Skocz do zawartości

Zabawne Historie W Usa


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

Ale, amerykanie są mądrzy. Przykład ? Zapytaj się jakiegoś polaka gdzie, jest powiedzmy Koło (wielkopolskie) może czterech< na dziesieciu bedzie wiedzialo a przeciez USA jest znacznie wieksze od Polski wiec ta pani z SF bylaraczej madra bo znala czterotysieczna miejscowosc cztery tys km dalej :P

Albo była z okolic tej miejscowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Woda Poland Spring jest w USA bardzo popularna i nieważne, że miasto Poland ma ledwie kilka tysięcy mieszkańców - przeciętny Amerykanin i tak naszą odpowiedź "Jestem z Polski" skojarzy w pierwszej kolejności z tym miasteczkiem w stanie Maine. Kiedyś gdy odpowiedziałam, że jestem z Polski pewien gość zapytał się mnie, w którym to jest stanie. W tym kontekście to pytanie wcale nie jest takie głupie jakby się mogło wydawać.

Często jedziemy do USA tak naprawde nie znając ich geografii, a wymagając doskonałęj znajomości rozmieszczenia państw (wielkości ich stanów precież) w Europie. Ciekawi mnie ile z osób wyśmiewających ignorancję Amerykanów w przedmiocie położenia Polski jest w stanie wskazać wszystkie stany na mapie USA?

Na W&T spotkałam w USA bardzo wielu wykształconych ludzi, pewien taksówkarz dorabiający na emeryturze który woził mnie do pracy studiował nawet historię naszego kraju nie mając

żadnych powiązań rodzinnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie są ludzie mądrzy i głupi. W szkole znam ludzi którzy nie znają podstaw geografii europy.

Są jednak rzeczy dla pewnych narodowości które znać powinni... na przykład gdzie znajduje się kraj z którym prowadzili/prowadzą wojny.

http://pl.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE

Co do samej nauki fajnie gdyby w Polsce bardziej skupili się na rzeczach potrzebnych, ale jakieś podstawy muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie są ludzie mądrzy i głupi. W szkole znam ludzi którzy nie znają podstaw geografii europy.

Są jednak rzeczy dla pewnych narodowości które znać powinni... na przykład gdzie znajduje się kraj z którym prowadzili/prowadzą wojny.

http://pl.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE

Dobre :P . Rozbroil mnie szczegolnie piosenkarz Fidel.

A co do wojen ... hmmm :P ... Wydaje mi sie, ze wiele osob u nas w Polsce nie potrafi wskazac naszych najblizszych sasiadow, a co dopiero np. Afganistanu czy Iraku, gdzie wysylamy naszych zolnierzy.

Niemniej, filmik smieszny - niezle dobrany zestaw wywiadow :P

Co do samej nauki fajnie gdyby w Polsce bardziej skupili się na rzeczach potrzebnych, ale jakieś podstawy muszą być.

Dokladnie, powinni skupic sie na rzeczach potrzebnych. Za duzo u nas podstaw i niepotrzebnej teorii, widac to szczegolnie na wyzszych uczelniach (chociaz w szkolach srednich tez mozna postawic wiecej nacisku na umiejetnosci praktyczne).

Jak zawsze - najlepszy jest 'zloty srodek' - a nie zbyt wiele praktyki kosztem teorii lub zbyt duzo teorii kosztem praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...