Skocz do zawartości

Stawki Za Godzine


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszytkim! :)

Interesuje mnie ile polacy mniej- wiecej zarabiaja w Stanach za godzine ?

Mam na mysli takie prace jak np: W hotelu, budowa, zmywanie lub kelner/ka ;)

Jestem poprostu ciekawy jak to wyglada bo ostatnio slysze duzo opini na temat amerykanskich zarobkow.

Niektorzy mowia , ze zarabia sie tam o polowe mniej niz w UK (mieszkam w UK, jakby co tutaj sie zarabia okolo 5.52 za godzine funtow czyli $11, ale na reke masz okolo $10)

Drudzy mowia, ze jest lepiej niz w Europie :)

To jak to w koncu jest? :)

Zdaje sobie sprawe, ze w kazdym stanie jest inaczej ;)

Z gory dzieki za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wszedzie dobrze gdzie nas nie ma"

zarobki ksztaltuja sie roznie, zaczynaja sie srednio od $8, kelner moze zarabiac $2,5/h (plus napiwki, ktore sa dosc dobre, jesli jest duzy ruch w restauracji), na budowie w Chicago i okolicach slyszalem ze placa poczatkujacym pracownikom od $10 (wiec w sumie zadna rewelacja)

co do przyrownywania zarobkow w UK do tych w USA na zasadzie 5 funtow = $11 jest niewlasciwe, bo trzeba brac pod uwage rowniez a moze przede wszystkim koszt utrzymania w UK jest niestety drozej (jedzenie, mieszkanie, tel kom. samochod itp.) jest o tym dosc obszerny watek na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkałam w UK, więc autorytetem w kwestii ile kosztuje tam życie nie jestem, ale mieszkanie w USA niesie za sobą dodatkowe koszta których nie ma w Europie. Przede wszystkim trzeba płacić z własnej kieszeni (czasem całość, czasem tylko część) za ubezpieczenie zdrowotne. Benzyna, pomimo podwyżek, wciąż jest dość tania, ale nie jest niczym niezwykłym że jeździ się do pracy nawet kilkadziesiąt mil(mój mąż ma 28 mil do pracy, nie ma możliwości korzystania z kolejki), więc nie jest to wcale groszowa sprawa. Studia kosztują, przytomni rodzice odkładają pieniądze na studia dla dzieci - kolejny wydatek.

Ceny jedzenia IMO są niższe niż w Europie (w stosunku do zarobków). Można też ubrać się za niewielkie pieniądze, jest mnóstwo wyprzedaży, są outlety. Tym niemniej sporo dobrze zarabiających amerykańskich rodzin ma manię oszczędzania, co jest o tyle zabawne, że z drugiej strony nie spotkałam się z takim marnotrawstwem nigdzie w świecie :) Porównują ze sobą ceny produktów w supermarketach, kupują hurtem bo taniej, targują się o sprzęt i meble ("z boku jest zadrapanie, chcę zniżki 15%"), a za jakiś czas ląduje to na śmietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ny to wyglada tak ze na start na budowie przy murarzach dostajesz 13 do nawet 15 $ na h ale robota jest bardzo ciezka to na cash czyli na reke ale jesli masz papiery mozesz starac sie o prace w LiUNA to jest cos takiego jak zwiazki zawodowe ktore same maja swoje stawki i firma musi tyle placic pracownikom co chca to jest 27 $ ale na reke bedzie jakies 16$ i masz ubezpieczenie i platne wakacje i wiele wiele innych (jak juz jestes mechanikiem tzn umiesz murowac czy cos tam to stawki moga siegac nawet 50$ na reke wyjdzie jakies 30$ w LiUna. w zwyklej polskiej firmie murarz ma od 22 do 25 na reke

inaczej jest przy elektrykach czy hydraulikach pomocnik zaczyna od 8 do 10 na h ale jak sie nauczy zawodu i bedzie znal jakie sa przepisy w miescie moze naprawde bardzo dobrze zarabiac nie majac nawet papierow

co innego ze coraz mniej jest pracy w ny :-p recesja i spanisze depcza po pietach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglby ktos napisac ile mniej wiecej legalni a ile nielegalni hehe :) Bo nie wiem jak to tam ze mna bedzie...

nie ma czegos takiego jak mniej wiecej, duzo zalezy od pracy jaka podejmiesz, mozna zarobic $8/h mozna zarobic $35/h i wiecej jesli pracuje sie jako specjalista w jakims zawodzie, czesto nielegalni moga zarobic wiecej ale nie jest to zasada

Jackie, co do oszczedzania w USA to smieszy mnie cos co tak naprawde mozna zaobserwowac w Polsce od jakiegos czasu, ludzie kupuja w jednym sklepie cukier, po czym jada przez cale miasto zeby kupic w drugim sklepie maslo bo kosztuje 30gr taniej, nie patrzac na to, ze auto na wode nie jezdzi i ze traca czas, podobnie w USA ;-)

chcac zyc w UK lub w USA trzeba brac pod uwage wszystkie koszty jakie moga nas spotkac, jesli ktos nie zamierza studiowac to nie ma sensu porownywac tego w UK i USA,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...