Skocz do zawartości

Do Wypełniających I-131, Advance Parole


anituHa

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie wypelniania dokumentow z pakietu I-485, a w tym I-131, advance parole. Wydaje mi się ze jeden z podpunktów jest niejasny, dlatego bardzo prosze o podpowiedz od kogokolwiek, kto się z tym zmagał.

Mianowicie:

Na drugiej stronie, punkt 3, ponizej podpunktu 3 jest tekst:

If you are applying for an Advance Parole Document, skip to Part 7.

Aczkolwiek punkt 3.4 (Have you ever before been issued a reentry permit or refugee travel?)

i punkt 3.5 (Where do you want this travel document sent?)

oraz punkt 4 (opis planowanej podrozy)

wydaja mi sie wazne i stosowne w przypadku advance parole, a nie tylko reentry permit. te podpunkty sa wypelnione w przykladzie:

http://www.visajourney.com/examples/INS-Form-I-131.pdf

Wiem ze moge dolaczyc list, ale jesli miesci sie w punkcie 4 to moze moge tam? Jednak gryzie sie to z ich instrukcja o przejsciu do pkt.7.

Wypelniac czy nie wypelniac?

Bardo dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj sie przykladowymi formularzami wypelnionym na visajourney. Tam jest takie mnostwo bledow, ze szkoda mowic. Ta forma, o ktorej mowisz, jest tam kompletnie zle wypelniona. To sa przyklady wypelnione przez ludzi, ktorzy nie biora odpowiedzialnisc za to co wypelniaja - inni to kopiuja a pozniej sie dziwia, ze sprawa idzie tak pomalu. W formie g-325a to nawet tam gdzie ma byc imie meza jest nazwisko, a rubryka z nazwiskiem jest pusta... dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dziekuje. Tez mi sie tak wydawalo! W tym g-325a oprocz pomylki nazwisko-imie, wszystko powinno byc wypelnione drukowanymi literami (tak samo i innych przykladach - tak mowia instrukcje).

Ale odnosnie mojego pytania: rozumiem ze mam nie zaznaczac pozycji ktore wymienilam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem tak jak jest napisane, czyli przeskoczylem do pkt. nr 7. Jak jest jakas jasna instrukcja w papierach to warto z niej skorzystac :) List dolaczyc mozesz, a nawet powinnas w tym wypadku do pkt 7 - chociaz list to chyba za duzo powiedziane. Ja napisalem chyba dwie linijki i w pkt. (3 zdaje sie) wymienilem dlaczego potrzebuje AP.

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony mogę dodać, że za radą prawnika nie fatygowałam się opisywać powodów podróży do Polski (ten list, który należy dołączyć) i jest to najwyraźniej szeroko praktykowane. AP dostałam w jakieś dwa i pół miesiąca po złożeniu papierów (w Seattle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że zachodnie wybrzeże zaczyna robić się popularne wśród Polaków (całkiem sporo ich pracuje w Microsofcie, jak się okazuje).

Co do listu dołączanego do AP, to bardzo zdziwiłam się, gdy prawnik powiedział, żebym nie zawracała sobie tym głowy, ale ponieważ prowadził on z sukcesem sprawy innych "microsoftees", nie miałam powodu mu nie ufać. I faktycznie, AP przyszło szybko :)

Do autorki wątku napiszę jeszcze, że gdy już otrzymasz AP, podróżuj ze wszystkimi kopiami, jakie otrzymasz (czasem dwie, czasem trzy), bo przy przekraczaniu granicy jedna z nich zostanie zabrana przez urzędnika imigracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...