Skocz do zawartości

Zielona Karta Przez Slub A 'out Of Status'


kull

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

jak wyglada sprawa, z 'out of status' gdy chce sie ozenic z obywatelka?

Trudno jest dostac zielona karte poprzez slub, gdy ma sie 'zafajdany' status? Patrza na to bardzo, czy zazwyczaj przechodzi to i sie dostaje karte?

Znam sporo ludzi co maja zielona karte poprzez slub, ale oni skladajac papiery na zielona karte i w czasie slubu mieli jakis tam legalny status.

Moja sytuacja jest o tyle dziwna, ze zamieniam J1 na F1. Obecnie studiuje w USA, ale cos mam problem z otrzymaniem mojego F1, USCIS ciagle cos sie czepia i sie musze odwolywac od ich decyzji.

Czyli jestem jeszcze legalnie, bo sprawa zmieny statusu jest w toku, ale nie wiem jak dlugo legalny status zdolam utrzymac.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małżeństwo z obywatelem niejako "zaciera" nielegalny pobyt i nielegalną pracę. Podstawa to jednak udowodnienie małżeństwa bona fide, bo urzędnik zawsze może podjąć podejrzenie, że ślub zawarty był wyłącznie w celu legalizacji pobytu. Jeśli przejdzie się pomyślnie przez interview, GC można dostać do ręki w nawet tak krótkim czasie, jak pięć czy sześć miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące po interview? To długo czekał, ja dostałam 15 dni po interview. Cały proces to jednak nie tylko interview, ale składanie papierów, oczekiwanie na NOA's, biometrics itd. Wziąwszy pod uwagę ostatnie wydłużenie się terminów oczekiwań, GC w sześć miesięcy uznawane jest za szybkie zakończenie całego procesu. BTW, masz kandydatkę na żonę? Bo bez tego to trudno będzie cokolwiek zdziałać w kierunku GC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kull, ja wyszłam za mąż na wizie studenckiej i z tej dokonywałam zmiany statusu (od momentu złożenia papierów do otrzymania GC do ręki minęło pięć i pół miesiąca). Przez interview przeszliśmy bez kłopotu, w końcu parą byliśmy od ponad pięciu lat przed ślubem :)

Co do fikcyjnego małżeństwa to się nie wypowiem. Jest to twoja decyzja i to ty będziesz ponosił jej konsekwencje (pozytywne lub negatywne, zależy jak ci się ułoży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Nazywam sie Matthew Victor i jestem Amerykaninem, ktory przez ostatnie 18 lat sprawowal funckcje diplomaty-konsula do spraw wizowych. Obecnie pracuje jako niezalezny kontraktor do spraw wizowych w Berlinie. Chetnie pomagam w tej sprawie. Prosze o kontakt emailowy: *** Pierwsza konsultacja za darmo.

Tylko adwokat licencjonowany w USA moze udzielac porad prawnych :) Tym bardziej jesli chcesz od kogos za to pieniadze :-) I nie ma czegos takiego jak "niezalezny kontraktor do spraw wizowych". Powinienes to wiedziec Panie 'konsulu' :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko adwokat licencjonowany w USA moze udzielac porad prawnych? To jest po prostu nonsens. Jest wielu organizacji i firm w USA i zagraniczna ktory robia to. I na ogol moja rada jest o ile lepiej niz jakas firma adwokacka, bo mam duzo doswiadczenia i wiem dokladnie jak procedura w konsulatcie wyglada i jak kwalifikowac sie na wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko adwokat licencjonowany w USA moze udzielac porad prawnych? To jest po prostu nonsens. Jest wielu organizacji i firm w USA i zagraniczna ktory robia to. I na ogol moja rada jest o ile lepiej niz jakas firma adwokacka, bo mam duzo doswiadczenia i wiem dokladnie jak procedura w konsulatcie wyglada i jak kwalifikowac sie na wize.

The best way to protect yourself is to ask to see the current attorney licensing document for the attorney, make a note of the admission number if any, and to contact the State bar admission authorities to verify the information. A lawfully admitted attorney should honor your request for this information, as State Bar practice rules require disclosure of this information to clients. You may also access this information through that States bar website. Before you pay attorney fees for help with your immigration case, make sure that the individual is a licensed attorney.

Oprocz licensed attorneys masz jeszcze waska grupe AR (przez USCIS/DHS badz BIA), ale z tego co wiem, a wiem na 100% jest to parenascie moze osob, zadna z nich nie jest poza USA, wiec ty do tego szanownego grona sie nie zaliczasz.

A tu cos dla Ciebie:

Important Information Regarding Notarios, Notary Publics and Immigration Consultants

Notarios, notary publics and immigration consultants may NOT represent you before USCIS. They may not give you legal advice on what immigration benefit you may apply for or what to say in an immigration interview. These individuals may NOT hold themselves out as qualified in legal matters or in immigration and naturalization procedure and may only charge nominal (inexpensive) fees as regulated by state law. In many other countries, the word "notario" means that the individual is an attorney, but that is not true in the United States. Individuals seeking help with immigration questions should be very careful before paying money to non-attorneys.

I tu tez przeczytaj:

In the U.S., the only person trained and authorized to give legal advice is a lawyer, also referred to as an attorney-at-law. No other person is competent to give legal advice. If a non-lawyer gives legal advice he or she can be charged with the unauthorized practice of law in the state.

Az dziwne, ze ty o tym nie wiesz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...