Skocz do zawartości

Dzisiejsza Rozmowa Z Konsulem W Krakowie


Rekomendowane odpowiedzi

brat jest tam juz nielegalnie od 7,5 roku !!

jedynymi osobami zaznaczonymi przezemnie na wniosku byli rodzice !!

To mogl byc powod odmowy, zatajenie takiej informacji ze brat tam jest to powazna sprawa. Choc z drugiej strony nie chce mi sie wierzyc zeby konsul ci tego nie powiedzial, tzn powiedzial w twarz ze sklamales. No coz bywa...powodzenia jak bedziesz staral sie nastepnym razem. Aha no i tak, takie informacje sa bardzo dlugo przechowywane...w 2004 roku dostalam wize turystyczna i konsul pytal mnie o szkole do ktorej chodzilam umm jakies 10 lat temu w stanach! I dodam ze to nie byly studia tylko szkola podstawowa wiec ze oni wogole tam maja takie informacje to bylam pod wrazeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak dla mnie to wszystko zalezy od konsula,moze ten akurat nie lubi polakow i lubi patrzec na ich miny jak im oznajmia, ze "dzis Ci nie dam wizy,sproboj ponownie jeszcze raz" byc moze sprawia mu to przyjemnosc.Ja bylam w Wawie w konsulacie tez w pierwszym okienku i byla przesympatyczna Pani ktora o nic prawie nie pytala tylko do kogo jade i ze wize przywiezie mi DHL.Nawet nie zapytala na jak dlugo zamierzam wyjechac.co prawda bylo to w 2005 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antosia kazdemu Konsulowi sprawia przyjemnosc odmowa promesy wizowej :)

A zobaczysz jak kto bedzie jak nie bedzie wiz,ile osob wroca z lotniska i wtedy tez powiesz ze urzednik na lotnisku nie lubi Polakow :)

Pamietaj ze ten kto cos robi moze sie mylic a ze czesc osob robi lub tez chce robic Konsulow w tzw konia to masz tego skutki ze na czesc spoleczenstwa tak wlasnie patrza.Tak jest z kazdym czlowiekiem na swiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ja rowniez mysle iz powinienes wpisac brata poniewaz przebywa w Stanach , a prawda jest taka iz taki maja system iz wiedza kto, co, kiedy, gdzie , wszystko mozna wysledzic w Stanach.U nas w Polsce tego nie ma , ale nawet tam wpisujesz w specjalny program SSN danej osoby lub imie i nazwisko i mozesz wszystkiego dowiedziec sie na temat danej osoby, oraz przeszlosc kryminalna, BYlam tam wiec wiem jak jest.

Tez bylam legalnie w stanach dwa razy ,Zawsze wrocilam w terminie.Pracuje od roku w Anglii, ale niestety konsul mi odmowil wydania wizy-- staralam sie o wize do USa w Londynie -Anglia.NIe ma regoly.

Byla Angielka dziewczyna ktora tez nie dostala wizy.Jej chlopak jest na kontrakcie w USA na dluzej i ona tez chciala na dluzej pojechac , niestety odmowili jej wydania wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta1234 troche przesadzasz z tym co mozna sprawdzic w USA :-)

jest zupelnie odwrotnie, taki maja system, ze nie wiedza co gdzie i jak, dokladaja co rusz to nowe systemy i zabezpieczenie a najzabwaniejsze jest to, ze kazdy nowy system nie wspolpracuje z poprzednim

to prawda ze po numerze SSN mozna wiele sprawdzic ale nie az Tyle, ludzie co rodziny w USA nielegalnie maja wizy dostaja bo sie wlasnie nie przyznali, mimo wszystko kazdy powinien w zgodzie z wlasnym sumieniem (i/lub szczesciem) podjac decyzje o tym co wpisac we wniosku wizowym, samo przyznanie sie nie spowoduje automatycznie ze konsul popatrzy na nas dobrze i da nam wize, bedzie wiecej watpliwosci o to ze taka osoba tez pojedzie i zostanie - trzeba sie wtedy troche wiecej napocic zeby pokazac swoje silne zwiazki z Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSN maja tylko ci co pracuja leganie i sie rozliczaja, a jak sie jest na wizie turystycznej to nie dostaje sie SSN.

Po drugie Marta troche przesadza, bo to juz zakrawa na szpiegostow ludzi. Sa tam infromacje gdzie mieszkasz (mieszkalas), gdzie pracujesz i czy placisz podatki. Taka krotka historia twojego zycia podatkowo/finansowego.

A ze brytyjka nie dostala wizy. Hmm, jest pytanie na ile chciala jechac.

Brytyjczycy nie potrzebuja wizy turystycznej bo maga wjechac i przebywac w usa o ile dobrze pamietam to do 3 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Ja dzisiaj rozmawialam z kims ze stanow i slyszalam ze KOnsulowie nie zawsze sa amerykaninami, ze wynajmuja Polakow ktorzy poracuja w konsulacie USa w Polsce i oszczedzaja na tym, bo wychodzi ich to taniej.Moj tez byl Polski, bo jak cos powiedzialam po angielsku to sie dzwinie patrzyl, pewnie mnie nie rozumial,

bylam w USa 2 razy na wizie h2b , a za drugim razem przedluzylam h2b na turystyczna 6 miesiecy legalnie , wrocilam w terminie , Jade do szkoly wiec nie wiem w czym problem,Nikt teraz nie chce emigrowac do USA, jakie to ma znaczenie kiedy wrocilam, w TYm roku latalam do Anglii 10 razy , i co ??TAam i z powrotem bo taka mialam ochote i potrzebe .NIkt mi nic nie mowil czy jestem tam za dlugo o jeden dzien czy miesiac to juz jest dziwne, W USA jest kryzys,NIkt nie jedzie do pracy, moze kiedys do konsulow to dotrze , Polecam czytanie prasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...