Skocz do zawartości

Chicago Czy Los Angeles


AndrewKot

Rekomendowane odpowiedzi

No, no Jackie, Colorado lub Oregon to prawie jak Hawaje, nie ma zim ;) Choc po Chicago Oregon pewnie bylby jak Hawaje :lol: A tak na powaznie. My przeprowadzilismy sie na polnoc Georgii i bardzo sobie chwalimy. Nie na poludnie, bo tam jest prawdziwe poludnie, i pod wzgedem goracego klimatu i "poludniowych klimatow". Domy nawet o polowe tansze niz w NJ, a podatki nawet 3-krotnie! Za dom, ktory w NJ kosztowalby co najmniej $600 tys, zaplacilismy $310 tys (choc nawet tutaj byla to bardzo atrakcyjna cena). Podatek placilismy $2600 za condo w NJ :lol: , a tu za dom $2100. Za dom tej klasy w NJ podatku byloby co najmniej $10tys :unsure: Ladny, sredniej wielkosci dom mozna kupic za $130-150 tys, podatku byloby okolo $800-1000. Nikogo nie namawiam, ale spotkalismy sporo osob z Nj, Ohio i NY, ktorzy bardzo sobie chwala te decyzje. Co do pracy i placy, to zalezy od zawodu. Podobno zarobki sa nizsze niz na polnocy (jak najbardziej w to wierze), ale np moj maz zarabia (paradoksalnie) wiecej niz w NJ :D Pielegniarki zarabiaja troche mniej niz na polnocy, ale przy nizszych kosztach zycia prawdopodobnie wyjdzie na jedno. Zycie spokojniejsze, ludzie bardziej zrelaksowani. Mozna byc aktywnym caly rok, bo zimy lagodniejsze (choc odkryty basen w zime odpada :D , niestety )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no Jackie, Colorado lub Oregon to prawie jak Hawaje, nie ma zim ;)

Wiesz, zima może być różna :D

W Chicago naprawdę jest okropna. Nie dość że trwa długo, to w dodatku w ciągu jednego tygodnia mogą być skoki temperatury sięgające 20 st. C. I tak sobie temperatura i ciśnienie skaczą na okrągło przez parę miesięcy, wykańczając mnie przy okazji :D O wietrze, który wciska się w każdy zakamarek, nawet nie chce mi się pisać.

Zimę jako taką lubię, ale nie taka jak w Chicago.

Choc po Chicago Oregon pewnie bylby jak Hawaje :lol:

Blisko oceanu, czemu nie? :lol:

A tak na powaznie. My przeprowadzilismy sie na polnoc Georgii i bardzo sobie chwalimy.

Mnie podoba mi się jeszcze Louisiana :unsure: W ogóle południe USA jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poludnie jest fajniejsze niz sie wydaje, to prawda. Chyba ze trafi sie w takie miejsca, w jakich przez miesiac pracowal moj maz (na szczescie tymczasowo). Nawet on byl pod wrazeniem "klimatow".

Kupilismy fajna naklejke na zderzak: " Happiness is a North Bound Yankee". Bardzo sie mojemu mezowi podoba :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...