Skocz do zawartości

Usa - Jak Tam Faktycznie Jest?


alien5551

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie duzo ludzi jest negatywnie nastawionych z powodu tego ze jestes imigrantem. Oczywiscie to tez zalezy gdzie trafisz bo np. w NYC bedzie to mniej widoczne niz na wsi w Arizonie albo w Barrow, AK (lol :)) ale na pewno nie jest rozowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Opieram sie na opiniach z filmu " Zabawy z bronia" , Oglądałas? Tam pokazywali że w USA prawie każdy poszukiwany to jest czarny! Ludzie maja obsesje ponoc że padną ofiarą czarnego..., czarny włamie sie do domu, czarny ich zabije, ... niezaleznie od klasy spolecznej , od niczego wszyscy tam wg autora boją sie czarnych

Ja sie boje tego autora ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola27, jesli bedziesz miala szanse to polecam wybrac sie do Savannah, GA. Tam poczujesz troche tej europejskiej atmosfery ze spacerami po ulicach i fajnymi kafejkam oraz piekna, stara architekturai. Poza oczywiscie goraca, poludniowa atmosfera. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola27, jesli bedziesz miala szanse to polecam wybrac sie do Savannah, GA. Tam poczujesz troche tej europejskiej atmosfery ze spacerami po ulicach i fajnymi kafejkam oraz piekna, stara architekturai. Poza oczywiscie goraca, poludniowa atmosfera. :)

polecam miasteczko NEW CASTLE w stanie Delaware, rewelacja... architektura z 17, 18, 19 wieku, do tego mozna przespacerowac sie deptakiem nad zatoka. Uliczki jak w jakims starym europejskim miescie. Naprawde cudowny klimat jak nie w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam miasteczko NEW CASTLE w stanie Delaware. rewelacja... architektura z 17, 18, 19 wieku, do tego mozna przespacerowac sie deptakiem nad zatoka. uliczki jak w jakims starym europejskim miescie. naprawde cudowny klimat jak nie w USA.

Takich miejsc jest całkiem sporo, więc nie można pisać że jest "nie jak w USA" bo to JEST USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszych postach ktoś pisał że w gangach białych jest bardzo mało, w tym filmie tak powiedziano .Oskarżyłaś mnie że jestem trolem, więc podaje argumnty skąd mam takie opinie.

Sęk w tym że Twoja opinia jest z sufitu. To że w gangach są prawie wyłącznie czarni i Latynosi NIE OZNACZA że wszyscy czarni i Latynosi są w gangach. Z wyjątkiem zatwardziałych obłąkańców (których nie brak w żadnym kraju), nie spotkałam się jeszcze z tym, by biali na widok kogokolwiek o ciemniejszej skórze uciekali z krzykiem.

ooo, dzieki, postaram sie wybrac!

szkoda ze nie jest to w usa standardem, na prawde jest ta jedna z najwazniejszych rzeczy ktora sprawia ze tesknie za europa

Ola, mieszkasz w okolicach Chicago? Przejdź się do Evanston, Oak Park, Riverside (raczej same domki, tzw. downtown trochę na wyrost, ale okolica super - jak w lesie) i, trochę dalej niestety, do Naperville. Ładne jest też podobno w Wheaton, choć nie byłam sporo się nasłuchałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Jackie! tak, mieszkam niedaleko chicago - dokladnie w Palatine. Bylam w evanston, oak park, podobnie tez jest w lake forest, pieknie, ale to nie to:) no cos za cos, nigdzie nie jest idealnie. Trzeba po prostu znalesc swoje miejsce na ziemi. Jestem niestety ciagle na etapie "poszukiwan"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy w Stanach wszystkie nowo budowane domy są stawiane na bazie szkieletu drewnianego czy są też domy budowane techniką taką jak w Polsce? Przeglądając internet natrafiłem na forum skyscraperpage.com, są tam dziesiątki wątków ze zdjęciami amerykańskich i kanadyjskich miast i są miejsca w USA które wyglądają naprawdę tragicznie. W ogóle budynki jednorodzinne w Stanach wydają mi się strasznie tandetne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy ile chcesz zaplacic. Masz malo pieniedzy, to "tandetny" dom z ktorego i tak sie wyprowadzisz za piec lat ma duzo sensu. Masz duzo pieniedzy, to i tak zatrudnisz architekta i zbudujesz to co chcesz jakiakolwiek technika ktora chcesz. Odpowiadajac na twoje pytanie - oczywiscie ze sa tu domy budowane 'technika taka jak w Polsce' (czesto nawet lepsza!:)) -- chociaz akurat jezeli mieszkasz gdzies na poludniu gdzie temperatura nie spada nizej niz 10 stopni to nie ma sensu, lub w miejscach gdzie sa trzesienia ziemi to jest wrecz niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...