Jump to content

Immigration Through A Family Member


FUGAZI

Recommended Posts

Wypelniamy z zona dokumenty z pakietu Immigration through a Family Member, moja wiza traci waznosc 25 marca br. (czyli za 2 dni) poczatkowo spinalismy sie zeby skompletowac dokumentacje i wyslac przed tym terminem, ale juz teraz widzimy, ze to raczej nie wypali (czekamy na czesc z papierow z Polski, musze jeszcze zrobic medical i tepe.) co w takim wypadku lepiej zrobic: wyslac niekompletne dokumenty w terminie, a potem doslac to co brakuje, czy spokojnie zgromadzic wszystko co jest wymagane i wyslac kiedy bedzie w 100% gotowe? Jaki bedzie moj status w momencie kiedy moja wiza straci waznosc a dokumenty nie beda jeszcze zlozone w USCIS?

Link to comment
Share on other sites

Konsekwencje zależą od statusu twojej żony w USA. Jeśli jest obywatelką, wtedy, jako małżonkowi obywatela USA, jest ci wybaczany nielegalny pobyt. Jeśli jest "tylko" rezydentką, musisz przez cały czas utrzymywać legalny status oczekując na GC. Jeśli wiza twoja utraci ważność zanim papiery dotrą do USCIS wtedy jesteś nielegalnie/bez statusu. O ile się nie mylę, jeśli żona ma GC, ale nie ma obywatelstwa, złożenie papierów do USCIS nie zwalnia cię z obowiązku posiadania ważnej wizy, ale niech jeszcze ktoś to potwierdzi. Jeśli żona jest obywatelką, wtedy od momentu dotarcia pakietu do USCIS twój status to "oczekujący na zmianę statusu". Masło maślane, ale tak jest :)

Link to comment
Share on other sites

FUGAZI, postarajcie się wysłać wszystko w jednym pakiecie tak, aby uniknąć RFE (Request for Evidence), bo to tylko przedłuży i tak już ślimaczącą się procedurę. Skoro żona jest Amerykanką, nie będzie absolutnie żadnym problemem, jeśli pakiet dotrze do USCIS po wygaśnięciu twojej wizy. Ważne, by sprawa zaczęła się toczyć, jak tylko dotrze do USCIS i nie utknęła z powodu braków formalnych.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...