w sądzie powie, że kocha żonę i chce walczyć o to małżeństwo. Jeśli dojdzie do rozwodu bez udowodnienia znęcania się, wtedy twoja konkubina może zapomnieć o 10-letniej GC. Poszukajcie dobrego prawnika imigracyjnego, a dziewczyna niech zaczyna szukać dowodów na rzekome znęcanie się (bo w sądzie bez dowodów będzie miała wyłącznie swoje słowo przeciwko słowu męża).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznalem ta dziewczyne prawie rok temu . Ona jest Rosjanka.Ja mieszkam w Usa od ponad 3 lat . Ta dziewczyna jest mezatka . Jej maz ja sponsorowal .Oni sa razem rok I 8 miesiecy. Poznali sie przez internet .Wzieli slub w Las Vegas , a mieszkaja w Idoho. Jakies 8 miesiecy temu ona przyleciala do Nowego Jorku gdzie ja mieszkam. Ona powiedziala jemu ze chce sprobowac modeling wiec przyleciala.

Zaczelismy sie widywac I teraz jestesmy razem . Problem jest w tym , ze jej maz zneca sie nad nia psychicznie . Nigdy jej nie udezyl bo on wie , ze moze miec problem. Ona ma GC na 2 lata. W Nastepnym roku moze sie starac na 10 letnia GC.

Ona nie moze z nim wytrzymac.Boi sie ze jak z nim nie bedzie to ja wydala z Usa.On ciagle do niej dzwoni , zeby przyleciala do Idoho.Ona dzisiaj miala wieldier , ale nie wyleciala bo bylo cos z samolotem wiec przelozyli jej lot na jutro 10 marca.Ten gosc ma w domu deice Hitlera i bron. Boje sie o nia I nie chce zeby wyleciala do niego. Ja mam GC do 2015 roku. Czy jest szansa zeby ona wyszla za mnie po rozwodzie I zebysmy byli szczesliwi ? Co by sie stalo jakby ona zaszla w ciaze ? Mam nadzieje , ze znajde tutaj odpowiedz . Nie mamy duzo czasu. Ona ma bilet do Idoho na jutro.

Dziekuje.

ocpcja jest taka - zabaw sie z nia ile mozesz a potem ja olej

to tylko rosjanka ona cie i tak nie kocha ona chce utrzymac tylko

zielona dlatego wyszla za jakiegos frajera a teraz szuka kolejnego leszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...