Skocz do zawartości

Gc, Obywatelstow Itp.


Gucio

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem chyba w sytaucji jakiej jest kilka osob z tego forum, czyli ja mam GC i przebywam (zazwyczaj) w usa a zona jest poza usa.

Ja staram sie to jakos pogodzic i co roku przebywam troche poza usa ale nie przekraczam magicznych 6 miesiecy co by okres oczekiwania na wize nie zostal skasowany.

Ale tez zastanawiam sie jak to bedzie z tym jak zloze w sierpniu papiery na obywatelstwo, a w listopadzie uplynie 5 lat no i jak oczywiscie potwierdza mi ze wszystko jest ok, czy bedzie mnie dalej obowiazywalo to ze nie moge przebywac poza usa wiecej niz 6 miesiecy ??

Powiem szczeze iz oczekiwanie nastepnego 1.5 roku nie jest zbytnio dla mnie pocieszajace, zwazywszy na to ze czlowiek juz chcialby miec rodzine przy sobie.

Czy ktos orientuje sie w tej kwestii ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie dostaniesz certyfikatu obywatelstwa jesteś rezydentem. Nie wiem jak jest z wyjazdami, musiałbyś zapytać kogoś zorientowanego w prawie imigracyjnym. Z tego co pamiętam to podczas pomyślnie przebytego interview o obywatelstwo oddajesz GC, ale nie dam sobie głowy uciąć a nie chce mi się teraz tego sprawdzać - jutro zapytam i dam znać.

Co do okresu czekania - w zeszłym roku moja bratowa i koleżanka czekały kilka miesięcy od momentu złożenia papierów do przysięgi (było to w Chicago). Obecny czas oczekiwania w Chicago to 9-10 miesięcy. Na stronie USCIS możesz sprawdzić czas oczekiwania dla różnych oddziałów. Do listopada wiele może się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z tego co pamiętam to podczas pomyślnie przebytego interview o obywatelstwo oddajesz GC, ale nie dam sobie głowy uciąć a nie chce mi się teraz tego sprawdzać - jutro zapytam i dam znać."

No wlasnie, moj maz mial interview tydzien temu-nie zabrali mu GC ,ma pending approval.Jesli nie dostanie odpowiedzi w ciagu 120 dni,co nalezy pozniej robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zabrali mu GC to znaczy, ze nie ma zatwierdzonej sprawy - jesli sprawa jest approved to zawsze oddaje sie GC. To, ze nie ma zatwierdzonej sprawy moze miec kilka przyczyn i od tego zalezy co robic dalej. Jesli jest to name check - to mozna skarzyc USCIS po 180 dniach w sadzie federalnym; jesli cos sie nie zgadza w dokumentach (nawet w dokumentach kiedy ubiegal sie o green card) - wtedy oficer zawsze ma prawo przelozyc decyzje. Proces ubiegania sie o obywatelstwo jest dlatego tak skomplikowany, ze nawet na tym etapie jesli wyjdzie cos co nie wyszlo podczas ubiegania sie o green card - te green card mozna cofnac, a o obywatelstwie zapomniec. Czasem moze to byc np. sprawa jakich teraz duzo, ze ktos byl sponsorowany przez prace a nigdy tam nie pracowal, teraz sie dopatrzyli i doszli do wniosku, ze dostales gc bezpodstawnie. Czasem sa to drobiazgi np. ktos o takim samym nazwisku cos zrobil a pojawia sie to przy Twoim nazwisku itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tak szybka odpowiedz.

Nie jest mi teraz do smiechu,to nie jest check name.Okazalo sie,ze jego sprawa w sadzie deportacyjnym jest nie zamknieta,ale officer powiedzial,ze to jest tylko pro forma i zeby sie nie martwic,jego supervisor musi przejrzec papiery jeszcze raz.Maz otrzymal GC przez malzenstwo.Ktos mi tylko wspomnial,ze teraz ta sprawa moze sie ciagnac latami...Planowalismy wyjazd do Polski we wrzesniu,czy wstrzymac sie z wyjazdem do momentu rozstrzygniecia sprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem ,ze jestem rezydentem, ale czy np po 5 latach ktore odczekalem i ktore mi sie licza do dostania obywatelstwa dalej obowiazuje mnie to iz moge tylko przebywac po za granica usa 6 miesiecy ? No bo na zdrowy rozsadek to ja juz odpowiedni okres (na obywatelstwo) odczekalem. Ja nie mam zamiaru rezygnowac (myslalem juz o tym) z obywatelstwa, ale pojechac do uk i tam czekac na wezwanie na interview.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...