Skocz do zawartości

In-district Residency I Kilka Innych Pytań / Oakton Community College


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę zacząć naukę na Oakton Community College w Des Plaines, IL na kierunku Health Information Technology A.A.S. Jakoś nie mogę sobie tego wszystkiego poukładać... Po pierwsze nie mieszkam w dystrykcie ale chciałbym płacić in-district tuition. Potrzebne jest jakieś ID. Czy mogę np. wyrobić sobie ID na adres kolegi który mieszka w dystrykcie i czy oni tego jakoś nie sprawdzą? Po 2-gie, odnośnie FAFSY. Kiedy mogę wypełnić podanie do nich o dofinansowanie? Posiadam już nr PIN w FAFSie bo już raz brałem kasę na angielski... Czy to się wypełnia dopiero jak mnie już przyjmą? Po trzecie... mam ukończone studia licencjackie w Polsce i nie wiem czy wysyłać do Evaluation Agency tylko dyplom z HS czy też dyplom studencki... Podobno jak się przyznam że mam skończone studia to nie dostanę w ogóle FAFSY ale zaliczą mi parę kredytów... a jak się nie przyznam to odwrotnie... Wiem że mogę iść od razu na master's degree np. do UIC ale nie chcę bo tam już jest dość wysoki poziom a mój angielski nie jest jeszcze fluent... W sumie to ciągle nie wiem jak to wszystko się kręci i od czego zacząć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie mieszkam w dystrykcie ale chciałbym płacić in-district tuition. Potrzebne jest jakieś ID. Czy mogę np. wyrobić sobie ID na adres kolegi który mieszka w dystrykcie i czy oni tego jakoś nie sprawdzą? [...] W sumie to ciągle nie wiem jak to wszystko się kręci i od czego zacząć...

Zacznij od oszustwa, to takie polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie... mam ukończone studia licencjackie w Polsce i nie wiem czy wysyłać do Evaluation Agency tylko dyplom z HS czy też dyplom studencki... Podobno jak się przyznam że mam skończone studia to nie dostanę w ogóle FAFSY ale zaliczą mi parę kredytów... a jak się nie przyznam to odwrotnie... Wiem że mogę iść od razu na master's degree np. do UIC ale nie chcę bo tam już jest dość wysoki poziom a mój angielski nie jest jeszcze fluent... W sumie to ciągle nie wiem jak to wszystko się kręci i od czego zacząć...

W Triton są tzw. Program Planning Sessions, sprawdź czy nie ma czegoś takiego w collegu do którego chcesz iść. Tam podpowiedzą co zrobić żeby wyszło jak najtaniej. Być może te kilka kredytów kosztuje więcej niż dofinansowanie, więc nie wiadomo co się bardziej opłaca. Do czesnego trzeba doliczyć podręczniki, które są cholernie drogie, niektóre kursy mają też zajęcia praktyczne, za które się płaci osobno (przynajmniej w Triton tak jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle musi się znaleźć jakiś stróż prawa...

a co w tym zlego???

Ja sama musialam pare miesiecy poczekac, zeby miec rezydencje stanu i nie placic astronomicznych sum za nauke.

Oczywiscie, ze moga sprawdzic. Moga poprosic nie tylko o ID ale poczte jaka przychodzi do domu, umowa za najem mieszkania itp.

Jezeli wypelniales FAFSA to powinienes wiedziec, ze wypelniasz ja zanim zaczniesz nauke. Poczytaj na ich stronie, na stronie szkoly do ktorej sie wybierasz i wszystko bedziesz wiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle musi się znaleźć jakiś stróż prawa...

Ja go rozumiem, i sie zgadzam. To co chcesz zrobic to zwykle oszustwo i mam nadzieje ze ci sie nie uda. In-district tuition jest nizsza bo dystrykt doklada sie do oplat dla rezydentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...