Skocz do zawartości

Potrzebuje Pomocy


never44

Rekomendowane odpowiedzi

ja wlasnie zamowilam moja suknie w chicago - wiec jak chcesz cos wiecej to pytaj.

wiekszosc sukien to koszt ok 1000 plus przerobki.

ja mieszkam niedalego schaumburga i tam jest kilka wielkich salonow, ale ostatecznie wybralam sukienke w malym saloniku w chicago.

jeszcze zalezy jaki styl lubisz, generalnie suknie amerykanskie sa troche w innym stylu niz europejskie, jakies takie "ksiezniczkowe":) ale tez cos mozna wybrac fajnego

aha, i wez pod uwage ze na sukienke sie czeka 3- 4 miesiace - no chyba ze maja ten model i ten rozmiar na miejscu - to tylko czas na przerobki.

mojego rozmiaru oczywiscie nie mieli - najmniejszy jaki tu robia - wiec czekam - a pozniej bede jeszcze przerobki - zwezanie, skracanie itp

zycze milych przygotowan, gdzie slub?

[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja moja kupilam "z wieszaka" za $300 :D Za wszystko placila ciocia mojego meza, ktora najpierw powybierala mi do przymiarki takie drogie, "ksiezniczkowate" jak to fajnie okreslila ola. :) Sama sobie pobuszowalam i znalazlam bardzo ladna w stylu Empire. Jesli nie chcesz wydawac jakis wiekszych pieniedzy to na pewno znajdziesz cos tanszego w zasobach salonu. Co do adresow, to nie znam Chicago, wiec nie pomoge.

Dobrej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślubu kościelnego nie brałam, ale bywałam na cudzych i wszystkie panny młode które brały ślub w Polsce narzekały, że do kupienia jest tylko tandeta, a te ładniejsze i skromniejsze kiecki są masakrycznie drogie - identycznie jak Ty piszesz o USA ;)

Jak interesuje Cię coś naprawdę wyjątkowego, to poszukaj dobrej krawcowej i poszperaj przed tym w sklepach vintage. Może uda Ci sie nabyć ładne koronkowe firanki lub serwetki czy obrusy (to nie żart) z których można zrobić prawdziwe cudo, skoro tak podobają Ci się piękne koronki. Tu jest przykład takiego czegoś, autorka szyje takie sukienki, tyle że ceny gotowych kiecek są wysokie: http://www.janastarr.com/photo.html

A tak w ogóle to spróbuj poszperać w vintage thrift shopach. Można trafić na prawdziwe okazje - niestety, z reguły dochodzi do tego cena czyszczenia i drobnych napraw. O ile oczywiście pasuje Ci pomysł kupowania starej sukienki, wiem że wiele kobiet chce nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie, to one widocznie nie chodzily po sklepach w usa ;) wiem ze kolezanki w PL tez narzekaja, ze drogo ze cos tam, ale to bardziej taka ich natura ;)

pisze o zwyklych sukienkach i salonach, nie recznie haftowanych koronkach.

popatrz na kolekcje europejskie, np b popularne teraz w pl pronovias - tutaj jest takich sukien duzo mniej.

no ale co sie komu podoba - o gustach sie nie dyskutuje

no ale co do jednego sie Jackie zgadzamy, te skromniejsze suknie (skromniej wygladajace) sa przewaznie duzo drozsze. ja pisalam ze w usa przewaza styl "ksiezniczkowaty" - wielka spodnica czasto na kole i gorset - standard ze swiecidelkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...